Polecane posty

Pawel21990    0

Ja zamówiłem Wirtuoza. 1.25l/ha zastosuję. Bumper Super + Talius też drogo wychodził.

Edytowano przez Pawel21990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie wirtuoza wystarczy 0,9l/ha , nie ma zbyt duzego nasilenia chorob ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

a czy sam prochloraz (337g) + tebukonazol (125g) + fenpropidyna (187g) opanuje mi na razie septoriozy?

 

Mało troche fenpropidyny. dorzuć żeby było ~250g/ha.

 

Mam pytanie co do kolejności mieszania: Siarczan magnezu 7kg + ccc 1l (~600g) + 0.25l moddus + fungicyd + npk. Kolejność w porządku czy coś przestawiać?? Pszenica dośc nierówna miejscami jeszcze można czekać z regulatorem ale jak dam teraz wszystko powinno ładnie się wyrównać. Kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, wysokośc pierwszej lepszej roślinki ~15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nawozy,fungicyd,regulator.Taka kolejnosc u mnie się zazwyczaj sprawdza.15 cm wysokosc pszenicy to czas na skracanie.Lepiej wczesniej niż opóżnić zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

Mało troche fenpropidyny. dorzuć żeby było ~250g/ha.

 

Mam pytanie co do kolejności mieszania: Siarczan magnezu 7kg + ccc 1l (~600g) + 0.25l moddus + fungicyd + npk. Kolejność w porządku czy coś przestawiać?? Pszenica dośc nierówna miejscami jeszcze można czekać z regulatorem ale jak dam teraz wszystko powinno ładnie się wyrównać. Kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, wysokośc pierwszej lepszej roślinki ~15cm

 

 

z modusem poczekaj na słoneczny dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

czy jeżeli zastosuje teraz expert met na pszenżyto to nie zaszkodzę mu tym? zostało mi opakowanie z terminem ważności do 2012. mam zakupiony galaper, ale teraz deszcze padają i bije się że słabo podziała, a expert to środek pobierany głównie przez korzenie, no i mam kawaek gdzie jest zawsze trochę miotły. Jeżeli nieco zwiększę dawkę, bo nie wiem jak zadziała na większe chwasty. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Witam, mam pytanie:

Można łączyć tilt turbo z siarczanem magnezu, ponieważ na stronie intermagu podają, że nie można. Jakie są Wasze doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie czym zastąpić Prosaro na zabieg T2/T3? Jaki inny środek lub mieszanina? Facet co mi przywozi środki zadzwonił dzisiaj i powiedział że Prosaro sprzedają tylko w zestawie z Inputem a samego nie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

czy jeżeli zastosuje teraz expert met na pszenżyto to nie zaszkodzę mu tym? zostało mi opakowanie z terminem ważności do 2012. mam zakupiony galaper, ale teraz deszcze padają i bije się że słabo podziała, a expert to środek pobierany głównie przez korzenie, no i mam kawaek gdzie jest zawsze trochę miotły. Jeżeli nieco zwiększę dawkę, bo nie wiem jak zadziała na większe chwasty. Co o tym myślicie?

To srodek doglebowy. Pszenica śmiga, zdecydowanie za późno na ten środek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Mało troche fenpropidyny. dorzuć żeby było ~250g/ha.

 

Mam pytanie co do kolejności mieszania: Siarczan magnezu 7kg + ccc 1l (~600g) + 0.25l moddus + fungicyd + npk. Kolejność w porządku czy coś przestawiać?? Pszenica dośc nierówna miejscami jeszcze można czekać z regulatorem ale jak dam teraz wszystko powinno ładnie się wyrównać. Kolanko 1cm nad węzłem krzewienia, wysokośc pierwszej lepszej roślinki ~15cm

Tomek,a moze by ją teraz przytrzymać tak 06 chlorku plus mangan i miedz,ewentualnie plus siarczan magnezu.Bo troche sie dziwie że już wlatujecie z wlaściwa dawka skracania.U mnie może max 20% pędów zbliża sie do wlaściwego czasu,fakt z dwa tygodnie temu dostala 05 chlorku i ładnie się wyrównała.Z drugiej strony roślina pędzi do góry ze względu na długość dnia i temperature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Panowie czym zastąpić Prosaro na zabieg T2/T3? Jaki inny środek lub mieszanina? Facet co mi przywozi środki zadzwonił dzisiaj i powiedział że Prosaro sprzedają tylko w zestawie z Inputem a samego nie.

np:

Olympus + Artea,Menara

Reveller + epoksykonazol

Artea + Amistar

Możliwości masz wiele. Jakich chorób najbardziej się obawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Panowie czym zastąpić Prosaro na zabieg T2/T3? Jaki inny środek lub mieszanina? Facet co mi przywozi środki zadzwonił dzisiaj i powiedział że Prosaro sprzedają tylko w zestawie z Inputem a samego nie.

Tilmor to inna nazwa Prosaro, tylko że ma rejestrację tylko na rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Jak chcesz koniecznie PROSARO to kup TRAPER to dokładnie ten sam środek pod inną nazwa chandlową .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Witam,

U mnie poszła taka mieszanka: Mocznik 25kg + Siarczan 6kg + Duet Ultra 1l + Moddus 0.3l + NPK, nie wiem czy trochę nie przesadziłem z tą mieszanką, ogólnie pierwszy rok stosuje uprawę intensywną. Kiedy i co zastosować na drugi zabieg od grzyba? A i kiedy rozsiać drugą dawkę saletry, na liść flagowy będzie ok?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja dzisiaj na części zastosowałem 0,3l/ha Moddusu, 1l/ha Stabilanu, 1l/ha Inputu, no i nawóz dolistny. Jutro pojadę z drugą dawką azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Jak sądzicie, drugą dawkę azotu można juz posiać, pierwsza była w połowie marca pszeniczka wygląda nieżle jest ciepło i mokro więc idzie jak na drożdżach,i jeszcze jedno pytanie bo myślę w tym tygodniu opryskac na grzyba więc pójdzie mocznik 5%, 3kg siarczan magnezowo potasowy (20%potas,14%magnez,trójtlenek siarki 45%) 1l bumper i tak profilaktycznie chciałem dolać GOLD 0,5l , ale fungi z herbicydem chyba nie ma co mieszać????? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Witam panowie. W jęczmieniu i pszenicy jarej wyskoczył mi owies głuchy i chcę pryskać PUMĄ lub FOXROEM. i nie wiem właśnie kiedy najlepiej pryskać. Zboże dopiero wzeszło ma ok 3cm owies głuchy już trochę większy i czy gdy popryskam teraz to nie przypali mi zboża czy poczekać jeszcze trochę i pryskac jek bedzie się krzewić. Prosze o szybką odpowiędz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Poczekaj jeszcze.Zabieg pumą wykonaj na koniec krzewienia.W pszenicy jarej puma ma rejestracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Nie wiem własnie czy ma rejestracje może ktoś inny wie czy można pryskać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Nareszcie.

Dziś poszedł Wirtuoz i Tilt+Mirage , do tego dałem Alkalin PK.

Na pół pola Wirtuoz a na drugie pół Tilt+Mirage.

Zboże jednakowe więc zobaczymy róznicę.

Wirtuoz poszedł w dawce 1.3ha a Tilt+ Mirage 0.7+0.9l/ha.

Jutro dziabne jakie fotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Tomek,a moze by ją teraz przytrzymać tak 06 chlorku plus mangan i miedz,ewentualnie plus siarczan magnezu.Bo troche sie dziwie że już wlatujecie z wlaściwa dawka skracania.U mnie może max 20% pędów zbliża sie do wlaściwego czasu,fakt z dwa tygodnie temu dostala 05 chlorku i ładnie się wyrównała.Z drugiej strony roślina pędzi do góry ze względu na długość dnia i temperature.

 

Musztarda po obiedzie już :P wczoraj poszedl oprysk tym bełtem co pisałem wyżej. Troche martwią mnie te niskie temperatury w nocy. Gdybym miał na stanie mikroelementy to można było przytrzymać troche tym chlorkiem, ale z drugiej strony nie uwarzasz że jak juz przeskoczy pierwsze kolanko to już raczej lichy efekt ccc i zostaje tylko trinek z etefonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj