Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

ciastek12    32

Nie wie czy dobrze zrozumiałem ale wyżej bylo napisane 1.6 litra basagranu i 0.4 chwastoxu extra

Pomocy !!

Pierwszy raz zasiałem teracholską i milwe. Opryskałem na drugi wąs Butoxone. i co dalej ?? czy są już jakieś szkodniki,, czy musze jeszcze raz czymś pryskać??

dajcie znac :))

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel1992mf    9

Powiem wam że najlepiej dać 3l basagranu na ha, butoxone jest tańszy ale nie zwalcza ważnych chwastów np przytuli czepnej.

Szybko pryskaj na oprzędziki....na pewno masz ząbki na liściachPrzepraszam bardzo ale czym wszystko dokładnie proszę bo pisałam że 1 raz to robię

maly00    6

moze ktos mi pomoze bo mojego grochu miejscami nie ma byl ladnie powschodzil a teraz ginie i dziej sie tak na kazdym polu usycha jakby cala gora sucha zostaja tylko badyle moze to jak zgorzel czy co? mial ktos tak przypadek?

krecikuryn    4

Gdzie siedzą te oprzędziki? da sie je zobaczyć?? bo coś nie widze żadnych robaków na polu

ciastek12    32

Larwy wyjadaja wnetrze brodawek korzeniawych co sprawia ze groch jest gorzej zaopatrzony w azot

Pajej    52

Czym pryskacie na mączniaka rzekomego wiem ze amistar jest zarejestrowany, ale zostawię go sobie na późniejsze zabiegi, ja uprawiem groch do kanserw wiec musze dbać o jego zdrowie a po tych ulewach t maczniak napewno sie pojawi

plapla123    0

Czym opryskać owies głuchy w mieszance grochu z jęczmieniem jarym czy takie środki jak Puma lub Axial nadaj sie do tego .Pytam tutaj bo w temacie mieszanki zbożowo strączkowe nie znalazłem odpowiedzi

milanreal1    290
Czym opryskać owies głuchy w mieszance grochu z jęczmieniem jarym czy takie środki jak Puma lub Axial nadaj sie do tego .Pytam tutaj bo w temacie mieszanki zbożowo strączkowe nie znalazłem odpowiedzi

Axialem można pryskać, działa tylko na rośliny jednoliścienne. Dwuliścienne są bezpieczne.

brutus44    5

koledzy-po raz pierwszy zasiałem groch-odm. Tarchalska

Gdzie nie gdzie są pierwsze kwiatki.Trzeba to popryskać na jakiegoś strąkowca? Mam Proteusa-mogę to zastosować+ bor,nie popali mi grochu?

I jak się młóci to stosujecie taki stół z kosą boczną jak do rzepaku? Bo dzisiaj naszła mnie taka myśl ,że będą ogromne straty przy młóceniu bez tego bo groch jest z wąsami czepnymi i strasznie się wszystko trzma.

Stosujecie taż coś do sklejania łuszczyn typu Flexi?

Dzięki

grzepo    30

Strat nie unikniesz- poplon też musi być. Jestem zdania że wszystko zależy od pogody. Dwa lata temu zebraliśmy groch, który tak naprawdę nie nadawał się do zbioru (potrzebne było dosuszanie) ale juz następnego dnia zaczął padać deszcz przez 2 tygodnie i niektórzy musieli zamiast kosić to traktować talerzówką. Nie ma mocnych na to, nie pomoże sklejanie łuszczyn. Swoją drogą ciekawe jaki efekt to daje w grochu. Bo do tej pory kosiliśmy groch tak bardziej z rana okolice godziny 10- wtedy się jeszcze tak nie odwiera jak go dotkną motowidła.

krecikuryn    4

koledzy jak z tym opryskiem na strąkowca? kiedy i czym najlepiej?? a może wcale?? ma ktoś doświadczenia z tym robakiem??

krecikuryn    4

Dziś byłemn na polu z grochem i jest pełno mszyc... normalnie masakra... a groch w pełni kwitnienia :( da się to jakoś teraz zwalczyć??

jakub2812    9

Witam. Czym pryskacie groch od robaka bo u mnie zaczyna kwitnąć i sie zastanawiam czym pryskać?? Czy odpowiedni będzie Proteus czy może raczej Dursban Delta a może jeszcze inny??

areknn    4

Dursbanem to Ty wszystkie latajace pszczółki i nie tylko załatwisz!!! To jest środek gazowy a o pszczółki trzeba dbać Lepszy bedzie Proteus wieczorem po oblocie pszczół tak dopuszcza etykieta Proteusa

Edytowano przez areknn

matava    19

Mam to samo. pełno mszyc a groch już ponad 1 m a po ścieżkach już dawno śladu nie ma

gwozd    101

Mam takie nietypowe pytanie. Czy groch jest wrażliwy na diflufenikan? Chciałem się pozbyć tego nieproszonego gościa z łubinu wąskolistnego. Czy gdyby dostał 0,2-0,3l legato 500 SC zostałby przynajmniej uszkodzony? Bo nie wiem co zrobić w przyszłym sezonie...

krecikuryn    4

koledzy jak z dojrzewaniem waszego grochu?? u mnie już sporo żółtego i tak się zastanawiam kiedy desykować??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam