Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
S-Piotr

Kredyt na zakup ziemi z dopłatą ARIMG

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    48

Właśnie jestem po wstępnej rozmowie z agentem BGŻ w sprawie kredytu na zakup ziemi (na 35 tyś )na dwa lata ,i wyszło że do oddania będzie prawie 4 tyś ,z tego 1800zł to ubezpieczenie się na życie,mnie i żony na rok ,ubezpieczenie przymusowe przez rok,to jakieś porypane bo jeszcze kupioną ziemię oni biorą na hipotekę (wpis do hipoteki 200zł wypis 100zł) mało tego kasę trzeba wywalić na biznes plan około 400zł i kupę zaświadczeń i papierów do wykupienia po urzędach.

Bank Spółdzielczy tam dopiero postawili warunki ! zażądali aby umowy dzierżawy miały wpis o sposobie zapłaty czynszu dzierżawnego .No i najważniejszy warunek założenie konta u nich ale że nie jestem ich klientem to nie mogę ubiegać się o kredyt. Bank Zachodni WBK nie dostał kasy.

Czy wasze banki też tak Was traktują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Ha! To i tak nie są jeszcze kokosy, jakie na Tobie zrobią. Razem z żoną chcemy kupić całe gospodarstwo (budynki + ziemia i może jeszcze jakieś maszyny), i wtedy dopiero będzię papierologia, i ciągnięcie kasy. Biznes plan raczej postaram się sam napisać (mam jako takie pojęcie). Będę udeżał do ING (mam u nich konto - jako drugie). Taka perspektywa na początek przyszłego roku.

Z jakiej linii korzystałeś? Czy ubezpieczenie musi być koniecznie u nich?

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    12

Czyli 1800 ubezpieczenia + 300 + 100 za wpisy hipoteki + 400 biznes plan to koszt stały ? Jeśli tak to nie opłaca się brać tak małego kredytu bo jego realne oprocentowanie w skali tych dwóch lat wynosi prawie 11,5%. Przy tych założeniach kredyt na 210 tyś. jego koszt to 11 tyś. a oprocentowanie w skali tych dwóch lat ponad 5%. Chyba że ubezpieczenie, wpis do hipoteki zależą od sumy. Tak więc na twoim miejscu próbował bym wziąć więcej i rozłożyć w czasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

S-Piotr    48

1% biorą prowizji od kwoty kredytu

3% to oprocentowanie kredytu

1% to roczna prowizja od obsługi liczony od stanu zadłużenia

Biznes plan musi być napisany na wzorach agencyjnych.

Jeszcze wykryłem jedno naciąganie na kasę ,ziema ma kosztować 40 tyś bank daje 80% tej kwoty, a w hipotece zapisuje całą działkę ,czyli w wypadku nie spłaty tych 80% oni zawną całą działkę z moim 20% wkładem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    188

I jeszcze zabezpieczenie X 2 Bierzesz 40 zabezpieczenie 80 tyś Kupujesz 1 ha zastawiasz 2 ha. Norma w BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

czyli w bgż prowizja 1% i oprocentowanie 4% (3% + 1% za obsługę)? to 2 razy drożej niż przed zmianą, a jak sytuacja wygląda w BSach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    11

u mnie okolice gostynia wlkp niema narazie kredytów KZ z dopłatą a w telewizornii wielkie allo że dostępne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    0

Witam.

Dwa tygodnie temu podpisałem umowę na kredyt z linii nKZ w BS. Pytałem o ten kredyt 3 miesiące wczaśniej ale nie było pieniązków, gdy pojawiły się pieniądze miłe Panie pracujące w banku poinformowały mnie o możliwości składania wniosku(posiadam konto w tym banku). Przygotowanie dokumentów 3 dni. Najważniejszy jest biznesplan z czego Panie w banku czytają tylko jedną stronę. Pozostałe dokumenty to kwestia pojeżdzenia po urzędach: wyciąg z ksiąg wieczystych, z rejestru gruntów i zaswiadczenie z gminy odnośnie zakupowanych działek. Jeżeli chodzi o opłaty to: 1% prowizja od kwoty kredytu, 1% coroczna opłata administracyjna oraz oczywiście oprocentowanie 3%. Koszty biznesplanu w zależności od wnioskowanej kwoty do 100 000 nie więcej niż 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

czyli rozumiem, iż 3 miesiące wcześniej wpisałeś się na listę oczekujących na pulę? trochę drogie te kredyty teraz (bacząc na koszt obsługi to podrożały o 100 a nie 50%), kto Ci przygotował biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    57

tańsze już poznajdowałem, ale teraz już poważnie się zastanowię nad zakupami, przede wszystkim ograniczę koszty obsługi można zejść poniżej 0,3%, co daje obniżenie całkowitego kosztu kredytu prawie o 20%, obecnie przy cenie gruntów rzędu 45tys. zł/ha sama obsługa kredytu kosztuje rocznie nawet 1800zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    0

Biznesplan robiła mi kobietka z ODR. Nie wpisywałem się na zadna liste, gdyż sporządzenie wniosków wcześniej wiązało się z kosztami w ciemno (nie było wiadomo czy będzie kasa). Po prostu w mojej filii banku nie było pewnie innych chętnych więc gdy Panie z banku otrzymały info, że kasa jest, to poinformowały mnie, że jak złożę odpowiednie dokumenty (wniosek)to napewno pieniążki dostanę. Opłatę administracyjną zbiłem z 1 do 0,6%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×