Gość BaszaPasza11

Hodowla owiec kameruńskich

Polecane posty

Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Pierwsza i najważniejsza sprawa: masz gdzie sprzedać ''towar''?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Od czterech matek to może z rodziną zjeść lub część mięsa komuś odsprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Tylko wtedy wszystkich ich nie zje i powstaje problem ze zbytem. Druga sprawa to jeśli kolega nie ma doświadczenia to lepiej, że będzie się uczył na błędach o dużo mniejsze skali. Rok, dwa i nabierze doświadczenia oraz może już najdzie sensowny zbyt na to co wyhoduje.

Do tego owca wcale mało nie je oraz sporo marnuje. Miałem jedną owcę Wrzosówkę i kozę to one zjadały we dwie co bydlak 400-500kg.Mam kolegę co ma trochę ponad 100 szt Wrzosówek i jedna bela sianokiszonki na dzień to mało i policz teraz ile bydlaków wykarmisz tą samą ilością tej paszy....

Edytowano przez extrabyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Ze zbytem niema problemu. Tato rzeźnik wiec nawet i kiełbasę słyszałem można robić. A koledzy wiedzą co zrobic z ich skóra? Na razie chce tylko spróbowac i zobaczyć jak to będzie szło. Aha a na zime jak chciałbym je trzymać w stajni ze swiniami to były by jakieś skutki tego ze przebywają ze swiniami? 

Edytowano przez BaszaPasza11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Ogólnie nie jest dobre łączenie zwłaszcza drobiu i świń z innymi zwierzętami a dodatkowo teraz jest nawet taki obowiązek i już dość dawno, że świnie muszą żyć oddzielnie. Jeśli Twój tatko rzeźnik to nie ma problemu zwłaszcza przy takim stanie matek. Nie wiem tylko do jakiego wieku można ubijać owce w gospodarstwie a ubojnia bierze 150-200 zł. za kozę, owcę itp. Trochę baraniny dodać do świniny i masz kiełbasę jak z dziczyzny...jadłem i była za***ista. Co do skóry to jeśli masz blisko jakąś garbarnię to możesz garbować z sierścią lub bez i znajdziesz zbyt u kuśnierzy na torebki, szewców na buty lub u tapicerów na meble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Aha no to będę musiał coś wykombinować. Tak wiem że jest taki obowiązek tylko tak z ciekawości pytałem czy im zaszkodzi. Dzięki. A one owies będą jadły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

To fajnie. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Przez jasie241
      drodzy forumowicze mam bardzo poważny problem z sąsiadem ponieważ gdy wypuszczam owieczki z owczarni aby się pasły to sąsiad strzela petardami bo zauważył że gdy strzela to owce się boją i uciekają  do owczarni. P roszę o pomoc jak można tego sąsiada załatwić.Czy policja coś poradzi czy może jakaś inna instytucja pomoże proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam  
    • Przez kajperos
      witam może mi ktoś wytłumaczyć jak mogę zarejestrowac i zakolczykowac moje owce aby w późniejszym terminie mógł na nie dostać dotacje.
    • Przez kajperos
      witam czy przy kupnie owiec zarejestrowanych i zakolczykowanych muszę z właścicielem tych owiec podpisać jakaś umowę (tak jak np. przy kupnie auta ). Z góry dziękuję za odp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj