Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzegorz95

Utrzymanie hodowli

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzegorz95    0

Cześć, chciałbym wystartować z hodowlą świń (puławskich). I moje pytanie brzmi tak czy z 5 hektarów byłbym w stanie utrzymać tak około 20 macior? Ile ziemi potrzebowałbym aby rocznie odchować ok 100 tuczników? Czy hodując 20 macior rocznie odstawiając około 100 tuczników, byłbym w stanie wyjść na plus, czy musiałbym odstawiać np. 200 lub 300 tuczników. Czy kupując zboże na pasze dla 100 tuczników jestem w stanie wyjść na plus czy nie? 

JdCinek    33
Na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć. Ja z rodzicami na 50 ha trzymamy 30 macior puławskich rocznie sprzedajemy około 600 sztuk . Wiesz w takiej cenie to nie opłaci się, choć masz mały plus to swoje prosiaki i nie musisz za niej płacić . Więc to już w twoim interesie jak chcesz. Jeśli ceny świń pójdą do góry to opłaci się nie powiem , ale jeśli nie i jeszcze z ASF-em nic nie zrobią to ciemno widzę hodowle świń.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez bambrzwlkp1
      Witam ostatnio słyszałem że do bydła i trzody jest najlepsze gniecione zboże. I dlatego chciałbym zrobić samemu gniotownik.
      Dwa walce napędzane czy jeden? Czy opłaca sie robić czy nie lepiej kupić gotowy?
    • Przez Konsultant_HRIC
      Konieczne wykształcenie kierunkowe i doświadczenie w układaniu dawek.
      Zainteresowanych kandydatów zapraszam do kontaktu lub przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703.
      Chętnie przekażę więcej szczegółów.
      Konsultant HRIC
    • Przez Konsultant_HRIC
      Konieczne wykształcenie rolnicze (zootechnika, weterynaria lub mechanizacja) oraz doświadczenie we współpracy z dealerami / partnerami branży rolniczej.
      Zainteresowanych kandydatów zapraszam do kontaktu lub przesłania aplikacji z życiorysem zawodowym w języku polskim i angielskim pod adres: jw@hric.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem: 660 703 703.
      Chętnie przekażę więcej szczegółów.
      Konsultant HRIC
    • Przez tatar902
      Witam poszukuje osob ktore zostaly oszukane przez firme bm kobyli zajmujacej sie trzoda
      firma mnie oszukala tak ze swinei zabrala po 1 miesiacu pozniej niz przewidziana byla umowa i wystawili mi jeszcze kwitek sadownie bym im zaplacic nie wiadomo za co i stwierdzili ze swinie byly za male po upywie 120 dni gdzie stwierdzil to ich przedstawiciel gdzie byl ostatni raz jak swinei byly  prawie jak warchlaki chyba jakis wrozbitow zatrudniaja ze wiedza jaka wage maja nie widzac ich 2,5 miesiaca
      kontakt do mnie  tatar902@wp.pl

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.