karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Mariusz2903    1286
33 minuty temu, katopo napisał:

Muszę dokonać zmiany przyczepy (we wniosku ładowność 4tony) i tu pytanie co mogę zaproponować żeby w agencji nie mieli problemu?

Jest 1,5 ha łąki i 0,8 ha ornych gdzie będzie słonecznik na kwiaty.

Zamierzam zmienić przyczepę na mniejszą 2-2,5 tony ładowności ale nawet z opcjami dodatkowymi nie wyjdzie mi 48tyś brutto za nią.

Coś muszę jeszcze dodać ale nie mam pomysłu co można podać żeby przeszło na taki areał i produkcję. We wniosku był podany ciągnik z 2003roku, kosiarka rotacyjna i zgrabiarka.

Dodam że po pozytywnej decyzji i tak zmieniam maszyny na inwestycję budowlaną tak ze maszyny są teraz tylko do akceptacji.

po co ci nowa przyczepa  za 48 000 zł będzie stała cały rok  jak dasz na budowlankę to okej . pamiętaj o dobrym kosztorysie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

u mnie też pozytyw. 

Dobrze, bo w środę kolega z Forum zabiera mój ciągnik i zostałbym bez he he. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

@ravoj ale teraz wniosek o 1 płatność a do 3 miesięcy kasa dopiero. Kredyt bierzesz na nowy ciągnik i dopiero później wpłacasz to co przyjdzie z rmg.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
47 minut temu, Mariusz2903 napisał:

po co ci nowa przyczepa  za 48 000 zł będzie stała cały rok  jak dasz na budowlankę to okej . pamiętaj o dobrym kosztorysie 

 

Na pierwszy rzut miała być jakaś maszyna żeby formalności zmniejszyć do minimum. Dopiero po pozytywnej decyzji chcę zmienić na budowlankę w uzgodnieniu z osobą prowadzącą wniosek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
3 godziny temu, MajsterTEAM napisał:

Świętokrzyskie decyzja przyszła dzisiaj pozytywna 14 pkt. Wie ktoś kiedy można zamawiać maszyny? 

Jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony87    47

Powiat opolski, ilości punktów nie pamiętam ale wszystkie jakie robiłem to minimum 10 także z zapasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciekawe ile maszyny rolnicze nagle zdrożeją? sporo osób będzie kupować w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
27 minut temu, katopo napisał:

Na pierwszy rzut miała być jakaś maszyna żeby formalności zmniejszyć do minimum. Dopiero po pozytywnej decyzji chcę zmienić na budowlankę w uzgodnieniu z osobą prowadzącą wniosek. 

mam remont obory na budynek gospodarczy  za 30 000 zł  mogę ci podpowiedzieć co trzeba żeby przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos    2
1 godzinę temu, robert9988 napisał:

Ile punktów.

13 

1 godzinę temu, Kabanos napisał:

 

jaki powiat

Pytanie nie do mnie ale ja też z lubelskiego, krasnystaw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
7 minut temu, Mariusz2903 napisał:

mam remont obory na budynek gospodarczy  za 30 000 zł  mogę ci podpowiedzieć co trzeba żeby przeszło

Ja akurat chcę docelowo postawić halę namiotową / łukową. Nie chciał bym teraz kombinować z innymi budynkami. Ale na ten moment potrzebuję czegoś z maszyn do wniosku. Myślałem o siewniku punktowym ale taki siewnik raczej ciężko żeby mi przeszedł na taki areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
22 minuty temu, maniutek187 napisał:

Decyzja pozytywna dzisiaj 👍.

