karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    7591
9 godzin temu, GRZES1545 napisał:

 W tym tygodniu mija 90 dnia od złożenia wniosku o drugą ratę, postanowiłem dowiedzieć się jak sprawa stoi w ARiMR, dostałem info że wniosek nie ruszony,  nie doszli jeszcze do moich dokumentów, i stwierdzenie żeby czekać bo i tak będzie coś do poprawki we wniosku i czegoś na pewno brakuje 😬

To jest wszystko pojebane nic nie działa , żeby i było wszystko dobrze to i tak do czegoś się  przywali .

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

To są kór****skie pisdowskie  zarzydzone nierządy - mamy zamieszanie w agencji na szczycie - rzydowstwo szaleje ale my chłopy jeszcze im dokopiemy/

 

Podejrzewam, ze jest to cichy opór przeciw nierządom pisdowskich szabesgoi ale niestety kosztem polskiego rolnika? Jestem za likwidacją w agencjach działów prawnych które produkują w pismach do rolnika bzdurne podstawy prawne.

 

Edytowano przez many12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Pieniądze poszły na co innego to przeciągają rozpatrywanie. Druga sprawa przepisy tak robią aby można było wydłużyć. Przecież jaki problem żeby po otrzymaniu pozytywnej decyzji agencja wypłaciła pierwsza ratę sama bez składania wniosku rolnika. Tak jak dopłaty. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Gigantyczna afera w ARiMR? Szokująca taśma Ardanowskiego może pogrążyć PiS przed wyborami.

"To nagranie może zmienić wynik wyborów a rolnicy muszą znać prawdę! W internecie ujawniono taśmę z zamkniętego spotkania ministra Ardanowskiego z dyrektorami, z której dowiadujemy się, że ARiMR zarządzany przez PiS to instytucja chora a zaległości w obrabianiu wniosków mają już nie miesiąca a lata. Ardanowski przyznaje też, że zaległości i zaniedbań nie da się już zwalić na poprzedników". „Wszyscy jesteście z tej rekomendacji, czyli Prawa i Sprawiedliwości… skandaliczne jest, iż tysiące wniosków na modernizację leża, nie są obrobione. Na Rolniczy Handel Detaliczny w całym kraju złożono 400 wniosków, jest to hit propagandowy rządu PiS. W lutym wnioski przyjęte i żaden nie rozpatrzony” – słyszymy na nagraniu. „Jesteśmy na etapie zagrożenia realnego wykorzystania środków publicznych. Jesteśmy realnie na etapie zagrożenia utraty pieniędzy unijnych. Sytuacja jest absolutnie kryzysowa”. Wygląda więc na to, że po służbie zdrowia wali się cały system dopłat dla rolników, źle zarządzany, bez kontroli i bez pomysłu co zrobić. Odpowiedzialność polityczna spada w 100% na PiS, bo to ta partia od czterech lat rządzi w Polsce.  - osobiście to po mojej myśli  bo to te pisdzielce sprowadziły yankeskich okupantów do mojej ojczyzny Polski i zalewają nas mojżeszową nacją.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Witam. 20.11.2018 składałem wniosek o płarność pierwszej raty RMG. 

BP mam zrealizowany, po jakim czasie mogę składać na drugą ratę? 

Poinformował mnie pan który mi to prowadzi wszystko ze moge ruszać po drugą rate po upłynięciu pełnego roku od zlożenia wniosku na pierwszą rate i musi być roczne sprawozdanie przychodów-rozchodów. Składać nie wcześniej jak w styczniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Nawet jak teraz  złożysz to i tak wszystko stoi,na spokojnie ogarnij wszystko po nowym roku może coś  sie ruszy w tych agencjach, bo afera bedzie na bank. Krzychu A. raczej nie popusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

oj popuści ,zesra się a tak nic nie zrobi bo po prostu wszędzie wszyscy się boją podejmować decyzje ,bo mogą beknąć za podejrzenie.......

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Agencja puszcza wnioski okresowo. Później cisza i po czasie znowu mały postęp. Możliwe że mają tam pracownicy do ogarnięcia ale i wygląda na to że postępy zależą od kierownictwa. Jest zielone światło zatwierdzamy, nie ma czekamy. Czekam na pierwszą ratę pół roku dwa odroczenia w międzyczasie. Wezwań do uzupełnienia brak. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Coś w ten deseń z naboru marcowego ojcu już w czerwcu o poprawki dzwonili, wniosek pewnie i zrobiony ale mówili że góra decyduje więc trzeba czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego @many12 to nie jest winna PIS-u. Problem leży gdzie indziej. Nie wiem ile miałeś doczynienia z Agencją. Może więcej niż ja albo i nie. W tej instytucji problemów jest o wiele więcej niż było powiedziane na tym nagraniu. Dużo osób ode mnie ze studiów pracuje i często jak się widzimy poznaje problemy o jakich oni mówią oraz to co sam zaobserwowałem.

Problem z MKO. 

Większość z was zauważyła taka historię mko/Peg.

Mamy działkę 1 ha, jest nasza wlasnoscia. składam że cała działka jest czysta, nadaje się do uzytkowania

W 2017 mko wynosi 0.95 ha

W 2018 mko wynosi 1.03 ha

W 2019 mko wynosi 0.98 ha.

Czy ta działka się sama się kurczy i rozszerza?  Co ma począć rolnik który ma 1.00 ha na akcie notarialnym? Składać czy nie skladac wniosku? Dostanie kasę albo nie dostanie? Loteria jak w totalizatorze.

A co ma powiedzieć rolnik, który ma takich 1000 działek? W grę wchodzi 53 ha? Jak dostosować dywersyfikacje we wniosku? Jak zadeklarować Elementy EFA? Na jaką powierzchnię? Metoda prób i błędów? 

Jak można to ulepszyć? 

MKO jest dla takich działek stałe, a nie zmienne! Zmiana możliwa tylko po raporcie z kontroli!

Nie tworzymy MKO większego niż powierzchnia całkowita działki. 

Te osoby które ustalają MKO powinny mieć jakiś założony filtr że nie da zwiększyć mko.

Następna rzecz. 

Aplikacja Ewniosek powinna być ulepszona.  W tej formie sprzyja wyłudzeniom kasy! Tematu nie rozszerzam bo nie ma potrzeby.

Słynne hasło "przedłużek" wszystkim to słowo jest znane.

Wysłanie jednej przedłużka kosztuje 7-10 zł ( jak się mylę niech mnie ktoś poprawi). Wniosków składanych jest ponad 1 milion, do tego mamy wnioski MR, RMG, Modernizacja, Suszone itp. Dla równej rachuby 300 tys idzie rocznie przedłużek. Razy 10 zł mamy 3mln. Bez sensu. Marnotrawstwo pieniędzy podatnika.

Problem następny: DECYZJA:

Decyzja a dokładniej jej dostarczenie. I znów kasa za wysłanie do rolnika. Malo tego. Zdarza się tak że decyzje do płatności obszarowych i płatności one nie idą w jednej kopercie a w 2 kopertach.  Licząc lekką ręką 1 mln decyzji wszystkich działań jest rocznie wysyłanych, licząc po 10 zł mamy 10 mln.

Zdarza się także że idą wezwania, i tutaj w mniejszej ilości.

Idą zawiadomienia, decyzję zmieniające. Fakt w mniejszej ilości, problem kosztowny. Zauważyliście że dostaliście zawiadomienie a potem decyzje, większość zaraz "biegnie" do agencji, do wiedzieć o co chodzi? Słusznie. Dostajecie dopłatę za rok wcześniejszy lub dwa lata do tyłu. Ile tej dopłaty? Np. 0.45 zł. Koszt obsługi pocztowej wynosi 15 zl.

I to jest problem z którym każda władza, która zarządzała lub zarządza nie uporała. Koszty pocztowe mogą iść w milionach rocznie.

Rozwiązanie? Każdy kto składa wnioski ma swoje "konto" w aplikacji ewniosek, czy to tam nie moze być wysyłane? Mozna powiązać konto z powiadomieniem SMS.

Inne problemy.

Agencja jest instytucją państwowa, która na swoje nieszczęście lub szczęście "bierze" udział w rozdziale "lukratywnych posadek" dla każdej opcji politycznej. Nie ważne czy ktoś nadaje się do pracy czy też nie, ważne że "dobra" kasa co miesiąc wpływa na konto. 

Następny problem-kadry

Nie wiem czy zauważyliście że w dużych osrodkach, jest/ było dużo ogloszen o pracę? A wiele  z tych ogłoszeń to wakaty. Dlaczego? Po dowiedzeniu ile się będzie zarabiac, osoby które wygrały konkurs rezygnują z pracy. Nawet wybrańcy partyjni(każdej opcji). Często że partie które są w koalicji( ich członkowie spierają kogo przyjąć do pracy). Wiele osób które dostały do pracy, pracują tylko dla zasady, gdzieś muszę pracować, mieć ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe czy emerytalne. Przydatność/ wydajność takiego pracownika jest ponizej jakieś normy "pracy". Poco mam za grosze się angażować. I tutaj pojawia się problem z wynagrodzeniem( wiem co możecie napisać, nie trzeba tam pracować- jak dla mnie błędne teza).

 W BP pracują ludzie którzy cieszą się że mają pracę biurowa, jest im ciepło, deszcz nie pada na nich. Robi im się przykro podejrzewam jak dostają wypłatę. I ci mają wielki problem ze zmianą pracy. I tutaj ogrywa ważną rolę pracodawca, który nie dokonca dba o swoich podwładnych. Dlaczego? Bo zna rynek pracy i wie, że na jedno miejsce zwolnione przez pracownika będzie miał 20 czy 100 podań. Ma w czym wybierać. I ty rodzi się "patologia". Odniosą osoby pracujące w  BP z porównaniem do wojska, to oni są na pierwszej linii ataku, to oni "obrywają" od nas rolników za ustawodawce, za dział prawny, czy informatyczny. Są mięsem armatnim. I tutaj może rodzić się w tych osobach depresji, frustacji, wypalenia zawodowego. To oni są podatni na korupcję. Jak się o nich dba, większości dostają najniższa pensje w ARiMR, czyli 2700zl brutto, czyli jakieś 1890zl na rękę. Wiem że nie którzy powiedza z was że to i tak za dużo za taką pracę, macie tutaj rację ( nie którym wogole bym nie zapłacił) ale powiem również inną rzecz, są bardziej podatni na korupcję. A tak nie powinno być, pracodawca powinien tak wynagradzac za pracę żeby czegoś takiego nie było. Pewnie nie ma i nie bylo, ale może zdarzyć. Jeżeli pracownik KOWR-u ma 3 czy 4 razy więcej niż w pracownik BP to jest absurd( osobiście nie mam nic do pracowników KOWR-u).

Nie jest określona podobno ścieżka awansu czy premiowania( moze wg zasady lubienia, mogę się mylić). 

Następny problem: dział prawny, 

Prawo ma to do siebie że nie ma ścisłej określonej wykładni przepisów a tym samym mamy doczynienia z wieloznacznością potencjalna. Pomimo że mamy 16 or to każdy z działów prawnych w tych or mógłby na ten sam problem wydać inne uzasadnienie merytoryczne. A tak nie powinno być.  Pracownicy którzy zwracają do radców prawnych o pomoc, taka pomoc powinni mieć natychmiast(odpowiedź).

Pracownik który ma rozpatrzyć wniosek o kwotę rzędu 0.5 mln czy o wiele większą powinien mieć komfort że jego decyzji nikt nie poważy( jeśli sprawa jest obsłużona zgodnie z przepisami).  Tutaj jak wspomniał minister, powinno być wsparcie takiego dziaku(co zajmują takimi wnioskami).

Następny problem uproszczone wnioski, zasady, bardziej wyjaśnione terminy, zagadnienia. 

To dzięki nam rolnikom osoby pracujące tam mają prace. To oni są dla nas a nie my dla nich. To z naszych podatków mają wynagrodzenia. 

Cześć problemów jakie poznalem, pewnie to kropla w możu i problemy jakie wymieniłem podkreślam dotycza nie tylko agencji ale każdej instytucji w państwie polskim.

Nie zmienia tego takie nagrania jak to co wyszło. Zmienić mogą tylko ludzie którzy pracują w firmach/instytucjach.

I praca biurowa czy każda praca ma być przyjemnością, dająca radosc, chęć do pracy i co bardzo ważne ma przynosic dobre wynagrodzenie/zysk. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
18 godzin temu, GRZES1545 napisał:

ZA to co na zdjeciu, bez żadnej elekteoniki? 

A co nie znasz aktuanych cen.? .. Niechce gowna pospawanego z precikow za 5 tys..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88
8 godzin temu, robert55555 napisał:

Kolego @many12 to nie jest winna PIS-u. Problem leży gdzie indziej.

Patologi w kraju jest od groma. A prawo nigdy nie będzie proste i przejrzyste. Dlaczego? Dlatego że nie będzie można manipulować i dostosowywać "wyroków", "decyzji" pod daną sytuację potrzebną dla mających wpływy. Tylko dla ludzi na samym dole jest zawsze pod górkę. Brak pewności że dostanie się kasę w normalnym czasie wkurza najbardziej i powoduje złe nastroje też u rolników. Ale to temat rzeka ... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
1 godzinę temu, PRZMAS19821982 napisał:

A co nie znasz aktuanych cen.? .. Niechce gowna pospawanego z precikow za 5 tys..

Wydaje mi sie że ktoś na tobie  nieźle  zarobił, bo ja kupilem 2 lata temu z RMG 500l + zbiornik do plukania ukladu 50l+ sterownik optima 10+ zbiornik do mycia rak, 12m lanca adria, mogłem jeszcze za 600zl dobrać hydrauliczna regulacje poziomu. 4200zl, pytałeś jak cena u producenta w Zbuczynie?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
1 godzinę temu, PRZMAS19821982 napisał:

A co nie znasz aktuanych cen.? .. Niechce gowna pospawanego z precikow za 5 tys..

Mam Biardzkiego i już go więcej nie chcę dlatego we wniosku wpisany jest Tadlen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
10 godzin temu, robert55555 napisał:

Problem następny: DECYZJA:

Decyzja a dokładniej jej dostarczenie. I znów kasa za wysłanie do rolnika. Malo tego. Zdarza się tak że decyzje do płatności obszarowych i płatności one nie idą w jednej kopercie a w 2 kopertach.  Licząc lekką ręką 1 mln decyzji wszystkich działań jest rocznie wysyłanych, licząc po 10 zł mamy 10 mln.

Zdarza się także że idą wezwania, i tutaj w mniejszej ilości.

Idą zawiadomienia, decyzję zmieniające. Fakt w mniejszej ilości, problem kosztowny. Zauważyliście że dostaliście zawiadomienie a potem decyzje, większość zaraz "biegnie" do agencji, do wiedzieć o co chodzi? Słusznie. Dostajecie dopłatę za rok wcześniejszy lub dwa lata do tyłu. Ile tej dopłaty? Np. 0.45 zł. Koszt obsługi pocztowej wynosi 15 zl.

I to jest problem z którym każda władza, która zarządzała lub zarządza nie uporała. Koszty pocztowe mogą iść w milionach rocznie.

Rozwiązanie? Każdy kto składa wnioski ma swoje "konto" w aplikacji ewniosek, czy to tam nie moze być wysyłane? Mozna powiązać konto z powiadomieniem SMS.

No i tutaj naprawdę pojawia się ogromne pole do popisu dla ARiMR. Tylko system musi być przez nich robiony a nie zewnętrzną firmę bo firma raczej nie ma wiedzy o tym jak działa całość wniosków i spraw rolniczych.
Logowanie do jednego systemu gdzie sprawdzisz wszystkie wnioski wstecz, wszystkie decyzje opatrzone podpisem elektronicznym które możesz sobie wydrukować (podpis też idzie na oddzielnej stronie jakby np chciał bank). Powiadomienie SMS o zdarzeniu na ewniosekplus (wystawienie decyzji/wezwanie do wyjaśnienia itp). 
Banki jakoś to realizują. Telefonia stacjonarna i komórkowa oraz Energa - wszystko idzie mailem lub przez WWW (umowy z 2 ostatnie umowy z netią przedłużone telefonicznie, z play to chyba ze 3 ostatnie umowy także telefonicznie a papiery przywiózł kurier, zapoznałem się, podpisałem  i odesłałem pocztą).

Zresztą zobaczcie sami, ewniosek w sumie już działa, sam miałem ogromne problemy i jeden do dziś (1ar) nie jest rozwiązany ale czemu nie idą dalej czyli wnioski o materiał siewny też w wersji elektronicznej? Nawet na tym samym systemie/mapach co o bezpośrednie (tylko inne terminy składania są)?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
1 godzinę temu, Piotruniu25 napisał:

Mam Biardzkiego i już go więcej nie chcę dlatego we wniosku wpisany jest Tadlen.

Jaki  model wybrałeś i parametry ?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

kropla w morzu,może to kropla -jak się tu nie pomylić jak polska języka taka poplątana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
11 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Wydaje mi sie że ktoś na tobie  nieźle  zarobił, bo ja kupilem 2 lata temu z RMG 500l + zbiornik do plukania ukladu 50l+ sterownik optima 10+ zbiornik do mycia rak, 12m lanca adria, mogłem jeszcze za 600zl dobrać hydrauliczna regulacje poziomu. 4200zl, pytałeś jak cena u producenta w Zbuczynie?

Moj 2 lata temu kosztowal 6, 5tys,rozpylacze jakie masz.?mam ezektorowe Pompe jaka masz?  Pompe mam o wiekszej wydajnosci. Podswietlenie lanc

10 godzin temu, Piotruniu25 napisał:

Mam Biardzkiego i już go więcej nie chcę dlatego we wniosku wpisany jest Tadlen

To ze tobie slabo sie sprawuje to nie znaczy ze u mnie ma byc tak samo.... Skad wiesz ze ten drugi bedzie lepszy? A co z nim sie działo? 

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Ja na swojego nie narzekam, pompę mam 120l, głowice standard obrotowe koncowki mmat.

Mimio to uważam że dużo zaplacileś, musiały mocno skoczyć ceny.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
5 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ja na swojego nie narzekam, pompę mam 120l, głowice standard obrotowe koncowki mmat.

Mimio to uważam że dużo zaplacileś, musiały mocno skoczyć ceny.

Wzialem lepsze wyposazenie to trzeba bylo drozej zapłacić,,,, jak tam druga rata odezwali sie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj