Polecane posty

damian83    13

U mnie w okol jest taki gość który hoduje kozy ma ich ze200 chyba, hale udojowa przystosowana a mleko to z tego co wiem sam odwozi do Turku ma specjalny samochód chłodnie i chyba 2 razy w tyg jedzie płaca mu chyba dobrze bo ten interes jakieś 7 lat ciągnie i na swoje wychodzi nawet miętka sobie kupił....


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cdplastyk    0

Nie wiem czy w tym dziale powinienem o tym napisać... Ale...

 

Czy sprzedaje ktoś może skóry z kóz?

Z takiej skóry robi się między innymi membrany do bębnów (oczywiście musi być to cała skóra, bez raz i dziur).

Wcześniej skórę trzeba dobrze oczyścić oraz ogolić.

Mam nadzieję, że nie zostanie to przyjęte jako spam:

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany sprzedażą (lub oddaniem darmo) takiej skóry lub wielu (albo zna kogoś takiego)- proszę dać znać:

kom. 513226280 (najlepiej po 19:00

mail: dominik.lancelot@gmail.com

W okolicy Szczecina będę mógł odebrać osobiście- w pozostałych przypadkach oczywiście opłacam przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

U mnie kozy mają niektórzy mleko by schodziło po ludziach lecz jest problem co robić z młodymi kozami lub koziołami po okoceniu czy wykozieniu mówią ludzie itp na kiełbasę itp jest z tym problem jakby tego problemu niebyła a mleko by dawała to bym też miał kozy kolega miał ją normalnie jeździł do capa itp ale potem już nie chciał kozy ani tego rozmnażać więc 3 razy się koza biegała i ubierała mleko aż nagle idzie doić nie był u capa ani nic i zaczęła dawać więcej mleka niż po okoceniu ;[ co to mogło być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawiu16    1

ja mam 2 kozy trzymam ich w jednym kojcu. Jedna nie daje mleka nie wiem czemu a druga jeszcze nie była zakocona. Ale są fajne tylko że młodsza jest do wszystkich nastawiono bojowo ale starsza jest super i trzeba uważać jak ktoś ma sad bo 2 dni i zostają same patyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2201    0

witam , mam do oddania("wynajęcia") dwie kozy francuskie na okres mniej wiecej roku . Biedne zwierzęta nie mają sie gdzie podziać ,a też nie chcemy ich zabijać ,ponieważ bardzo jesteśmy z nimi związani. Pokrywam koszty utrzymania . oddałbym ją najlepiej komuś z okolic Garwolina . numer telefonu - 606 722 710

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Ja mam kilka pytań :

 

1. Ile max może mieć mleka dziennie taka mieszana koza ?

 

2. Ile trwa ciąża ? Ile młodych ?

 

3. Ile może max ważyć ?

 

4. Są dopłaty ma nią ?

 

5. Czy można je hodować na mięso ? Ile kg "koziny" ?

 

6. Czy można je hodować , nie wypasając ich tylko ogrodzony wybieg , i do tego wybiegu dostarczany

pokarm , trawa , jabłka , chwasty ? Nie mam czasu i chęci na wypas .

 

7. Ile litrów ( może być w kg ) pokarmu dziennie mogą zjeść ?

 

8. Czy są wybredne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mała hodowla kóz jest opłacalna????

mam chyba dobre warunki na taką hodowle ale czy to będzie sie opłacać mówię o max 10 sztukach.

Prosze o odpowiedzi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mleko to sam niewiem czytałem że niejest trudno samemu wypracować sobie rynek zbytu. a łąk to jakieś 1,5ha mam ale moge sobie po sąsiadach spokojnie kosić bo im niejest potrzebne i tylko sie marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie koledzy ja też myślałem kiedyś o kozach. mam 12ha warunki też są tylko jak z ta opłacalnością w łódzkim, czy jest na to zbyt i gdzie szukać klientów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

panowie powiem wam ze oplaca sie hodowac kozy ja mam akurat 12 sztuk i zbyt na mleko jest schodzi jak swieze buleczki do tgo jeszcze 3 maciory i jakos sie dorabia na swoje potrzeby mam jeszcze sie ucze wiec nie moge powiekszyc hodowli ale jak skoncze szkole to zwiekszam liczbe kuz w stadzie pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

pola mam 24 ha na kozy jest przeznaczone 45 arów na buraki pastewne i kukurydze na zielone a lonk to mam teraz aktualnie 1 ha i wystarcza mi siana, karmie je burakami kiszonka z lisci buraków srut siano :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

kolego muszisz miec 10 sztuk minimum stada poctawowego ja mam rase mieszana i dostaje doplaty i powiem ze to sa nawet ladnei pieniadze kolego liczyc tak z 1,5ha na 10 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy ty sprzedajesz tylko mleko czy sam wyrabiasz jeszcze jakieś twarogi i sery???

słyszałem że kozie sery są bardzo dobre,zdrowe i poszukiwane przez ludzi czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

ja tylko mleko sery to tak dla siebie i dla bliszej rodziny sie robi ale czy poszukuja to nie wiem powiec jak bedziesz mial rynek zbytu to to jest dobra hodowla i oplacalna :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

teraz sobie tak przemysilałem ze zwieksze sobie hodowle do 20 sztuk 19 kóz dojnych i kozla no i oczywiscie do tego mlodziesz coraz bardziej ludzie sie pytaja o mleko wiec zbyt mam zapewniony i moze bedzie sie produkowalo jeszcze sery polecam hodowle ta bo to ma sens pozdrawiam :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

@ilnicki96 - jaką rasę hodujesz ? na ilu Ha będziesz utrzymywał te 20 szt. ? Czym je karmisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilnicki96    4

powieszchnia mojej gospodarki to 24 ha narazie mam 12 sztuk i utrzymywalem je na 1,5 ha teraz nie weim ile bedzie ale okolo 2/2,5 ha bedzie przeznaczone na kozy rasa to jest mieszan a kozy hoduje od 1 roku ale wczesniej sie hodowala tak o 2/3 kozy dla chobby teraz wiem ze moge na tym zarobic bo ludzie biora to mleko z checia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to dziwne bo jeszcze w kwietniu miałeś 34 ha i tylko króliki

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzegorz95
      Cześć, chciałbym wystartować z hodowlą świń (puławskich). I moje pytanie brzmi tak czy z 5 hektarów byłbym w stanie utrzymać tak około 20 macior? Ile ziemi potrzebowałbym aby rocznie odchować ok 100 tuczników? Czy hodując 20 macior rocznie odstawiając około 100 tuczników, byłbym w stanie wyjść na plus, czy musiałbym odstawiać np. 200 lub 300 tuczników. Czy kupując zboże na pasze dla 100 tuczników jestem w stanie wyjść na plus czy nie? 
    • Przez akolt
      Szukam rolników z hodowlą zarodową powyżej 250 loch lub z cyklem zamkniętym powyżej 150 loch. Prowadzimy badania jak przyrastają knurki przy chemicznej kastracji. 
      Ważne: systematyczny i otwarty na innowacje gospodarz. 
      W ramach badań jest możliwość sfinansowania i pozostawienia na stałe wag pomiarowych i oprogramowania zarządzającego stadem. Oprogramowanie ma możliwość m.in. monitorowania zużycia paszy, ilości oproszeń w zależności od cyklu, zarządzania grupami technologicznymi itp.

       
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj