karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

jakubaczek    31

Panowie, jeśli nie posiadam na własność pola ale mam dzierżawę 2.5ha na 10 lat (zostało jeszcze 8 ) to czy kwalifikuję się do tego programu ? Oczywiście wniosek o dopłaty mam złożony, bo gdzieś mi powiedziano że muszę mieć 50% na własność ale nigdzie tego nie mogę doczytać, to jak to jest ?


Rolnictwo z pasji, nie dla hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W roku docelowym musisz mieć min 50% własności. Teraz możesz mieć same dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubaczek    31

Czyli w roku docelowym bym musiał mieć 2.5ha na własność i 2.5ha dzierżawy ? Czyli jak bym w biznes planie napisał że zakupię grunty 2.5ha to już by wszystko grało?


Rolnictwo z pasji, nie dla hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubaczek    31

A jak mam na siebie siedlisko i kawałek działki za domem, razem 47a to starczyło by ? Wtedy bym musiał się pozbyć dzierżawy czy jak ?


Rolnictwo z pasji, nie dla hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W roku docelowym musisz min 1.00 ja własności. Załóżmy że masz 5.00 ha zgłoszone do doplat, wtedy masz 1 ha własności, 1 ha dzierżaw i reszty dzierżaw nie liczy się do wzrostu w tym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Nie jest powiedziane ze ma być 1 ha własności , ma mieć 1 ha ogolnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

W dopłatach obszarowych wpisane uprawa mieszana na powierzchni 0,20ha, czyli jest tam trochę drzewek, trochę ziemniaka, warzywa.

importując uprawy ta działka z uprawą ląduje do niezaimportowane uprawy .

W instrukcji piszę aby wprowadzić ręcznie pozycję " pozostałe...." i teraz do czego to przyporządkować, nie ma tam jednej pasującej pozycji. Rozbijać to na: sady i krzewa oraz na rośliny okopowe i mierzyć powierzchnie na polu?

i jaki plon podać?

Edytowano przez karino25
dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wybierz przykład jabłoń 0.06.ha, ziemniak 0.07ha, cebula 0.07. do tego robię oświadczynie że w ewniosku uprawa mieszana a w biznesplanie  wygląda to tak jak wygląda wyżej. W ewniosku powinieneś każda uprawę rozpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
1 godzinę temu, karino25 napisał:

W dopłatach obszarowych wpisane uprawa mieszana na powierzchni 0,20ha, czyli jest tam trochę drzewek, trochę ziemniaka, warzywa.

importując uprawy ta działka z uprawą ląduje do niezaimportowane uprawy .

W instrukcji piszę aby wprowadzić ręcznie pozycję " pozostałe...." i teraz do czego to przyporządkować, nie ma tam jednej pasującej pozycji. Rozbijać to na: sady i krzewa oraz na rośliny okopowe i mierzyć powierzchnie na polu?

i jaki plon podać?

Z drzewek zrobić sad - jak nie ma 10 ary to dosadzić a warzywa nie rozpisywać poszczególnych upraw tylko wpisać - pozostałe warzywa w płodozmianie z uprawami rolnymi - jeżeli pod tym nr.  działki jest jeszcze jakaś inna uprawa rolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jakubaczek napisał:

Panowie, jeśli nie posiadam na własność pola ale mam dzierżawę 2.5ha na 10 lat (zostało jeszcze 8 ) to czy kwalifikuję się do tego programu ? Oczywiście wniosek o dopłaty mam złożony, bo gdzieś mi powiedziano że muszę mieć 50% na własność ale nigdzie tego nie mogę doczytać, to jak to jest ?

Nie musisz mieć w docelowym połowy gospodarstwa na własność (ani nie musisz mieć minimum 1 ha na własność, jak to wyżej ktoś pisał). Tak na dobrą sprawę, to musisz mieć jakąkolwiek powierzchnię na własność, nawet i 0,10 ha. Tyle w teorii, bo w praktyce ciężko będzie zrobić na tym dochodowość. Dla roku docelowego docelowość będzie policzona maksymalnie z takiej powierzchni dzierżaw, jaką masz powierzchnię własności.

Czyli jeśli całe Twoje gospodarstwo ma powierzchnię 2,5 ha, z czego powiedzmy 0,5 ha to własność, to dochodowość zostanie policzona z powierzchni 1 ha (0,5 własności i 0,5 dzierżaw). Reszta dzierżaw nie będzie brana pod uwagę przy liczeniu dochodowości. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubaczek    31

To jak bym w biznes planie napisał że za dofinansowanie kupię pole, np. 2ha to liczy się to do roku docelowego ?, Problem jest taki że na własność mam tylko siedlisko i kawałek działki która jest przekształcona na budowlaną


Rolnictwo z pasji, nie dla hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jakubaczek napisał:

To jak bym w biznes planie napisał że za dofinansowanie kupię pole, np. 2ha to liczy się to do roku docelowego ?, Problem jest taki że na własność mam tylko siedlisko i kawałek działki która jest przekształcona na budowlaną

Liczy się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubaczek    31

Czyli śmiało mogę startować w tym programie się rozumie, dzięki za wytłumaczenie :) bo w ARiMR mówili że się nie kwalifikuje, czyli oni jacyś nie doksztalceni są.


Rolnictwo z pasji, nie dla hajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jakubaczek

Mają dużo pracy i zawsze mieć mniej pracy to dla nich lepiej. Te same pieniądze a mniej pracy.

Mają nawozowe, materiał siewny, deminimis za lata poprzednie. Do tego ma być 2 nabory na inne deminimis, plus wnioski obszarowe. 

Bardzo duże zainteresowanie tym  programem w tym roku. Tez macie takie spostrzeżenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

Może zobaczyli jak somsiady nakupowali nowego sprzętu praktycznie za free i sami też chcą 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    163

To tylko taki żart po 2 piwkach ;) Jestem zdania że skoro są fundusze to trzeba korzystać a nie narzekać, jedynie szkoda że te 60 tys obecnie tak mało warte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żebyś wiedział oferta z lubelskiego na kabinę do c360 wersji lux. Cena 9000 brutto. To jest chore!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Przerabiał ktoś z was ostatnio temat silosów na zboże. Mam na myśli te na zgłoszenie czyli do 30m3 i 7m wysokości. We wcześniejszych latach ktoś tu pisał że wystarczy projekt płyty fundamentowej ze strony producenta i szkic na działce. Jak to wygląda teraz? Czego wymaga agencja? Instrukcja mówi że na każdą budowlankę potrzebny kosztorys. 

W MGR jak dobrze pamiętam wymagają od zeszłego roku pełnej faktury za budowlankę czyli system gospodarczy odpada. A jak to jest w RMG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
raven18 napisał:

Może zobaczyli jak somsiady nakupowali nowego sprzętu praktycznie za free i sami też chcą 🙃

Serio za 60 tys. to dziś tyle sprzętu kupi 🤣🤣🤣.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Jakie są wymagania ile maks można mieć hektarów żeby się załapać ?

13 godzin temu, Kaszlak79 napisał:

Serio za 60 tys. to dziś tyle sprzętu kupi 🤣🤣🤣.

talerzowke z euro masza heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
19 godzin temu, karino25 napisał:

 

W MGR jak dobrze pamiętam wymagają od zeszłego roku pełnej faktury za budowlankę czyli system gospodarczy odpada. A jak to jest w RMG?

Systemem gospodarczym możesz robić ale na wszystkie wydatki związane z projektem muszą być VAT-owskie faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
19 godzin temu, Kaszlak79 napisał:

Serio za 60 tys. to dziś tyle sprzętu kupi 🤣🤣🤣.

Kupi dużo w sklepie zabawkowym dla dzieci to co potrzeba do gospodarzenia w piaskownicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj