karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Mariusz2903    1286
13 godzin temu, Pitraszek napisał:

To co ty tam zasiales? Za owies biorę po 650 co rok. Naturalny nawóz i rośnie nawet na kiepskiej ziemi

obsiałem 6 ha jęczmień jary dał 3 tony przy dobrym nawożeniu sprzedany po żniwach po 50 zł brutto  zysk równy 0 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Pamiętajcie koledzy ze np jeżeli pieniądze wpłyną wam przed 15 maja to wasz rok docelowy będzie max 2024 ale uprawy będą brane z 2023

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Odrazu skladac o 1 rate na co czekać. U mnie kasa byla po 4 mies nic skomplikowanego nie bylo... Nawet nic nie przyslali że się przedłuży. Ja siewnik kupilem od reki na drugi dzień mi przywieźli. Na tolmety czekalem kolo 30dni.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orson199    0
3 godziny temu, masa24 napisał:

Jeżeli bierzesz dopłaty to ok. Ty składasz wniosek na Rmg i dopłaty w tym roku. W ramach tej premii odkupujesz ziemie od rodziców i masz łatwy temat. Chyba ze pomyślisz o młodym rolniki . Jakie województwo ?

Woj. Świętokrzyskie, rodzice jakoś nigdy nie przypuszczali że była by szansa na usamodzielnienie się gospodarstwa, stąd brak z ich strony chęci inwestycji w jakiegoś poczciwego ciapka. 

Ja zaś pracuję i widzę że nie posiadanie na wsi ciągnika jest bardzo uciążliwe, nie tylko ze względu że nie ma czym w tym polu robić, ale i nie ma czym pojechać po drzewo czy przywieźć samemu żwiru czy węgla. O wszystko trzeba się wiecznie prosić. 

Szkoda troche że za te pieniądze trzeba kupić koniecznie nowy sprzęt, tak to te 60 tysięcy spokojnie by starczyło chyba na jakieś podstawowe stare graty. 

Co do pożyczania od sąsiada to to nie wchodzi z nim w gre, jak trzeba to zawsze pomoże, ale nie ma mowy żeby pożyczył na dzień czy dwa jakiś sprzęt.

Edytowano przez Orson199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50
25 minut temu, velFoka napisał:

Podlaskie coś ruszyło? Ktoś dostał?

Wczoraj dzwoniłem to powiedzieli mi że moja decyzja jest gotowa i dziś lub jutro(tj. 28.01 lub 29.01) powinna dotrzeć do mnie

  • Thanks 1

Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Panowie i Panie, jak to jest z tym docelowym? Ja mam wyjsciowy 2020 docelowy 2022(bo tak doradzili w agencji bo niby trzeba było się z wypłatą 2 raty wyrobić do sierpnia 2022- zanim przedłużył sie ten prow)   wiec w razie wyplaty pierwszej raty do 15 maja to mi uprawy będą się liczyc z tego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2021 o 11:16, premek65 napisał:

Dostałem decyzję pozytywną. Świętokrzyskie

 

Edytowano przez grzesiek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
37 minut temu, Orson199 napisał:

Woj. Świętokrzyskie, rodzice jakoś nigdy nie przypuszczali że była by szansa na usamodzielnienie się gospodarstwa, stąd brak z ich strony chęci inwestycji w jakiegoś poczciwego ciapka. 

Ja zaś pracuję i widzę że nie posiadanie na wsi ciągnika jest bardzo uciążliwe, nie tylko ze względu że nie ma czym w tym polu robić, ale i nie ma czym pojechać po drzewo czy przywieźć samemu żwiru czy węgla. O wszystko trzeba się wiecznie prosić. 

Szkoda troche że za te pieniądze trzeba kupić koniecznie nowy sprzęt, tak to te 60 tysięcy spokojnie by starczyło chyba na jakieś podstawowe stare graty. 

Co do pożyczania od sąsiada to to nie wchodzi z nim w gre, jak trzeba to zawsze pomoże, ale nie ma mowy żeby pożyczył na dzień czy dwa jakiś sprzęt.

Tak jak kolega @masa24 mówił wniosek na" zakup" ziemi od rodziców, a z tego co zostanie po opłaceniu papierków będzie na używany sprzęt

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
45 minut temu, Orson199 napisał:

Woj. Świętokrzyskie, rodzice jakoś nigdy nie przypuszczali że była by szansa na usamodzielnienie się gospodarstwa, stąd brak z ich strony chęci inwestycji w jakiegoś poczciwego ciapka. 

Ja zaś pracuję i widzę że nie posiadanie na wsi ciągnika jest bardzo uciążliwe, nie tylko ze względu że nie ma czym w tym polu robić, ale i nie ma czym pojechać po drzewo czy przywieźć samemu żwiru czy węgla. O wszystko trzeba się wiecznie prosić. 

Szkoda troche że za te pieniądze trzeba kupić koniecznie nowy sprzęt, tak to te 60 tysięcy spokojnie by starczyło chyba na jakieś podstawowe stare graty. 

Co do pożyczania od sąsiada to to nie wchodzi z nim w gre, jak trzeba to zawsze pomoże, ale nie ma mowy żeby pożyczył na dzień czy dwa jakiś sprzęt.

Jeżeli masz 5.88 ha użytków lub jakaś możliwość dodzierzawienia to możesz pomyśleć o premii dla młodych rolnikow

47 minut temu, Maro05 napisał:

Panowie i Panie, jak to jest z tym docelowym? Ja mam wyjsciowy 2020 docelowy 2022(bo tak doradzili w agencji bo niby trzeba było się z wypłatą 2 raty wyrobić do sierpnia 2022- zanim przedłużył sie ten prow)   wiec w razie wyplaty pierwszej raty do 15 maja to mi uprawy będą się liczyc z tego roku?

Docelowy 22 wiec składa w 2022 a uprawy z 2021 ? Tak mi się wydaje 

a co jak np ktoś miał docelowy 21. Dostaje kasę , robi zakupy za 60 i składa wniosek o 2 ratę . Wtedy tez uprawy z 2020 ? Raczej to bezsens i w tym przypadku uprawy z 2021 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102
2 godziny temu, Irek725 napisał:

Mazowieckie ,przed chwilą był listonosz decyzja pozytywna.

Ile punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 minutę temu, PRZMAS19821982 napisał:

Przy premii na młodego rolnika musi mieć ziemi średnia wojewódzka lub krajowa... Zależnie która jest mniejsza... 

Kolego nie wypowiadam się jak nie sprawdzę tematy. Dla świętokrzyskiego średnia to 5.88 dlatego taka wartość napisałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Mr jest większa kasa.

Jaki cudem masz docelowy 2022? Złóż zmianę do BP  i w niej zmień rok docelowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
Przed chwilą, robert55555 napisał:

W Mr jest większa kasa.

Jaki cudem masz docelowy 2022? Złóż zmianę do BP  i w niej zmień rok docelowy.

A czemu ma nie mieć 2022 jako docelowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może mieć, nikt mu nie broni, pytanie tylko po co? Nie lepiej 2023?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
6 minut temu, masa24 napisał:

Kolego nie wypowiadam się jak nie sprawdzę tematy. Dla świętokrzyskiego średnia to 5.88 dlatego taka wartość napisałem 

Tak  też myślę że piszesz sprawdzone informacje. 

6 minut temu, masa24 napisał:

Kolego nie wypowiadam się jak nie sprawdzę tematy. Dla świętokrzyskiego średnia to 5.88 dlatego taka wartość napisałem 

Tak  też myślę że piszesz sprawdzone informacje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Właśnie w czym problem? Ja po roku złożyłem o drugą ratę nie było problemu jedynie z terminem wypłaty 2 raty przekroczyli czas przepisowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 minuty temu, robert55555 napisał:

Może mieć, nikt mu nie broni, pytanie tylko po co? Nie lepiej 2023?

No zależy kto kiedy chce 12 tys odzyskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Prow mial byc zakonczony do sierpnia bodajże i rozliczony- tak.mi Pani powiedziała i doradzila by docelowy byl 22.      O rok mogę przesunąć z tego co się orientuje tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj