karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Gustaw, Starachowice przekazały do Kielc i to Kielce się zajmowały wysyłką do centrali w Warszawie.

Edytowano przez Mateusz881213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Mateusz881213 napisał:

Gustaw, Starachowice przekazały do Kielc i to Kielce się zajmowały wysyłką do centrali w Warszawie.

Mój wniosek w całości rozpatrywany w Starachowicach. chyba że płatność w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Na młodego więcej wymagań i zobowiązań niż rmg. 

Kurde kolega @PszczelarzKielce chyba tu pisał że będzie wniosek wycofywał z lipcowego naboru... I jeszcze raz składać?

Wtedy było na rodziców, ale są już blisko emerytury i chcieli na mnie przepisać dlatego wycofaliśmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest kasa, a w zasadzie już po bo sprzęt zamówiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, gustaww napisał:

Mój wniosek w całości rozpatrywany w Starachowicach. chyba że płatność w Warszawie.

Nie wiem jak dokładnie to wygląda, ale w naszym przypadku wniosek składany w Starachowicach, ewentualne poprawki również ale co do wniosku o płatność to przesłany został do Kielc a płatność na pewno wykonuje centrala w Warszawie. W sumie wszystkie dokumenty, nawet te składane w Starachowicach, adresowane były na Kielce.

Edytowano przez Mateusz881213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Jest kasa, a w zasadzie już po bo sprzęt zamówiony.

Jak z cenami maszyn, zmieniły się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

To się uśmiałam😂

Dnia 8.04.2019 o 21:18, robert55555 napisał:

@many12 musiałem przerwać założenia nowego PROWu bo dzwonił do mnie Hogan i wypytywał o propozycje do nowego PROWu. Co pozwoliło by Polskiemu rolnikowi rozwinąć skrzydła, a ja jemu mówię Polskie kury. Stwierdził że mam racje. 

Dla kur ma być dopłatą 200 zł dla kury, 500 dla koguta. Wszystko miesiecznie. Do każdego koguta maja być 3 sexterki dofinansowane z UE. Casting ma przeprowadzic rolnik. Będzie nowość na skalę światową. Nordea strem 2 mają być transportowane polskie jajka, warzywa i owoce do Rosji. Poza tym będzie mala nie dogodność bo będą obowiązkowe wystawy na najbardziej "jurnego" koguta. Tej opcji Hogan nie chce sfinansować i obowiązek finansowania leży po stronie polskiej. Myślę że KGW wezmnie to na swoje "barki".

I wogole ma być nowość w dopłatach. Sklaasz wniosek i kasa na być od razu wypłacana.

Poza tym o czym jeszcze nie wiecie. Ma być nowa 5 dla rolnictwa.

1. Ciągnik i sprzet dla każdego rolnika.

2. Nawozy i środki ochrony roślin dla rolnictwa finansują zakłady produkcyjne 

3. Paliwo  ma być dostępne wg potrzeb, od Orlenu.

4. Zero biurokracji.

5.  Remont/budowa budynków na koszt panstwa.

 

 

Kabaret w najlepszym wydaniu 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, max95 napisał:

Jak z cenami maszyn, zmieniły się?

Ogólnie to w miarę spoko, trochę negocjacji i  za siewnik poznaniak 330/ 2,5 D w najbogatszej wersji 36tys brutto to o 1600zł więcej niż rok temu. Wg mnie kwota do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moje i ojca to 30ha ornego i doszło 7ha łąki teraz. Do wniosku wystartował ojciec z 8 ha, reszta moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Bo trochę sporo kasy za siewnik,no ale szkoda że używek nie można kupować,ale to już tutaj wałkowaliśmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zasadzie, to nic nie potrzebuje już. Teraz wezmę siewnik i bronę talerzową a jutro gonię po agregat aktywny używkę. Resztę maszyn mam, dwa ciągniki i stwierdziłem że siewnik będzie lepszym wyborem bo nordsten  już ma swoje lata i trochę kaprysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7

Dziś nareszcie przyszła decyzja pozytywna🤩, jutro skladam wniosek o I rate i zamawiam maszyny. Lubelskie powiat Opolski

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2908    1

Panowie ile wogole średnio trzeba czekać od złożenia wniosku na RMG do momenemtu gdzie będę zamawiać maszyny czyli pozytywnej decyzji? Składałem wniosek teraz w marcowym naborze dzięki za odp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Jak kupiłem maszynę w innej cenie ( taniej ) niż podane w biznesplanie to muszę zrobić poprawkę i przerzucić tą pozostałą kwotę np do środków obrotowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom6666    7
56 minut temu, WOJTUNIO napisał:

Ile czekales na decyzje?

Wniosek składany w lipcu to sobie policz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    365
14 minut temu, Mateusz2908 napisał:

Panowie ile wogole średnio trzeba czekać od złożenia wniosku na RMG do momenemtu gdzie będę zamawiać maszyny czyli pozytywnej decyzji? Składałem wniosek teraz w marcowym naborze dzięki za odp 

Chyba teraz 7 miesięcy mają na wydanie decyzji.

@kapec22 musisz zrobić poprawkę, pamiętaj tylko że kwota zakupów środków trwałych nadal musi wynosić minimum 48 tys, mimo że kupiłeś maszynę taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9058
11 godzin temu, kapec22 napisał:

Jak kupiłem maszynę w innej cenie ( taniej ) niż podane w biznesplanie to muszę zrobić poprawkę i przerzucić tą pozostałą kwotę np do środków obrotowych ?

Tak musisz zrobić zmianę, jeśli to była maszyna punktowana to i delikatnie punktacja się zmieni.

Mój sąsiad którego namówiłem rok temu na RMG wczoraj decyzję otrzymał pozytywną, trzeba było to uczcić 🍾 :)

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    293

W mojej okolicy był jeden z pierwszego naboru i nas dwóch z lipca. Więcej nie ma i nie będzie. Bo albo brali młodego i modernizacje albo pozorują dla dopłat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik29    19

Witajcie, piszę dzisiaj z przykrością, ponieważ dostałem pismo z agencji, że otrzymam odpowiedź odmowna i nie otrzymam premi. 

 

Wniosek złożyłem na koniec czerwca w naborze 2018 r. Był przemyślany i spójny - nosilem się z nim rok czasu, na odpowiedź z kolei czekałem 10 miesięcy. 

Mój gwóźdź do trumny - zaplanowałem  w biznesplanie m.in. inwestycje budowlana. Agencja dwokrotnie wzywala mnie do złożenia kompletnego kosztorysu inwestorskiego z KRNami, zestawieniami robót, sprzętów, materiałów itp. itd. Uzupełniłem wniosek o obszerne opisy, rysunki, wyjaśnienia. Nie wystarczyło. Każdy kosztorysant za sporządzenie takiego dokumentu wola min 700zl, ponieważ dla nich zrobienie kosztorysu bez projektu to 3 x tyle pracy. A w końcu jak się dowiedzieli, że termin to kilka dni, to odesłał mnie z uśmiechem. Bez profesjonalnego programu i wiedzy fachowej nie byłem w stanie opracować samodzielnie takiego kosztorysu, a naprawdę próbowałem wszystkiego... 

Mój żal jest o tyle większy, że przy naborze wyraźnie mnie poinformowano, że nie jest wymagany projekt budowlany, kosztorys w pełnej i profesjonalnej odsłonie. Kosztorys załączyłem uproszczony, jak i projekt budowlany. Były tam wszystkie elementy. 

Oddział Wielkopolska. Jestem zniesmaczony i zawiedziony. Straciłem masę czasu, ponioslem koszty (kilka stowek na uproszczony kosztorys, pomoc doradcy przy pisaniu biznesplanu) i nerwow. 

Trudno :(

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem w wielkopolsce żądali odmnie kosztorysu budowlanego na Bina ale napisalem oświadczenie że wykonam to własnym zakresie i mi to przyjęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj