Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej Wszystkim.

 

Pytanie nie o hodowlę ale o produkt. Czy wiecie, może ktoś z was ma takie możliwości ale szukam rolnika od którego, w okolicach Poznania, mógłbym kupic 4-5litrów mleka koziego tygodniowo (w sumie nie ja ale osoby znajome). Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju kontakty lub sugestie.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Ale mleko kozie i sery zdrowsze. Nie uczulają pokarmowo. Podobnie zresztą mleko owcy i wyroby z niego.

Opublikowano

Witam , orientuje się ktoś gdzie lub u kogo mógłbym zakupić kilka bądź kilkanaście kóz czysto rasowych , rasy saaneńskiej . Bądź może wie ktoś o jakiejś firmie lub osobie bardziej działającej prywatnie która pośredniczy w przywiezieniu kóz z zagranicy . Pozdrawiam .

Opublikowano

Koło mnie była cała hodowla do sprzedaży, 150sztuk, czysto rasowych Saaneńskich, wraz z budynkami i gruntami. Niestety cena zaporowa, 2,5mln (ziemi 10ha, nowa koziarnia, nowa hala udojowa rybia ość, mini przetwórnia, dom). Ogłoszenie zniknęło, więc może ktoś kupił. Właścicielka chyba nie oszacowała zapotrzebowania rynku. Powinna poszukać rynku zbytu za granicą.

 

Samemu musisz poszukać gospodarstwa, najlepiej Niemcy, Austria. Z transportem też raczej problemu nie będziesz miał. Pośrednicy w Polsce dużo chcą za sprzedaż (min 500zł/sztukę). W zachodnim gospodarstwie ceny zaczynają się od 250zł/sztukę.

Opublikowano

Opłaca się jak masz areał i dostęp do taniej paszy typu jakieś warzywa i owoce. Koza nie potrzebuje dużo. Szczególnie na mięso musisz się dogadać z hotelarzami albo jakimiś ludźmi od agroturystyki. Na koźlaki zawsze będzie popyt (grille itp.). Na mleko, tylko jak masz zbyt, raczej nieopłacalne w PL zupełnie w większości regionów.

Opublikowano

Ten kto mówi, że koza nie potrzebuje wiele najwyraźniej nigdy nie miał kozy. Żeby mieć dobrą kozę trzeba ją karmić jak dobrą krowę. Wiadomo wychodzi mniej w przeliczeniu na sztukę, ale z drugiej strony preparaty specjalnie dla kóz są droższe niż dla krów, trzeba więcej miejsca, a weterynarze nie potrafią ich za bardzo leczyć.

Opublikowano
Dnia 5.01.2018 o 02:09, bibi napisał:

Ten kto mówi, że koza nie potrzebuje wiele najwyraźniej nigdy nie miał kozy. Żeby mieć dobrą kozę trzeba ją karmić jak dobrą krowę. Wiadomo wychodzi mniej w przeliczeniu na sztukę, ale z drugiej strony preparaty specjalnie dla kóz są droższe niż dla krów, trzeba więcej miejsca, a weterynarze nie potrafią ich za bardzo leczyć.

warto wchodzić w temat? mam doświadczenie z krowami i opasami i teraz likwiduje świnki mam budynek 25x9m i dostęp do 2ha łąki niedaleko. no i 25km do Bydgoszczy. 

 

Opublikowano

Witam . Planuje zalozenie hodowli koz mlecznych rasy saanenskiej .Bylo by to 15-20 szt. Wiem juz mniej wiecej jakie wymogi musze spełnic, lecz nie wiem w jaki sposob zbadac rynek tj. Czy bedzie na takie swieze mleko zbyt . Sprzedaz odbywala by sie w gospodarstwie , z dostawa do klienta przy kontkretnym zamowieniu oraz w kilku miastach na targu (ryneczku) w kujawsko pomorskim. +- 50 km od znina  

Opublikowano

Najpopularniejszy jest olx, ale wiem po sobie, że tylko lokalny rynek jest najbardziej chłonny.  Znajomi, rodzina. Może jakieś targi, ale wtedy w grę chodzi tylko zarejestrowanie sprzedaży mleka. Zapraszam na priv o więcej info kuj-pom. 

Opublikowano

Witam. Planuję kupić kozę do zwalczania krzaków, pokrzyw i innych roślin w  lekko mokrej olszynie około 15 arów. Czym najtaniej jest ogrodzić teren leśny żeby nie wylazła i jakiej wysokości, słyszałem że pastuch najlepiej się sprawdzi bo siatka leśna jest za słaba?

W lata suche było tam sucho

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy można utrzymać się z hodowli 10 krów(simentali mlecznych)? Urodzone jałówki odchowywał bym i sprzedawał do dalszej hodowli. Czy byłbym w stanie zarobić na miesiąc około 2-2.5 tyś?  
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, planuje zaczęcie hodowli krów mamek rasy hereford. Zastanawiam się czy utrzymam się początkowo z 10 mamek? Czy bardziej opłaca się opasać cielaki, czy sprzedawać odsadki, czy może odchowywać jałówki i sprzedawać do dalszej hodowli? Czekam na wasze propozycje.  
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v