karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

WOJTUNIO    73
11 minut temu, robert55555 napisał:

@WOJTUNIO myślę że max 20000zl. 

Ale u mnie to z robocizną. Kompletna usluga z materiałem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
18 minut temu, robert55555 napisał:

@WOJTUNIO myślę że max 20000zl. 

W moich stronach 15-20 z rachunkiem za robotę. Oczywiście utylizacja azbestu w gestii inwestora

Doczytałem że robota z towarem. Wtedy 30 k to ok

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Mysle żeby brac firme która kompleksowo tym sie zajmie a nie dwie firmy jedna do eternitu druga do krycia nie wiadomo czy sie zgraja żeby dach nie stał miesiąc bez nakrycia. Czyli kwota 30 tys brutto to kwota ok? Jutro odbiore kosztorys to napisze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Wszystko zależy jakiej jakości towar, i jaka będzie jakość wykonania.

U mnie chłopaki zdjęli eternit, złożyli na palecie, zrobili 270m2 dachu + wiata około 50m2 z przedłużeniem krokwi ok.50cm, wszystkie łaty nowe, rynny obróbka tylko bez podbitki. koszt materiałów 18tyś,

Tydzień temu eternit odebrała firma za pośrednictwem gminy bo tam zgłaszałem żeby się tym towarem zajęli, nic nie płaciłem za utylizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, many12 napisał:

Gościu ale Ty nie POsiadasz podstawowej prawdy życiowej. Bardzo sory może jesteś asem w swojej branży ale nie kumasz  co w trawie piszczy - a to dla mnie i trochę śmiech i mi Ciebie szkoda a najgorzej jak sam nie załapiesz to po tobie.

Liczę na krótkie a treściwe wytłumaczenie. Ja ciebie nie znam osobiście ani ty mnie. Ciężko oceniać po samym pisaniu. Chodź pisanie dają nam pewne wyobrażenie o drugim człowieku. Wiem że rolnictwo jest na równi pochyłej w dół. I nie ma nikogo z jajami kto mógł zmienić ten stan rzeczy(np politycy). Każdy z nas dobrze wie że wszystkie dotacje, dopłaty to "utrzymanie przy życiu umierającego organizmu".  Walczyć trzeba o lepsze zycie. Pisze ze trzeba cieszyć życiem takim jakie każdy z nas ma. Dlaczego to pisze. Chodziłeś, pisałeś do fundacji , firm, prosząc o jakiś kase która pomoże uratować komuś życie?  Mówili że pomogą a wyszedłeś za drzwi i o tobie zapomnieli. Powiem ci tak że moi przodkowie walczyli w powstaniach i wiem że nie walczyli o taką Polskę i o takich polityków i taki system, o takie rolnictwo. Może nie znam życia i prawdy życiowej ale chętnie poznam ja od ciebie dobry człowieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Byłem dzis na szkoleniu z wymogów wzajemnej zgodności   coraz wiecej wymogów unia narzuca szczególnie w produkcji zwierzęcej już teraz ochrona srodowiska prowadzi kontrole wiekszych gospodarstw pod kontem odpływu azotanów  piorin tez będzie raporty z kontroli przesyłac do arimr ,weterynaria wszędzie biurokracja rejestry,raporty ,pozwolenia, szkolenia,  rolnik w polu musi obrobic i jeszcze papierologia . mamy wiecej gospodarst rolnych niż niemcy francja i wielka brytania razem wzięte  co konserwuje ten system  dopłaty obszarowe juz dzis to ponad połowa dochodu rolnika  socjal krus tez napędza patologie  od wejscia do uni w 2004 nie było strategi na polskie rolnictwo nietrafione programy np renty strukturalne 1 ha ziemi przepisał na syna i nadla jest gospodarz z 1 ha ziemi to zafundował na min olejniczak następcy nie byli lepsi 

z drugiej strony  nie jedna mądra głowa sie zastanawia jak modernizowac Polskie rolnictwo to nie takie proste może tylko w gatce  

Jedno jest pewne ze prow 2021-2027 może dla Polski byc o wiele skromniejszy  Rząd łagodzi wymogi programów bo chce wydac kase z prowu i pochwali sie wykorzystanie srodków  

 

    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
8 minut temu, GRZES1545 napisał:

Wszystko zależy jakiej jakości towar, i jaka będzie jakość wykonania.

U mnie chłopaki zdjęli eternit, złożyli na palecie, zrobili 270m2 dachu + wiata około 50m2 z przedłużeniem krokwi ok.50cm, wszystkie łaty nowe, rynny obróbka tylko bez podbitki. koszt materiałów 18tyś,

Tydzień temu eternit odebrała firma za pośrednictwem gminy bo tam zgłaszałem żeby się tym towarem zajęli, nic nie płaciłem za utylizację.

A eternit to może każda ekipa zdjąć czy tylko z uprawnieniami. Czyli chłopaki zdjeli ty im za to zapłaciłeś a gmina załatwiła utylizacje za darmo. Czyli odszedł co koszt utylizacji.

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ekipa była z uprawnieniami, ale żadnego zaświadczenia nie musiałem do gminy dostarczać kto zdjął itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
7 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ekipa była z uprawnieniami, ale żadnego zaświadczenia nie musiałem do gminy dostarczać kto zdjął itd.

A za utylizacje w firmie ile by trzeba bylo zaplacic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Nie wiem niestety. Jaka to utylizacja jak z tego co mówili ci co odbierali ten azbest to wywożą to w jakieś wielkie doły i ziemią przysypują.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega miał na paletach ułożone i obwiniete folia. Przyjechali zabrali i twierdził że nic nie płacił. Gwarancji to nie dam że nic nie płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, rudaziuta napisał:

albo zasiać mniej, coś innego i z mniejszą wartością? czasem trzeba zrobić krok w tył żeby skoczyć dwa do przodu :)) albo nie kombinować ze zmniejszaniem sobie czegoś co daje zarobek - a tak chyba jest skoro kolega marluk tak nie chce zrezygnować z zagospodarowania tego kawałka.

 

1 godzinę temu, robert55555 napisał:

Załóżmy że ma 1 ha pszenżyta ozimego.nich ma plon 6t dochód 3600zl. Minus koszty nawozów, kombajnu. Zysk jaki mu zostanie, nich będzie nawet 2000zl. Ale traci 60000zl. Co wybrać ma kolega? Dla mnie to jasna sprawa. Dla niego już nie. Jak mówią chytry traci dwa razy.

Miałem taką Pania, która interesowały dotacje z unii. Areał 3 ha(zboża). Chciała aby unia zafinansowala jej ciągnik 200km, park maszyn, wymianę dachu na stodole, garażu, oborze, panele, i kostkę na reszcie podwórka. A najlepsze jest to że ona tego nie użytkuje wogole. Mało tego ona i jej mąż  jeżdżą  autami za 300000zl. Pomysłowość ludzka nie zna granic. Dla niech kupienie tego wszystkiego z własnych środków to jak dla nas kupienie chleba.

Ale oczywiście macie rację. Myślałem, że tak się da ze na papierze ugór a na polu coś rośnie ale jak nie to trudno i pewnie tak zrobie. Bo jestem na styku i muszę albo z bydłem albo z polem coś zrobić zeby byc ponizej granicy dochodowości.

1 godzinę temu, Buszmen11 napisał:

Kolega chciałby mieć dopłaty, niskie SO, do tego wziac 60k Dotacji, być na zusie (normalnie pracować) i wydać premię tak żeby połowa została w kieszeni...

Dopłaty są nie po to by rozwijać rolnictwo tylko by nie robić w polu. Podobnie wszystkie dofinansowania niby są pieniądze, ale jakim kosztem? Zarzynania się na kredytach i płaceniu kosmicznych dzierżaw w imię" rozwoju" 

Co ty opowiadasz? Nie chce byc na zusie. Poza tym co w tym dziwnego ze mysle co zrobic zeby załapać sie na dotację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@marluk tak jak ty chcesz zrobić  z tym polem to się da. Fajnie jak nie będziesz miał kontroli.to zyskałeś. Pomyśl co będzie jak byś miał kontrole i przepaść może te 60000zl. Wybór jak zawsze jest twój. Mogę ci podpowiedzieć że np kontrolę foto  w danym biurze robią ok co dwa lata. Jeżeli twoja gmina miała już foto to małe prawdopodobieństwo że będzie znów miała. Jezeli w tamtym  w roku  (2018), była kontrola foto w twoim BP, to raczej jej w 2019 nie będzie. Musza dać pracownikom bp szansę na "odpoczynek". Tak wynika to z moich obserwacji. A co kontroli na miejscu, to los szczęścia.  Jak wspomniałem wcześniej decyzja należy do ciebie. Jeszcze jedno co do kontroli foto jak masz działki ewidencyjne w różnych gminach to większości takich gospodarstw nie kontrolują metodą foto. Tyle mogę podpowiedzieć. Zaznaczam że wyjątki się zdarzają. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Spoko, to nie bede kombinował i albo ugor bedzie albo sprzedam troche bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Ale to nie o to chodzi, żeby nie myśleć co zrobić tylko niestety i świadomość, że po pierwsze kilku srok za ogon nie uciągniesz, po drugie co chcesz ze sobą zrobić w tym programie i dopiero dostosowujesz do tego plan działania a nie że gdzie tu uciąć żeby jednocześnie nie ucinać a potem jeszcze to zrestrukturyzować. Kombinować też trzeba umieć ale nie licz na to że ktokolwiek tutaj da Ci złotą radę jak to zrobić ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

Dzięi za info, akurat dziś nie sprawdzałam, szkoda że jeszcze nie ma dla mojego woj. Ale cieszy mnie że każdy kto miał punkty dostał premię :)poza tym można gładko lecieć z punktów do minimum więc będzie mniej na głowie!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Małe chyba było zainteresowanie RMG. Czyli w maju szansę mają zusowcy Zobaczymy jak będą wszystkie województwa.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudaziuta    96

niecałe 8 tys wniosków było i chyba 100 albo 150 mln zajumali z restrukturyzacji jako przesunięcie dla innych programów. Ciekawe jak to kształtuje pule na majowych zusowców bo tu się raczej sakwa z dudkami może wysypać :D aż sama się zastanawiam czy w to nie wejść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

mogli by kwotę podnieść do 100tyś lub więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Panowie jaki rodzaj produkcji co by uprawiać na tych moich 2.50 hektarach by podnieść punkty w biznes planie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
1 godzinę temu, marluk napisał:

 

Ale oczywiście macie rację. Myślałem, że tak się da ze na papierze ugór a na polu coś rośnie ale jak nie to trudno i pewnie tak zrobie. Bo jestem na styku i muszę albo z bydłem albo z polem coś zrobić zeby byc ponizej granicy dochodowości.

Co ty opowiadasz? Nie chce byc na zusie. Poza tym co w tym dziwnego ze mysle co zrobic zeby załapać sie na dotację?

Zadajesz takie pytania jak by tu liznąć grosza i nic przy tym nie robić. Darmo nie dają. To co piszesz w bp musi faktycznie w rb być na polu/w oborze, tak samo jak w rd. Ściągnij sobie bp, tam wklepujac dane możesz sobie pomanewrowac i zobaczysz co zmniejszyć/zwiększyć żeby wyszedł zamierzony efekt. Nikt Ci nie zabroni ryzykować ale pamiętaj że w przypadku kontroli można więcej stracić.

2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Nie wiem niestety. Jaka to utylizacja jak z tego co mówili ci co odbierali ten azbest to wywożą to w jakieś wielkie doły i ziemią przysypują.

U nas płaci się 1% resztę pokrywa wfos. Sama utylizacja wygląda jak opisałeś.

1 godzinę temu, rudaziuta napisał:

niecałe 8 tys wniosków było i chyba 100 albo 150 mln zajumali z restrukturyzacji jako przesunięcie dla innych programów. Ciekawe jak to kształtuje pule na majowych zusowców bo tu się raczej sakwa z dudkami może wysypać :D aż sama się zastanawiam czy w to nie wejść :D

Kasę przesunęli na inne programy. W marcu wogole już nie będzie chętnych. Co do maja to czekamy czy Bruksela "pozwoli" na nabór na takich warunkach. Chętnych pewnie wtedy będzie bardzo dużo. Jeżeli nie, wówczas majowy nabór będzie pewnie ostatnim ze względu na małe zainteresowanie programem.

53 minuty temu, daaamiaaaan napisał:

Panowie jaki rodzaj produkcji co by uprawiać na tych moich 2.50 hektarach by podnieść punkty w biznes planie ?

Np słonecznik na kwiatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
10 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Zmieniał ktoś może eternit na blache na budynku magazynowym z RMG? Kosztorys na 230 m2 zdjęcie eternitu i pokrycie blachą obróbki i rynny  i lekka poprawka 5 krokwi koszt 30 tys zł. Jutro bede miał kosztorys w ręku ale wydaje mi sie ze jakos dużo.

Ewidentnie za dużo chcą kasy za remont,u mnie podobna pow. 245m2 uzgodnienia.10tys,u mnie tylko krokowy zostają stare reszta wymiana jak u ciebie,szukaj innej firmy,mi doradca mówił że ceny za remont mają być średnie z województwa.inaczej mogą zakwestionować na etapie weryfikacji.

Przed chwilą, max95 napisał:

Ewidentnie za dużo chcą kasy za remont,u mnie podobna pow. 245m2 uzgodnienia.10tys,u mnie tylko krokowy zostają stare reszta wymiana jak u ciebie,szukaj innej firmy,mi doradca mówił że ceny za remont mają być średnie z województwa.inaczej mogą zakwestionować na etapie weryfikacji.

No chyba że z materiałem firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
15 minut temu, max95 napisał:

Ewidentnie za dużo chcą kasy za remont,u mnie podobna pow. 245m2 uzgodnienia.10tys,u mnie tylko krokowy zostają stare reszta wymiana jak u ciebie,szukaj innej firmy,mi doradca mówił że ceny za remont mają być średnie z województwa.inaczej mogą zakwestionować na etapie weryfikacji.

No chyba że z materiałem firmy?

To za całość demontaż utylizacja eternitu pokrycie blachą obrobki rynny robocizna i materiał wszystko firmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj