Polecane posty

ENDURAK91    22

Stosował ktoś z was dzielony zabieg

1. Basagranem 1l+ 0,2l Chwastox

2. Basagran  1l + 0,2l Chwastox

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

czy jeden zabieg w okresie kwitnienia dursbanem 0,6 l\ha załatwi straczkowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
7 minut temu, aro321 napisał:

czy jeden zabieg w okresie kwitnienia dursbanem 0,6 l\ha załatwi straczkowca?

Tak I przy okazji pszczoły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

dursban załatwi pszczoły nawet jeśli oprysk wykonany po oblocie. a nawet nie tyle pszczoły które nie gustują w grochu, co trzmiele i inne dzikie zapylacze. sumienie by mi nie pozwoliło na takie numery

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
2 godziny temu, aro321 napisał:

pryskam zawsze po oblocie pszczół, cała rodzina to pszczelarze

to rodzinka musi Cie wyedukować tak jak kolega wyżej napisał. Lepiej pryśnij inazumą 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
6 godzin temu, Kabanos napisał:

to co poczęstować tą pchełkę czymś jak się pojawi , czy nie narobi dużo strat

Na początek wystarczy Fastac 100 EC .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94
galan99 napisał:

6 godzin temu, Kabanos napisał:

to co poczęstować tą pchełkę czymś jak się pojawi , czy nie narobi dużo strat

Na początek wystarczy Fastac 100 EC .

dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

panowie nie zdązyłem opryskać grochu po siewie. (rozchorowałem się) co polecacie na chwasty powschodowo w grochu o 3 ha tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
10 godzin temu, aro321 napisał:

czy jeden zabieg w okresie kwitnienia dursbanem 0,6 l\ha załatwi straczkowca?

Dursban jest  opryskiem doglebowym, jest też wycogany z sprzedaży. Jak możesz pryskać rośliny  środkami nie zgodbie z zaleceniami do tego pszczelarzy masz blisko?🤔 Są inne środki na strąkowca .

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

dursban nie był tylko doglebowy, z tego co pamiętam można było pryskać rzepak max 2 tygodnie przed kwitnieniem żeby nie wybić pszczół

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Faktycznie, a mnie coś się umaniło że to tylko do stosowania doglebowego, kiedys w ziemniakach stosowano na pędraki. Ale jest faktycznie napisane że  groźny dla pszczół, i o grochu nic nie ma🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To czytaj dokładnie

"Termin stosowania środka: zabieg wykonać w fazie zwartego kwiatostanu, po wystąpieniu chrząszczy na plantacji. Nie opryskiwać bezpośrednio przed kwitnieniem i w trakcie kwitnienia rzepaku ozimego."

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16
11 godzin temu, Pajej napisał:

to rodzinka musi Cie wyedukować tak jak kolega wyżej napisał. Lepiej pryśnij inazumą 

A inazuma ma rejestrację w grochu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
aro321 napisał:

czy jeden zabieg w okresie kwitnienia dursbanem 0,6 l\ha załatwi straczkowca?

Czym bys nie pryskał, jeden zabieg to za mało, po drugie nie dursban a zwykły mospilan da sobie rade, a dursban to jest(był) na rośliny nie kwitnące

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
8 godzin temu, karola134 napisał:

A inazuma ma rejestrację w grochu ?

nie ma, ale jest bezpieczny dla zapylaczy. Na pewno o wiele bardziej jest ok niż dursban


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16
7 godzin temu, Pajej napisał:

nie ma, ale jest bezpieczny dla zapylaczy. Na pewno o wiele bardziej jest ok niż dursban

No właśnie też szukam czym tu zrobić ten groch 2 razy i myślałem o inazumie na strąk a na kwiatek co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

mospilan ma rejestrację w grochu, ale to sam acetamipryd, Inazuma to acetamipryd i i lambda cyhalotryna więc wolałbym Inazumą lecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

i taki jest plan, nie ufam mospilanowi a tak może odrobinę zwiększę skuteczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jak wasze grochy? Mój jakoś kiepsko się zbiera aby wystrzelić w górę, dopiero jakieś pojedyncze wychodzą. Martwi mnie natomiast to, że chwasty  ładnie rosną i obawiam się, żeby nie zagłuszyły grochu jeśli będzie tak kiepsko wychodził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Bo jest zimno jak na groch a groch na samym początku bardzo wolno rośnie nawet jak jest ciepło , po 26 kwietnia  ma być ciepło dopiero do 6 wąsów czepnych rośnie wolno potem jak błyskawica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj