Skocz do zawartości
Ferdek07

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Woda
zetores    15

ja mam podobno płyn w oponach, jak jechalem zimą po radzej nieodgarnionej i zbitej drodze(bo po co mają pług do końca opuszczac jak mozna powiedziec ze juz tyle napadało, niee ? )a wieć jak jechalem z turem to mie trzeslo jak... bez komentarza :/

manik    34

Mój wujek w C-360 ma wodę i w tylnich kołach i nie ma ich do końca zalanych, jak mu w zimie zamarzła to nie dało się po szosie jechać zbyt szybko bo traktor podskakiwał jak na trampolinie ;[ i nawet jak dobił opony powietrzem to zbytnio mu to nic nie dało :)

Wiadomość z agroFakt.pl

dominic    33

Oczywiście, że możesz, jeżeli chcesz napełnić to tylko delikatnie zbij oponę ( np. kawałkiem kątownika) włóż węża miedzy oponę i felgę. Bezdętkowe mają ten plus, że zawsze możesz tymczasowo zatkać otwór po gwoździu np. wkrętem. Woda wtedy nie spłynie szybko i zawsze można dojechać do domu. Drugi plus, jeżeli chcesz spuścić wodę na zimę to wykręć wentyl, przekręć koło tak żeby był na dole i od góry zbij oponę z rantu felgi, obróć ponownie minuta i wody nie masz w oponie. Gdy masz dętkę w środku to plusem jest to ze felga nie rdzewieje a minusami to ze jak przebijesz to za chwile masz kapcia a wodę musisz wlewać i wylewać przez zawór.

ozon87    29

Myśle, że zalewanie opon płynem to bardzo dobre rozwiązanie żeby dociążyć ciągnik ale martwi mnie jedna rzecz o której nikt nie pisze. Jeżeli zalejemy oponę na ok 75% a reszte powietrzem to w pracach polowych napewno to nie przeszkadza ale jak jedziemy szybciej ciągnikiem to koło napewno dostaje "bicia" bo woda nie jest równo rozłożona w kole, znajduje się tylko w 3/4 opony... Mam nadzieje że rozumiecie o co mi chodzi... siła odśrodkowa. Moim zdaniem to może mieć wpływ na łożyska.

yanki    0

prawdopodobnie tak, ale wiesz mi żadne bicie nie jest wyczuwalne w czasie jazdy.

DanielFarmer    105

Odświeżam temat.Czy ktos jezdzi na płynie w kołach?Co powiecie o roztworze chlorku wapnia? czy nie żre opon? czy bardzo żre felgi?

Kula07    137

Mamy w MF przednie koła zalane płynem. Od tego czasu nic z kołami/oponami się nie dzieje.

Niestety na temat chlorku wapnia się nie wypowiem.

ptaszyna    125

@Kula07 a jak się to spisuje w transporcie , na szosie, duża prędkość nie  przeszkadza?

DanielFarmer    105

plyn do spryskiwaczy kosztuje 1zl netto litr ale do -20 tylko no i co z oddziaływaniem na koła a glikol to kupa kasy....

Kula07    137

Z tego co pamiętam to mamy właśnie glikol.

Co do transportu to ciagnik (nie licząc przejazdów) pracuje tylko w polu ale faktycznie można zauważyć delikatną tendencję do "podskoków".

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się