Skocz do zawartości
Michał123

Opłacalność hodowli 10 krów manek

Polecane posty

Michał123    0

Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  

startom    99
Nikt nie poda tobie doskonałego przepisu bo wszystko zależy od: i tu możesz sobie wymienić różne rzeczy takie jak: co znaczy dla ciebie się utrzymac- 1000PLN miesięcznie czy 5000PLN miesięcznie, jaka masz bazę paszowa, jakie zaplecze gospodarcze,czy pracujesz sam czy opłacasz pracowników, jakie kupisz zwierzęta, będziesz miał byka swojego czy będziesz inseminowal i tak dalej i tak dalej Sam musisz poświęcić czas, poszukać informacji, przeliczyć a później zaryzykować bądź nie.

Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

PawelKtm525    44
Ja ci tylko podpowiem ze jak masz okolo 10ha laki kolo domu do ich opasania to ci smialo na calo roczny wypas wystarczy bez dokarmiania jak dobrze pokwaterujesz łąkę to juz koszta z żywieniem maleja na zime siano i troche czegoś lepszego sianokiszonka czy tam kukurydza i masz cieleta na sprzedaż bądź duże sztuki jak juz ci sie zazeby ze co rok będziesz te 10 sztuk sprzedawal to juz dobrze idzie wyżyć dodatkowo sprzedaż zboże czy co.tam uprawiasz

Wiadomość z agroFakt.pl

DANDYS    49
  1. Panowie ma ktoś mamki dalej od domu ? bo mam mozliwosc wziecia 32 ha łak ale 10 km dalej od domu , myślicice ze miało by sens trzymać krowy z odległości 10 km od domu ?  łąki bagniste , i znjaduja sie na uboczu ,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piszczu
      Opłaca sie jeszcze gospodarzyc na 30 ha?
    • Przez fartom
      Koledzy , wie ktoś może jaka będzie stawka dopłat do krów i młodego bydła w tym roku?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.