Czy po otrzymaniu decyzji można już zamawiać maszyny

jak masz kasę to można na samą decyzję to ci nie przywiozą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NNiemYY    0

Możecie polecić jakąś firmę która robi plan nawozowy w oparciu o badania gleby .? Chodzi mi plan nawozowy posypowy połączony z fertygacją z rozpisaniem konkretnych nawozów itd.  (plantacja borówki )

Widziałem już takie gotowce w necie typu Yara , Agrosimex itd. ale uważam że są tak zrobione żeby jak najwięcej kasy wydusić z kieszeni klienta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie zakupu ziemi na ten program, jeżeli rok 2021 ustawiony mam jako ten początkowy, to ziemię muszę zakupić do końca okresu składania wniosków o dopłaty za ten rok? Czy jezeli ewentualnie ARiMR nie wyrobiłaby się z przelewem to zostaje tylko opcja kupienia za swoje/ zmianę roku początkowego na kolejny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwanek7    6
4 godziny temu, ravoj napisał:

u mnie też pozytyw. 

Dobrze, bo w środę kolega z Forum zabiera mój ciągnik i zostałbym bez he he. 

Jaki ciągnik planujesz zakupić za tą dotację i przy jakim areale?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Podkarpacie pozytywnie około 14 pkt. Doradca mi mówi że teraz decyzja musi się 14 dni uprawomocnić i dopiero składać o pierwszą płatność czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
53 minuty temu, Damianursus30 napisał:

Cześć, mam pytanie odnośnie zakupu ziemi na ten program, jeżeli rok 2021 ustawiony mam jako ten początkowy, to ziemię muszę zakupić do końca okresu składania wniosków o dopłaty za ten rok? Czy jezeli ewentualnie ARiMR nie wyrobiłaby się z przelewem to zostaje tylko opcja kupienia za swoje/ zmianę roku początkowego na kolejny? 

po co ci ta ziemia już przed dopłatami 2021 roku ? masz na zakup przecież 3 lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat na zakup ziemi składa się kilka czynników, takich jak chociażby to, że będzie na siebie zarabiać od momentu zakupu, a drugą sprawą jest to, że działkę mam już dogadaną na zakup i sprzedający wiadomo, że chciałby sprzedać jak najszybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
53 minuty temu, solek01 napisał:

Podkarpacie pozytywnie około 14 pkt. Doradca mi mówi że teraz decyzja musi się 14 dni uprawomocnić i dopiero składać o pierwszą płatność czy tak?

Możesz jutro składać. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
5 godzin temu, damin1 napisał:

@ravoj ale teraz wniosek o 1 płatność a do 3 miesięcy kasa dopiero. Kredyt bierzesz na nowy ciągnik i dopiero później wpłacasz to co przyjdzie z rmg.? 

Trochę mam odłożone, przechodzę na VAT , część na kredyt. Obym zdążył z zakupem do maja

Hektarów zbyt wiele nie mam to i ciągnik mały, New Holland T4S 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
1 godzinę temu, Damianursus30 napisał:

Cześć, mam pytanie odnośnie zakupu ziemi na ten program, jeżeli rok 2021 ustawiony mam jako ten początkowy, to ziemię muszę zakupić do końca okresu składania wniosków o dopłaty za ten rok? Czy jezeli ewentualnie ARiMR nie wyrobiłaby się z przelewem to zostaje tylko opcja kupienia za swoje/ zmianę roku początkowego na kolejny? 

Nie ma konieczności abyś musiał kupić ziemię w tym roku. 2021 rok nie jest rokiem bazowym bo wniosek składałeś w tamtym roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
4 godziny temu, pafnucy napisał:

ciekawe ile maszyny rolnicze nagle zdrożeją? sporo osób będzie kupować w najbliższym czasie.

U Ciebie listonosz nie był z decyzją jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, freetaxi napisał:

Nie ma konieczności abyś musiał kupić ziemię w tym roku. 2021 rok nie jest rokiem bazowym bo wniosek składałeś w tamtym roku. 

Ok, rzeczywiście wszystko wyliczane było z 2020, więc to był rok bazowy, chodzi mi o rok rozpoczęcia realizacji biznesplanu, po prostu chciałbym rozpocząć go jak najszybciej, żeby program zakończyć w tym 2025/2026 roku, dlatego ciekawi mnie czy w przypadku zakupu ziemi w drugiej połowie roku wiązałoby się to z przesunięciem roku rozpoczęcia biznesplanu na 2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj