Tomek12

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika

Polecane posty

Marcin1987    2

 

silnik jest po remoncie wraz z szlifem wału a podczas nagłego hamowania dzieje sie to co widać na filmiku czyli nagły spadek cisnienia apo chwioi dopiero wraca do normy.

co sie dzieje?

 

z góry wszystkim dzięki za wszelkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mi też się tak działo. Jak jechałem na obrotach i spuściłem gaz to zapalała się kontrolka i spadało ciśnienie na zegarze. Z ciekawości sprawdziłem olej jak piszą w instrukcji po 15 minutach od zgaszenia. Było mało. Po długim postoju ciągnika oleju buło na max.

Dolałem stan po 15 min od zgaszenia i przeszło mu. Spróbuj.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Olej ucieka spod smoka, niski stan oleju, brak blach w misce, pęknięta rura smoka, lub kiepski olej. Przerabiałem ten problem i winowajcą był Tedex z beczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1987    2

zaczne od wymiany oleju bo był kupiony luzem z beczki :( a jaki proponujesz ? jakiej firmy itp?

 

z góry dzięki

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

15w40 do diesli mocno obciążonych klasy CF w górę , Elf, Castrol, Mobil, filtr czyszczę co drugą wymianę, na lepszym oleju o wiele mniej się zakleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Ile motogodzin wytrzyma MTZ zanim potrzebny bedzie remont silnika?

 

Według producenta ciągnik powinien pracować do remontu 12 000 mth, lub 10 000 mth zależnie od wersji , -ale nie mogę znaleźć gdzie to wyczytałem.

Dla Jumza 6akl/akm 12 000 mth http://www.avtomash.ru/pred/umz/umz6.htm

W praktyce, wiadomo - wynik zależy od szczęścia i podejścia użytkownika do sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360i82Sa    0

3000 tys to malo jak na MTZ-a, kumpla 914 ma nabite 5600 i jeszcze nie miala remontu

 

Olej ucieka MTZ slyna z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Powtarzasz historie zasłyszane z eteru. Sugeruj się doświadczeniem a nie plotkami. Nie będę wspominał z grzeczności że mam mtz-ta i jakoś się nie leje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Olej ucieka MTZ slyna z tego

 

Chyba Twój (jeżeli posiadasz) z tego słynie. Jak ja swojego kupiłem to właściciel mówił, żebym nie patrzył na wycieki bo tu się nic nie da zrobić to tak ma być i że to rusi musi ciec. Trochę pracy i poświęconego czasu i jakoś nic nie cieknie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
multi7    1

znajomy jeździł mtz 82 produkcji z lat 80 i zrobił na orginalnym silniku ponad 12000 mth zanim poszedł do naprawy głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

mtz ma twarde silniki, ciezko je skonczyc normalna praca trzeba sie naprawde postarac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja15    0

Mój MTZ 82 z lat 80, przy 9500 mtg naprawa głowicy i wimiana końcówek wtryskiwaczy. Dodam ze brak progów na tulejach. Obecnie 13000 mtg iśmiga ze az miło,

chdzi o śilnik ,bo reszta wiele pozostawia do życzeni ,poruwnując zachodnie ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrevt    0

Miałem do czynienia z trzema MTZtami i miały po 6700 Mth drugi miał 5000Mth atrzeci to Pronar 82 A ktory ma niecałe 2000 Mth i w zadnym silnik nie był remontowany za to skrzynie biegów wszystkie musiałem robić.

Dodam ze nie mam pojęcia jak były traktowane wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Jestem w trakcie remontu silnika, na starych tłokach był tylko jeden pierścień olejowy a w nowym komplecie są po dwa pierścienie. Znajomy twierdzi żeby nie zakładć tych dolnych ponieważ pogorszy się smarowanie tulei. Co o tym myślicie. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie słuchaj znajomego. Większość mtz-tów ma po pięć pierścieni i żaden z tego powodu się nie zatarł.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioo117    1

Aktualnie jestem po remoncie silnika. Nie wiem ile dokładnie miał mth ale założyłem tak jak Seweryn 20 pisze na 5 pierścieni. Stare tuleje i tłoki były w bardzo dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ja tez mam po remoncie na 5 pierścieni ale jak go kupiłem to robilem remont silnika bo wyzucal kolektorem ale pewnie poprzedni wlasciciel nie dbal o to jest po 3 latach od remontu i ani grama oleju nie bierze a od wiosny do jesieni chodzi codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Z tego co mechanik mi mowil to 30 mtg i wymiana oleju oraz dociagniecie głowicy a potem mozna smigac w nstrukcji pisze ze do 100 mtg się dociera ja po 30 w prase puscilem i jednorzedowke i jest ok ale belarusy licza inaczej od starszych mtz-ow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Mtz 550 i dochodzi do 10 tyś Mtg i trzeba by zrobić kapitalny remont ciągnika , ponieważ pękła głowica , skrzynia też się zaczęła sypać i nawet tylny most się rozwalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@janek82 nowsze Belarusy liczą godziny(h) jak większość nowych ciągników teraz.

 

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam już tutaj, dlaczego w ciągnikach m.in. w naszych Belarusa ale i w innych pojazdach gdzie stosuje się Turbo-doładowanie silnika nie stosuje się tego??:

http://www.youtube.com/watch?v=ImvM5N-H-10&list=TLvk7IE-6XwPbyMV3IUtVqpK6O6iUsPcgJ

mówię tu o sprężarce mechanicznej łopatkowej z napędem na pasek wielo-klinowy.

Przecież to rozwiązanie ma same zalety, wystarczy obejrzeć ten krótki filmik i przetłumaczyć sobie.

Edit:

trochę przetłumaczyłem:

 

Znajduje się w strumieniu świeżego powietrza.

Brak wymiany ciepła spalin.

Brak ciepła z górnej części montażu silnika. (w porównaniu do kompressora śrubowego)

Łatwy montaż w środku.

Ograniczenie transferu ciepła.

Brak wzajemnych zanieczyszczeń oleju.

Może wykorzystywać chłodnicę powietrze-powietrze tzn. Intercooler. (w porównaniu do kompressora śrubowego)

Łatwe do aktualizacji, ulepszenia.

Zoptymalizowane spalania.

Doładowanie a co za tym idzie moc dostępna w całym zakresie obrotów.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

prawdopodobnie chodzi o koszt takiego kompresora. Ruska turbina kosztuje +/-1000 pln, no niech w tych nowych belarusach z WG kosztuje te 1500-2000 zl + kolektoy, IC , i inne graty to mniej wiecej 500 zl. A koszt taakiej sprezarki zapewne jest liczony juz w tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie stosowano ze względu na niskie ciśnienie doładowania, byle turbinka napompuje więcej . Chociaż obecnie chyba zaczynają stosować je w osobówkach z dieslem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@uziu Właśnie ciekawe jaka cena?? W sumie tu aby zakładasz sam kompressor+kawałek dolotu i pasek za max 100zł a do turbo jest potrzebna cała graciarnia to wątpię aby było drożej. A co w innych ciągnikach?? zachodnie plasticki też mają tylko te turbo.

 

@paweł dlaczego niskie ciśnienie?? przeciez kompresor ma budowę jak turbo ze strony powietrznej, a kwestię obrotów przy braku cisnienia mozna podregulować średnicą kół pasowych i ciśnienie musi być, na te 0,5 do 1.0 bara nie potrzeba wiele.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

w sumie osprzetu trzeba troszke mniej do takiego rozwiazania , bo odpada kolektor wydechowy , smarowanie, powrot oleju , ale zapewne sama ta sprezarka kosztuje tyle co pol ruskiego silnika albo i wiecej . Sama jej budowa wnioskujac po filmiku wydaje sie byc prosta ale na pewno jest to bardziej skomplikowane rozwiazanie od zwyklego turba, samo zabezpieczenie przed przeladowaniem silnika ciekawe jak jest rozwiazane. bo WG tam na pewno nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj