karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Celownik07    669
54 minuty temu, benio1967 napisał:

niby płaca i 24 tys,ale najpierw pytają czy hipoteka czysta bo ona ich interesuje a  nie ziemia-przewaliłem dużo umów.Placa od chwili wejscia na pole

Co ich obchodzi hipoteka? Jakis szacher macher w umowie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

też o tym nie słyszałem,i ta stawka dosyć wysoka,chyba że rolnik sam sobie wszystko ma opłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    669
11 godzin temu, melon10641 napisał:

Może zabezpieczenie żeby komornik nie opchnal ziemi wraz z ich instalacja? 

W Polsce to nawet komornik zabierze ci ciągnik za dlugi sasiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3058

ten komornik wlasnie dostal prawomocny wyrok i do zaplaty 20 tysiecy dla rolnika..

choc tak naprawde to nieslusznie.🤣

wyobrazcie sobie ze macie hektar ziemi i kupujecie nowy ciagnik z salonu a wasz sasiad i przypadkiem szwagier ma duze gospodarstwo -bierze wielki kredyt i nic nie kupuje za to bankrutuje a komornik go licytuje, calkiem przypadkiem ten ciagnik stoi u sasiada i on nim pracuje,bo wlasciciel za granica pracuje i mieszka-taki przypadek..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomZet    0

Decyzje z naboru do 14 lipca będą wysyłane już na początku stycznia? Termin 180 dni mija 12 stycznia. Czy mogą sobie go wydłużyć sami czy mają obowiązek powiadomić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    127

Dobre pytanie, miały być rozsyłane w połowie grudnia a tu dalej cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz45    1
5 godzin temu, Roxer napisał:

Dobre pytanie, miały być rozsyłane w połowie grudnia a tu dalej cisza 

Powinno być wysłane pismo o nie załatwianiu sprawy w terminie ja tak miłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKr1    0

mariusz45 napisał:

Powinno być wysłane pismo o nie załatwianiu sprawy w terminie ja tak miłem. w takim przypadku ile czasu przed upływem 180 dni pismo powinno zostać wysłane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130
Dnia 2.12.2022 o 22:31, kopin napisał:

A u mnie fajnie ,przyszło pismo 28 listopada że do 2 mam czas na złożenie dokumentów ,list do skrzynki bo nawet nie polecony

Czemu gdy napiszę do Ciebie to wyskakuje,że nie możesz otrzymywać wiadomości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Witajcie, może ktoś pomoże:

1) Jeśli mamy przyznany punkt za przygotowanie do sprzedaży, to jaka minimalna powierzchnia uprawy, z  której płody będą pakowane, jest wymagana? 

2) Co można uznać za zmianę kierunku produkcji? Czy może to być uprawa, której nie było nigdy lub np przez ostatnie 5 lat? Jaka minimalna powierzchnia danej uprawy jest wówczas wymagana? Czy to np musi być jakiś procent wszystkich upraw, czy np wystarczy 10 arów.

3) Czy podstawowe badanie gleby (pH, P, K, Mg) wystarczą do planu nawozowego? I od kiedy trzeba go robić? Od wypłaty pierwszej raty czy dopiero w roku docelowym? 

DZIĘKI za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619

Odpowiedz do 1 .

Na przykład jak ziemniaki , to kupione worki do pakowania już jest spełnione wymaganie do pakowania i przygotowania .

Musi być takie minimum 10 ary by można było wpisać do dopłat .

2 zmiana kierunku produkcji , czego nie było podawane jak składany był wniosek i wyliczane SO .

3 od otrzymania wypłaty plan nawozowy i tak przez 5 lat na każdy rok .

Badania ziemi to różnie 5 lat lub 3 lata .

Edytowano przez galan99
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
15 minut temu, polka napisał:

Czemu gdy napiszę do Ciebie to wyskakuje,że nie możesz otrzymywać wiadomości?

Poczyszczę skrzynkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483
Celownik07 napisał:

54 minuty temu, benio1967 napisał:

niby płaca i 24 tys,ale najpierw pytają czy hipoteka czysta bo ona ich interesuje a  nie ziemia-przewaliłem dużo umów.Placa od chwili wejscia na pole

Co ich obchodzi hipoteka? Jakis szacher macher w umowie? 

to ich obchodzi hipoteka że chcą się zabezpieczyć bo robią inwestycje na grube miliony na Twojej ziemi. ale jak im się nogą podwinie to i Ty możesz mieć problem z ziemia


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Powiem krótko . Galan idź pogadaj o Żydach czy o czymś innym a o rzeczach o których nie masz pojęcia nie wypowiadaj się bo narobisz człowiekowi kłopotów 

35 minut temu, AdamKutno napisał:

Witajcie, może ktoś pomoże:

1) Jeśli mamy przyznany punkt za przygotowanie do sprzedaży, to jaka minimalna powierzchnia uprawy, z  której płody będą pakowane, jest wymagana? 

2) Co można uznać za zmianę kierunku produkcji? Czy może to być uprawa, której nie było nigdy lub np przez ostatnie 5 lat? Jaka minimalna powierzchnia danej uprawy jest wówczas wymagana? Czy to np musi być jakiś procent wszystkich upraw, czy np wystarczy 10 arów.

3) Czy podstawowe badanie gleby (pH, P, K, Mg) wystarczą do planu nawozowego? I od kiedy trzeba go robić? Od wypłaty pierwszej raty czy dopiero w roku docelowym? 

DZIĘKI za pomoc

Czemu noe pytasz osoby robiącej wniosek o podstawowe rzeczy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167
34 minuty temu, galan99 napisał:

Odpowiedz do 1 .

Na przykład jak ziemniaki , to kupione worki do pakowania już jest spełnione wymaganie do pakowania i przygotowania .

Musi być takie minimum 10 ary by można było wpisać do dopłat .

2 zmiana kierunku produkcji , czego nie było podawane jak składany był wniosek i wyliczane SO .

3 od otrzymania wypłaty plan nawozowy i tak przez 5 lat na każdy rok .

Badania ziemi to różnie 5 lat lub 3 lata .

Dzięki Galan, myślisz, że np 10 arów buraczka ćwikłowego lub marchwi jadalnej wystarczy do zmiany kierunku produkcji? Kolego Masa24, co masz na myśli?

Edytowano przez AdamKutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619

Przerabiałem to wiem o czym piszę i nie pouczaj mnie bo program zakończony źle trafiłeś tym razem .

Dzięki Galan, myślisz, że np 10 arów buraczka ćwikłowego lub marchwi jadalnej wystarczy do zmiany kierunku produkcji?

Tak .

Edytowano przez galan99
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Kolego Masa24, wiedziałem, że tradycyjnie zapytasz o prowadzącego wniosek. Powiem Ci, wziął kasę za napisanie i ma wyjeb...ne? Więc będę Ci wdzięczny, jak pomożesz w potrzebie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349
3 minuty temu, AdamKutno napisał:

Dzięki Galan, myślisz, że np 10 arów buraczka ćwikłowego lub marchwi jadalnej wystarczy do zmiany kierunku produkcji? Kolego Masa24, co masz na myśli?

To mam na mysli Że jeżeli komuś zapłaciłeś za wniosek to niech ci tłumaczy . Druga kwestia jest taka ze galan w 2/3 udzielił ci błędnej odpowiedzi wiec troszkę słabo przerobił temat . 
plan nawozowy ma bać nie od wypłaty pierwszej raty , chociaż jak ktoś chce to może być od pierwszej . Natomiast najpóźniej ma być zrobiony w roku składania wniosku o druga ratę. I robiony do upływu 5 lat od wypłaty 1 raty corocznie . 
uprawa której nie było w roku składania wniosku a jest teras to ewentualnie punkt za innowacyjny produkt a nie zmianę kierunku produkcji . 
czy są 2 pkt za zmianę kierunku produkcji określa automatycznie biznesplan w podsumowaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

To lipa, bo z tego co pamiętam, jeśli w decyzji nie było innowacyjnego produktu, to nie mogę już tego dodać, prawda? Mam dwa pkt za zmianę kierunku produkcji. Muszę skontaktować się więc z ARIMR i zapytać, o co chodzi z tą zmianą kierunku produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7619

Za plan nawozowy są punkty .

Zmiana produkcji tak jest pisana od razu ale można zmienić , o to mi chodziło bo sam zmieniałem .

Wszystko można zmieniać i się nie bać , tak robić jak najbardziej pasuje .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Możesz zmieniać punkty , zamieniać . Miałeś 8 to możesz mieć 7 i za co innego ale wcześniej zmiana biznesplanu przed wnioskiem o 2 rate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻemPitek    24

Chłopaki gdzie można znaleźć dokumenty w celu złożenia ich przed upływem 5 ciu lat od otrzymania pierwszej raty premii? Można poprosić o jakiś link? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Rozumiem, choć wydawało mi się, że jeżeli w decyzji (ostatnia strona z wyszczególnionymi punktami za poszczególne działania) nie było np innowacyjnego produktu, to przed drugą ratą już tego dodać nie można. Ale mogę być w błędzie. 

Co do piszących wnioski. Kolego Masa24, uwierz mi, że sporo ludzi ma problemy z piszącymi wnioski. Co takiemu zrobisz? Obijesz buzię czy pójdziesz do sądu? Tak to wygląda niestety...

Rozumiem, choć wydawało mi się, że jeżeli w decyzji (ostatnia strona z wyszczególnionymi punktami za poszczególne działania) nie było np innowacyjnego produktu, to przed drugą ratą już tego dodać nie można. Ale mogę być w błędzie. 

Co do piszących wnioski. Kolego Masa24, uwierz mi, że sporo ludzi ma problemy z piszącymi wnioski. Co takiemu zrobisz? Obijesz buzię czy pójdziesz do sądu? Tak to wygląda niestety...

 

Edytowano przez AdamKutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj