Polecane posty

miwigos    3528

Raz jak kwitł była susza ,upały 

drugi raz rzadki , częśćiowo wymarzł 

Trzeci raz wszystko wymarzło 

Próby były na 0,5 ha i wyleczył sie z ozimego , jary sieje do świń

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

@ZetorForterra1990 Na poplon był wsiany ,później będą pomidory ,w zeszłym roku też był ale było jeszcze  żyto, wyka jara,gorczyca ,mróz był -17 ,zdjęcie 29.03

IMG_20220329_182405.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
34 minuty temu, miwigos napisał:

Raz jak kwitł była susza ,upały 

drugi raz rzadki , częśćiowo wymarzł 

Trzeci raz wszystko wymarzło 

Próby były na 0,5 ha i wyleczył sie z ozimego , jary sieje do świń

Ogólnie o gorchu ozimym mamy mało wiedzy, może termin siewu nie taki. Głębokość albo inne czynniki. Skąd miał nasiona? Kwalifikat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Kawlifikat pierwszy raz , potem wlasne nasiona, najlepiej by było tak zasiać żeby nie wyszedł na wierzch , tak  jak przewódka , ale trafić , pogoda nieprzewidywlna

Edytowano przez miwigos
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos czy mowa tu o odmianie James?

1 godzinę temu, Azor07 napisał:

@ZetorForterra1990 Na poplon był wsiany ,później będą pomidory ,w zeszłym roku też był ale było jeszcze  żyto, wyka jara,gorczyca ,mróz był -17 ,zdjęcie 29.03

IMG_20220329_182405.jpg

W jakiej fazie to zimowało? W takiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Co polecicie do odchwaszczenia grochu na działce gdzie jest problem z makiem? Mowa o jarym grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skovroon    0

Cześć, potrzebuje pomocy. W zeszłym roku zasiałem Tarchalską ok 250kg/h + 250kg/h polifoski 6 + nitragina. Groch urósł bardzo ładnie do ok 100cm, ok dwa tyg przed zbiorem masakrycznie się położył, tak, że z 50% została na ziemi bo nie dało rady go podebrać hederem. 

Możecie polecić jakąś inną odmianę która będzie "sztywniejsza" lub jakieś zboże podtrzymujące które mogę domieszać przy siewie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Może powinieneś zacząć od odpowiedniej obsady ? 90-110 szt/m2 w zależności od odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skovroon    0

Tak, w tym roku zasieje na pewno gęściej. Jakieś inne porady aby stał do końca ?

 

Edytowano przez skovroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Skoro miał metr wysokości to motowidła powinny nagarnąć , chyba że był bardzo rzadki , ale 250 kg siałeś , chyba że kiepsko powschodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

A co ci mówi 250 kg? Ja miałem taki że 340 kg na hektar wychodziło przy 100 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skovroon    0
28 minut temu, miwigos napisał:

Skoro miał metr wysokości to motowidła powinny nagarnąć ,

Metr wysokości to miał jak był jeszcze zielony. Położył się przed samym koszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

A co ci mówi 250 kg? Ja miałem taki że 340 kg na hektar wychodziło przy 100 szt

To przy 250 kg były by 73 rośliny, norma jak jest woda to 100-110 , jak sucho to 75-90, więc na granicy by było , jak sie polożył to nie skrócił się metr miał, gorzej jakby miał 30-40 cm wtedy ciężko nagarnąć

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
skovroon napisał:

Cześć, potrzebuje pomocy. W zeszłym roku zasiałem Tarchalską ok 250kg/h + 250kg/h polifoski 6 + nitragina. Groch urósł bardzo ładnie do ok 100cm, ok dwa tyg przed zbiorem masakrycznie się położył, tak, że z 50% została na ziemi bo nie dało rady go podebrać hederem. 

Możecie polecić jakąś inną odmianę która będzie "sztywniejsza" lub jakieś zboże podtrzymujące które mogę domieszać przy siewie ?

Ja jednego roku młóciłem u znajomego pod koniec sierpnia bo czekał na mnie aż ja się obrobię to był miesiąc po desykacji i jego wysokość była max15cm. sam myślałem że nic z niego nie będzie ale pięknie się zbierał opuściłem heder w dół a on sam wchodził na ślimak a sypał jak głupi. Co do odmiany to chodzą legendy że astronaute nie wylega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Astronaute też wylega, miałem  w tym sezonie, przez suszę plon około 2t i jak by dał więcej pewnie leżał by jeszcze bardziej.

Ma ktoś batutę w Lubelskim, będę z 700kg potrzebował na zasiew?

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Mecenasa sieje chyba 3 rok i nie moge narzekać na wyleganie jedynie raz leżał całkiem po deszczach i koszony był po żniwach bo nie było dojazdu a tak to ładnie stoi, batute miałem to gorzej leżała , jedynie co to mecenas drobniejsze ziarno ma

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

groch 'ozimy' miewa się dobrze wysiany no till po jęczmieniu 

jak się położy słoma go będzie podtrzymywać 😛

20230103_135212.jpg

Edytowano przez suffeks
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja na pod orke zimową leje 15-20m³ pofermemtu z biogazowni i nic wiecej. W 2022 plon 3750kg/ha. Ziemia 5 klasa w dobrym utrzymaniu. Odmiana kws alvesta.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Mój dexter siany po 20 listopada nie wyszedł, ale już jest coraz bliżej. Posiany po kukurydzy ziarnowej sianej 2 lipca po jęczmieniu ozimym. Zero NPK.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj