Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

1 mieszana koza daje średnio 3, 4 liry na dobę

2 ciąża trwa 5 miesięcy i 5 dni młodych od 1 - 3

3 zależy od tego jak będziesz pasł

4 nie wiem

5 można ale najlepiej młode zabijać bo stare mięso nie smakuje ile kg nie wiem

6 można tylko przez okres letni w zimie w stajni

7 kostka siana na 4 dni plus jakieś ziarno (owies jęczmień żyto raczej nie)

8 jeśli chodzi o siano trochę są ale chwastami drzewkami i innymi pożytecznymi roślinami nie pogardzą

Opublikowano

Ja mam 2 kozy, które w marcu będą się kocić. Ja daję na zimę siano,marchew, buraki opasowe. na wiosnnę twawę i będę robił kiszonkę dla królików i kozom bębę dawał.

Opublikowano

Witam. Kozy hoduje już długo prawie 5 lat. Mam ich 10 (nie kolczykowane). Teraz chciałem dokupić kolejne 10-20 i zacząć sprzedawać mleko. Niestety musiał bym zarejestrować stado a ziemię oddałem w dzierżawe. I teraz chciałem się spytac co mogę zrobić żeby zarejestrować stado? Czy muszę czekać 10 lat?? Jakie kary mi grorzą jeśli będę sprzedawał mleko bez rejestracji stada itp... Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozd

Opublikowano

Ja mam jedną koze i cały czas chodzi sobie luzem po ogrodzie więc trawy za bardzo nie chce jeść ale jakieś krzaczki, maliny, drzewa to wyglądają jak badyle -_- Pod koniec kwietnia a początkiem maja przypada termin porodu więc stado się powiększy :)

Opublikowano

Posiadam 5 h ornej ziemi i ok. 3ha łak mam 5 koni i chciałbym zacząć hodować kozy ile sztuk na taki areał mógłbym trzymać?? Tzn ile kóz można utrzymać z 1 ha z tego co wiem to Jeden koń(krowa) na hektar.

Opublikowano (edytowane)

witam posiadam 3 kozy i kozła od dłuższego czasu lecz likwiduje hodowle z takiego powodu że jest to nie opłacalne i jest duży problem ze sprzedażą mleka :)

Edytowane przez kostrzan15
Opublikowano (edytowane)

Witam :) Posiadam dwie kozy, w tej chwili obie ciężarne. Ze zbytem mleka nie ma problemua i na młode znajduję chętnych. Czy ktoś może wie coś na temat hiperkalcemi u kóz?

Edytowane przez Caprika
Opublikowano

Witam

 

Mam 13 kóz w tym 3 capki. Niestety z mlekiem było i jest nienajlepiej. W tej chwili to niezbyt dziwne bo kozy są wysoko w ciąży, ale przed również nie było najlepiej. Szukam kóz wysokomlecznych tzn. takich które dają około 4 litrów dziennie. Podobno są rekordzistki,które dają 6 litrów, ale o takich to nawet nie śniłem.

Moje kozy w tej chwili dostają siano, wytłoki buraczanei i śrutę z parowanymi ziemniakami, latem wypasane były na łące i też dostawały ziemniaki i siano, więc myślę że karmione prawidłowo. Pozatym obgryzają korę z desek sosnowych i lubią gałązki sosnowe. Są to bardzo sympatyczne choć dziwne zwierzątka.

Jeśli ktoś ma dobre kozy do sprzedania prosiłbym o informacje na adres [email protected]

Opublikowano

ja miałem 2 kozy w tamtym roku mi się okociły i mialy obie po 3 mlode kozy byly nawet dośc dobre do 2l na dój ale sprzedałem bo skończyl się zbyt na mleko :( a szkoda bo po 5zl za litr szło :P pozdrawiam hodowców :P

Opublikowano (edytowane)

zazwyczaj maja po 2 kozlaki, pierwsze dwa wykoty to przewaznie 1 mlode. Widzialem juz nawet koze z 5 kozlakami

 

A mleko u mnie po 6-7 zl i tez trudno z sprzedaza

Edytowane przez vbox33
Opublikowano

U mnie nie ma wcale zbytu na mleko. Kozy tylko i wyłącznie dla siebie ( teraz mam 1 z 2 młodymi), a na sprzedaż idzie mleko krowie, bo z tym nie ma problemu. Chwilowo był zbyt, ale gość dawał 2zł za litr, to podziękowałem, bo po tyle mleko krowie sprzedaje.

Opublikowano

Witam, ja miałem 20 sztuk. Teraz zostały mi ostatnie 5. Większość poszła na mięso a kilka zostało sprzedane na mleko. Koza lubi różne liście,trawę tylko że trawy nie je tak jak krowa tylko sobie raz tu skubnie raz tam. Ale drzewka owocowe uwielbiają. Przysmakiem są też gałązki sosny, świerku. :):P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v