karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

czesio200    3400

Jak najbardziej piszę o nowych maszynach.Oczywiście o takich na małe gosp.

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22
25 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

 

Jeżeli pracuje poza gospodarstwem to ma inaczej liczone lata do emerytury a wcześniejsza jest w wielu zawodach. Ja zawsze mówiłem że z KRUSu nie skorzystam.....

Natomiast może wróćmy do tematu ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

nowe spokojnie kupisz za 10 tyś , dlatego koledzy pytają co to za maszyny za 60

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Z tymi wieloma zawodami to trochę przesadziłeś.

Ale jak piszesz wróćmy do tematu.

Pochwal się co za talerzówke i opryskiwacz można w tych pieniądzach kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8983
9 minut temu, ENDURAK91 napisał:

Kolego oczywiście że można kupić uzywane tylko tu mowa o nowych maszynach A ceny maszyn nowych są wysokie stąd moje pytanie co to za maszyny.

 

Talerzowka za 20tys już nie taka mała mozna 3m dostać, i opryskiwacz 40tys też już mozna dość fajny ogarnąć. Popatrz na olx i zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
2 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Talerzowka za 20tys już nie taka mała mozna 3m dostać, i opryskiwacz 40tys też już mozna dość fajny ogarnąć. Popatrz na olx i zobaczysz.

Nie czepiaja sie tego ze talerzowka 3m bedzie naprzyklad za duza  na 12 hektarow? Czy poprostu wystarczy zglosic ze glowny ciagnik w gospodarstwie jest 100km i do tego ciagnika dobiera sie maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Miałem taką talerzówke 3m waga ok. 1200kg to zapłaciłem za nią coś ok. 25 tys ale sprzedałem ją po roku bo to nieporozumienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Ja mam talerzowke za 8tys i chodzi bezawaryjnie poki co. Nie, nie czepiaja sie wielkości maszyn. Zwlaszcza że 3m to nie jakaś kosmiczna wielkość.

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

Ja deklarowałem prasę belującą 63tyś netto nowa a teraz na mgr chce ciagnik i reszte maszyn zobaczymy co wyjdzie z tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
5 godzin temu, czesio200 napisał:

Ja mam talerzowke za 8tys i chodzi bezawaryjnie poki co. Nie, nie czepiaja sie wielkości maszyn. Zwlaszcza że 3m to nie jakaś kosmiczna wielkość.

oczywiście nowa 3,2metra, 1700kg, talerz 660mm - starczy ta te 37ha gdzie obecnie i tak radzimy sobie bez niej.
Opryskiwacz zawieszany 1200 litrów z belką 12m. Żadne nie jest produkowane w PL. Dobrane pod MTZ 952 lub Zetora 10145.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Mój brat planuję też kupić opryskiwacz 1200l tylko że ciągany bo ma pryskać zetorem 7211 tylko że ciagany to już większa kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

RMG jak sama nazwa wskazuje tyczy się małych gospodarstw, jak 60 tys. komuś nie odpowiada niech składa na modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
13 minut temu, ENDURAK91 napisał:

Koledzy ale nie zaprzeczycie że mogło by być 100 tys zamiast 60 tys 😁

Dla mnie mogłoby by być nawet i 500 tys. Ale jest tyle ile jest i trzeba się cieszyć z tego. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
6 godzin temu, czesio200 napisał:

Ja mam talerzowke za 8tys i chodzi bezawaryjnie poki co. Nie, nie czepiaja sie wielkości maszyn. Zwlaszcza że 3m to nie jakaś kosmiczna wielkość.

no właśnie zależy gdzie, w opolskim to tak patrzą że żeby przeszła większa maszyna to trzeba się nakombinować a w rmg to na 4 ha łąk tato nie mógł wziąć przecząsacza 4ro karuzelowego i tak samo dyskówki 2 m 

5 godzin temu, farmerr96 napisał:

Ja deklarowałem prasę belującą 63tyś netto nowa a teraz na mgr chce ciagnik i reszte maszyn zobaczymy co wyjdzie z tego 

prasę? u was to ładnie mają ja jak mi przyją na moje 1 ha własnego i 8ha dzierżaw 60 km to będę szczęśliwy (wszystko łąki w większości podmokłe) 

@ENDURAK91 żeby było bo lepiej dołożyć się na vat od ciągnika niż na połowę ceny 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerr96    8

jak składałem miałem 14 ha juz siły człowiek nie ma przy układaniu snopków i kiszonki nie można zrobić ciekawe czy przyznają od złożenia wniosku zero odzewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
2 godziny temu, czesio200 napisał:

Ale 37ha to chyba nie na RMG...

jak WEG wyjdzie odpowiednia to można  na jedno i drugie. mam kolegę który wraz z sąsiadem złożył na modernizację (we dwóch bo byli za mali) i zrezygnował na rzecz rmg ze względu  na mniejsze wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Słuchajcie, bardzo fajnie że dzielicie się z nami co tam kolega albo sąsiad dokonał ale ja bym bardzo prosił żeby informowali nas wszyscy, którzy z naboru 2019 dostali, bądź dostają obecnie poprawki, decyzje, jakieś inne pisma lub goszczą kontrolę w gosp. To są informacje, na które teraz czekamy najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Koleżanka i kolega mieli poprawki A ja nie. U kolegi się czepiali  że ma za mały ciągnik i musiał wpisać z imienia i nazwiska od kogo pożycza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186
10 godzin temu, agrarmrc napisał:

Koleżanka i kolega mieli poprawki A ja nie. U kolegi się czepiali  że ma za mały ciągnik i musiał wpisać z imienia i nazwiska od kogo pożycza. 

A RODO? Czyli żądali umowę użyczenia czy tylko aby wpisał im czyjeś dane bez jego pozwolenia? Przecież według prawa bez podpisu tego kogoś oni nawet nie mogą przetwarzać tego biznesplanu No chyba że udzielił im na to zgodę Jeśli tego nie zrobił to tak naprawdę oni są udupieni i łamią prawo bo to oni muszą się postarać o pozwolenie na przetwarzanie danych a nie osoba która go tam wpisała

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Ja w poprawkach miałem że za drogi sprzęt wpisałem, bo można przecież kupić tańszy model. Poprawka była druga za pierwszą poprawką dołączyłem ofertę ze specyfikacją maszyny i ceną. To był początek grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8983

@Maron weź już  z tym ,,prawem" daj ludziom spokój. Mamy kraj bezprawia, a rodo to wielu urzędników ma w d...ie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, maroon napisał:

A RODO? Czyli żądali umowę użyczenia czy tylko aby wpisał im czyjeś dane bez jego pozwolenia? Przecież według prawa bez podpisu tego kogoś oni nawet nie mogą przetwarzać tego biznesplanu No chyba że udzielił im na to zgodę Jeśli tego nie zrobił to tak naprawdę oni są udupieni i łamią prawo bo to oni muszą się postarać o pozwolenie na przetwarzanie danych a nie osoba która go tam wpisała

Takie paradoksy bywają często w urzędach😄 koleżanka co  poszła na chorobowe, dostała pismo z zusu żeby wypisała z imienia, nazwiska, adresu zamieszkania osoby które będą świadczyły, że rzeczywiście pracowała😄😄😄 a jakby tego było mamo miała to odesłać pocztą polską 😂😂😂🤣🤣🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj