witek

Porównanie opon

Polecane posty

Piotruniu25    3164

@michal1993Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem ten rozmiar z firmy kabat za 680 zł/szt 8pr i podobno opon kabata schodzi najwięcej.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Też mam taką ofertę. A cultor za 710zl. Przód mam kabata i tak się zastanawiam trochę co wybrać 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Też mam przód kabata, też chciałam cultory bo w 5211 ich mam ale sprzedawca mówił że najwięcej sprzedaje kabata i jest kabat z gwarancją na 5 lat od daty produkcji.Jak dla mnie kabat i cultor to jedna liga opon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mi sprzedawca mówił że Cultor będą lepsze, mocniejsze. Na forum- wiadomo różnie piszą. Był podobny wątek niedawno i gośc się zdecydował na Cultory bo podobno więcej dobrych opinii zbierają


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2020 o 18:23, Piotruniu25 napisał:

Też mam przód kabata, też chciałam cultory bo w 5211 ich mam ale sprzedawca mówił że najwięcej sprzedaje kabata i jest kabat z gwarancją na 5 lat od daty produkcji.Jak dla mnie kabat i cultor to jedna liga opon.

Kabat nie ma gwarancji na 5 lat.


PROMOTOPONY.PL

Sklep online

Opony rolnicze / Opony przemysłowe / Dętki / Ochraniacze

BKT TIRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Na przód robią dobre oponki. Na tył ja bym nie brał. Mają niższy bieżnik niż konkurencja oraz sa reklamacje że po 2 latach pękają, przynajmniej w mojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sipma79    0

Na przód Kabaty są ok, umnie 3 czy 4 lata i zero pęknięć, unikać jak ognia Tureckiego Petlas, po 3 latach tak boki spękały, że wreszcie jedna wyszczeliła.

Na tył do T-25 zgodnie z Waszą sugestią i sprzedawcy kupiłem 12.4-28 Cultor 8PR, mówił ze są lepsze i nie mają na nie reklamacji, ładniejszy bieżnik, większa wysokość bieżnika w stosunku do Kabata i w ogóle ładniejsza oponka. Jak będzie pk 3 czy 5 latach to się dopiero okaże. Ruskie oryginelne wytrzymały 25 lat. Polskie Kabaty sie sprzedaja ze względu na trochę niższą cenę.

Ktoś wcześniej pisał, ze Kabaty na tył jak postoją to potem "chopkają", u mnie w nowych Cultorach jak narazie to nie występuje.

Edytowano przez Sipma79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszym dniu chyba całkowicie zrezygnuję ze sprzedaży Kabatów. Na c360 już klient dostał następną nową oponę, ciągle się odkształca( ta 3 również). Opony 10.0/75-15.3 bezdętkowe - każda wyprodukowana w 2020 ma nieszczelność na rancie, z oponami z 19 nie było tego problemu... Tylko tracę klientów i swój czas. Masakra! Sprzedawałem zawsze BKT i nigdy, NIGDY nie było problemów. Fakt starają się tam w kabacie , dogadują, wymieniają, nie można złego słowa powiedzieć, ale nawarstwiło mi się tych problemów, i nie ogarniam. Mam dość :(


PROMOTOPONY.PL

Sklep online

Opony rolnicze / Opony przemysłowe / Dętki / Ochraniacze

BKT TIRES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Jak radialne Petlasy, bo mam już zamówione 480 70 34 do agrofarma, tak przeglądam af i jedni chwalą inni ganią, a jak się zachowują radialki? wyglądają bardzo masywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muciek    1

Kupiłem kilka dni temu kabata do c-330 12.4-28 i mogę powiedzieć że się na niej zawiodłem, inaczej wyglądała w sklepie a inaczej po założeniu na felgę, zrobiłem parę pomiarów i okazało się że stary stomil ma dłuższe jodły o 4cm, i jest sporo szerszy w balonie , po zdjęciu stomila i przymiarce ten kabat nie ma z nią porównania, teraz jeśli bym miał wymieniać opony zakupił bym 13.6-28 lub innego producenta, zobaczymy jak się sprawdzi na dłużej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić radialne opony 420/85 R38, Zastanawiam się nad Taurus Point 8 albo Vredestein Traxion. Które według was są lepsze?

Edytowano przez mateuszom306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Vredesteiny. Założyłem je na ciągnik renault, który głównie ciąga plug 4 skibowy i 3m agregat talerzowy ale też dość sporo robi w transporcie. Za kilka miesięcy dam znać jak się sprawują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4262

@mateuszom306

A gdzieś Ty tak tanio znalazł? Jak sobie patrzę na 460/85/34 to za taurusu wszędzie właśnie minimum jakieś 2800, a bardziej markowe to kosmiczne ceny mi pokazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Macie tak z oponami że jak ciągnik albo kombajn postoi parę dni, to później skacze po drodze? Może zalezy od marki? W jednym ciagniku sa Micheliny to nie skacze w ogóle, a w drugim BKT to skacze, a w kombajnie jedna Baruum a druga Petlas to tak skacze, że heder podskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Wszystko zależy czy opona jest radialna czy diagonalna. Na diagonalnej to częsty przypadek że względu na inną budowę opony. U nas kombajny stawia się po żniwach na klockach w powietrzu i problem nie występuje. Warto sprawdzić też ciśnienie w oponach. Dla radialnych jest dopuszczlane niższe ciśnienie niż dla  diagonalnych.

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
1 godzinę temu, daron64 napisał:

@mateuszom306

A gdzieś Ty tak tanio znalazł? Jak sobie patrzę na 460/85/34 to za taurusu wszędzie właśnie minimum jakieś 2800, a bardziej markowe to kosmiczne ceny mi pokazuje.

Może w cenie netto ale i tak tanio🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdomagala23    5
3 godziny temu, sylwek23111 napisał:

Macie tak z oponami że jak ciągnik albo kombajn postoi parę dni, to później skacze po drodze? Może zalezy od marki? W jednym ciagniku sa Micheliny to nie skacze w ogóle, a w drugim BKT to skacze, a w kombajnie jedna Baruum a druga Petlas to tak skacze, że heder podskakuje.

Dokładnie, mam OZKA w MF i jak postoi z ciężarem to nie idzie jechać. Po paru km dopiero ustępuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem , otóż posiadam opony Continental AC 65 rozmiar 600 65 38 i chodzi o to , że bieżnik naprawdę super i jeszcze długo długo pochodzi , ale niestety poprzedni właściciel włożył już dętkę bo pewnie już bez dętki powietrze zlatywało a teraz cały często mi przebija tą dętkę . Opona pracuje i niestety gdzieś coś tam się styka i tak się dzieje , nakładam łatki tam gdzie widzę przerobioną oponę  , ale przecież ile to można robić . I teraz moje pytanie czy ktoś np. podkładał znaczy wkładał tzw. fleka ( starą dętkę przeciętą pod dobrą dętkę )  do tak dużego koła i czy to zdaje egzamin bo w małych to wiem , że tak się robi  Czy warto z tym się bawić czy może od razu szukać nowych opon bo używanymi to ciężko . Może ktoś ma inny pomysł to niech się podzieli Za porady i odpowiedzi będę wdzięczny  
    • Przez Chardonnay
      Jakiej marki opony polecacie? W kwocie do 1900zł/szt. Chodzi o tylną oś, rozmiar 380/85R28 (14.9R28). Zastanawiałem się nad radialkami Ascenso lub Alliance Agristar II jednak chciałbym wysłuchać waszej opinii
       
       

    • Przez RafałCieślak
      jakie możliwie najszersze opony wejdą na felgę 13.6 r38?      
    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj