Skocz do zawartości

Karol12

Members
 • Zawartość

  373
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O Karol12

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  okolice Warszawy
 • Zainteresowania
  sport, bydło mleczne i gołębie...
 1. Jaka hodowla

  Teraz mam jeszcze pytanie. Otóż chciałem z kolegą policzyć właśnie koszta i przychody. Kto mi może powiedzieć to: 1. ile jeden byczek zje mniej więcej sanbulla(koncentratu) rocznie? 2. Ile zje kilogramów rocznie zboża? 3. Jaki jest mniej więcej plon z owsu i żyta na jeden hektar?
 2. Byczki

  Dużo masz bydła?
 3. Bela z siana

  Po jakim zestawie ta belka?
 4. Jaka hodowla

  @Belarusik ma trochę siana zgromadzonego. Tak mniej więcej całą górę obory. Wszystko siano ma luzem. Więc na oko się nieda tego określić. A tak to innej paszy niema. Jedynie to co zbierze w te żniwa, tzn. zboże, bo ma tam teraz 3ha zboża(dwa swojego a hektar dzierżawi na parę lat). Ma zasiany owies i żyto więc dla bydła to dobra pasza. Ale ile on może zebrać tego zboża z hektara? i na ile to starczy dla 3-4byczków? Pomóżcie mi to policzyć bo ja na plonach aż tak się nie znam dlatego nie mogę mu doradzić.
 5. Jaka hodowla

  [quote name='Belarusik' post='371321' date='Jun 30 2009, 20:49 ']No to jak kolega jeszcze pracuje to trochę kasy zawsze będzie miał więc niech narazie zbiera sianko a na wiosnę zasieje kuku. No ale ile by chciał tych byczków na początek kupić???[/quote] On by chciał tyle ile się da na maxa wyżywić
 6. Jaka hodowla

  Tylko czy jemu będzie opłacało hodować jałówki czy nie za bardzo?? Bo tak to by kupił takie jałówki z 50% simental i za parę lat by miał już 100%. Tylko zasadnicze pytanie czy mu się to opłaci i ile jałówek wyżywi?
 7. Jaka hodowla

  No tak też myślałem. A co myślicie o kupnie samozbierającej jakieś tak za ok. 2tys. taką do zbierania siana luzem? zawsze to trochę taniej. Śrutownik moim zdaniem powinien wziąć Bąk. Co nie? Co do tej przyczepy to może lepiej jak weźmie rozrzutnik co? zawsze może służyć za przyczepę do zboża, można wozić gnój i kiszonkę z kuku, a także siano i słomę w kostkach. A i jeszcze sugestia i pytanie mojego kolegi: Co sądzicie o kupnie jakiś rasowych jałówek, dokładnie chodzi mu o charolaise czy jak to tam się pisze. Potem zostawiać wszystko od tych dwóch jałówek na opas. Co Wy na to?
 8. Jaka hodowla

  Ja wiem że może one nie będzie miał z tego kokosów i on sam o tym wiem. Dlatego też bydło nie będzie jego jedynym dochodem, ponieważ chodzi on również do pracy. Takiej dorywczej ale z 800-1000zł miesięcznie ma więc źle nie ma. No tak jak byczki są małe to nie zjedzą tyle kuku to może pierwszy rok lepiej jakby postawił na siano, bo wiadomo wszyscy dla małych byczków ogólnie cielaczków zachwalają siano i to może jest prawdą. No tak w naszych okolicach trudno jest nabyć jakiekolwiek mieszańce rasowe, ale dla chcącego nic trudnego A mam do Was pytanie jakie sprzęty byście mu poradzili aby nabył, bo obecnie to większość sprzętu pożycza od kolegów.
 9. Jaka hodowla

  Aha to zmienia postać rzeczy... tyle hektarów To chyba najlepsze są te byczki? Tylko czy rasowe mięsne czy może mleczne krzyżówki?
 10. Jaka hodowla

  A powiedz norbi ile masz hektarów? i jakie maszyny?
 11. Jaka hodowla

  Siewnik to można zrobić "made in garage" coś jak ma kolega @andrzej2110. Ale sieczkarnie musiał by nająć bo ma tam kilku kolegów z takimi bykami po 120KM to jakoś by mu pomogli WIęc chyba kuku lepsza zawsze to się ją chwali. No budynek postawił ładniutki. I niedużo to go wyniosło. Drzewo kupował i blache.
 12. Jaka hodowla

  Treściwe trzeba by kupować. Jakieś granulaty i te sprawy. Albo by musiał kupić co jakiś czas z 6ton żyta na śrute. Tylko czy to by się opłaciło wtedy?
 13. Jaka hodowla

  Nie no bydło mu pasuje. Tylko właśnie sprzęt to on ma T-25 więc do sieczkarni nie syknie ani do siewnika Dlatego może zamiast kuku jakieś inne propozycje?
 14. Jaka hodowla

  Budynek właśnie stawia taka drewniana obora z wylaną podmurówką. Także miejsce ma. Postawił budynek taki 8 x 12m za niecałe 30tys. więc chyba się opłaciło co nie? To mówicie łąki skosić na sianokiszonkę w belach, a resztę dać na kuku tak? W sumie tak to jeszcze by jakoś było. Tylko kupić granulaty i śrutę i mógłby z tym koksem ruszyć. A co z tymi królikami tak to się opłaca? Bo kozy z tego co słyszałem to mało opłacalne tzn. ciężko znaleźć mleczarnie która skupi mleko kozie.
 15. Jaka hodowla

  Witam wszystkich agro-farmerów Temat zakładam w imieniu kolegi który niema neta. No więc tak kolega ma jakieś 3-4ha chciałby coś na tym hodować tylko nie wie co. Myślał nad kozami. Ale czy to jest opłacalne? Chce na pewno pozyskiwać wszystkie jakie są tylko możliwe dotacje z unii. Na jakie może liczyć? Ma 2ha łąk i reszta ornego. Może konie? Doradźcie coś. Z góry dzięki w imieniu kolegi.
×