Polecane posty

Tomek90    2272
Dnia 25.04.2021 o 11:07, metrax12 napisał:

Czyli zamiast 150g protiokonazolu (z Elatus Era) dostajemy 80g bromukonazolu (słabego triazolu) i 125g tebukonazolu (przy pewnych zastosowaniach jest OK) i jeśli to ma być na T2, to dla nie to jest łagodnie mówiąc "słaba alternatywa".

Przecież bromukonazol jest dobrym triazole na ochronę kłosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 25.04.2021 o 13:26, FarmerDyzio napisał:

ile odstępu czasu zachować pomiędzy T 1 i R 1 a herbicydami ? jeden dzień starczy ? Czy w takiej sytuacji zmniejszyć ilość regulatora ?

Kiedy będziesz robił T1 ? U mnie cały czas do środy przymrozki a od soboty znów ochłodzenie i  nie mam kiedy startować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

i to jest problem, jak nie śnieg (choć patrząc pozytywnie to troche wody) co spada na rzepak, to ochłodzenia lub przymrozki w nocy.
Deszczu praktycznie nie ma, co spadnie to wysycha w pół godziny. Część ŚOR pryśnięta jak było słoneczko ale nie wiem czy nie skończy się to jakąś biedą, reszta czeka.

W sumie wczoraj trochę myślałem nad doborem środków do T2 w sensie co dołożyć do adexaru na jedną działkę oraz co wziąć na drugą (azoksy lub priaxor z dodatkiem protio lub epoxy czy może coś innego).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    139
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Przecież bromukonazol jest dobrym triazole na ochronę kłosa.

Może (nie szukałem dogłębnych info na jego temat) na T3 będzie OK. Ja to pisałem pod kątem T2, tutaj lepszy jest Etatu Era. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1130
Ursus932 napisał:

Dnia 25.04.2021 o 13:26, FarmerDyzio napisał:

ile odstępu czasu zachować pomiędzy T 1 i R 1 a herbicydami ? jeden dzień starczy ? Czy w takiej sytuacji zmniejszyć ilość regulatora ?

Kiedy będziesz robił T1 ? U mnie cały czas do środy przymrozki a od soboty znów ochłodzenie i  nie mam kiedy startować 

w środę i czwartek T1 i R1. A chwasty nie mam pojęcia ( dobrze że tylko 4 ha zostało) . Przydałoby się kilka dni ciepłych i bez opadów. No ale cóż. Na to wpływu nie mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Planuję zrobić odchwaszczanie pszenicy ozimej za 2 dni, kiedy bede mogł zrobić T1 licząc od czwartku? Słyszałem historie że po grzybówce chwasty odbijały, ale nigdy tego na własne oczy nie widziałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie zrobiłem jeszcze T1 czym taką pszenicę po rzepaku teraz?  Niby zdrowo wygląda. 

15C9D265-22C8-4E46-AD6B-CB410DCD5603.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
7 minut temu, ansu napisał:

Nie zrobiłem jeszcze T1 czym taką pszenicę po rzepaku teraz?  Niby zdrowo wygląda. 

15C9D265-22C8-4E46-AD6B-CB410DCD5603.jpeg

Chcesz ekonomicznie czy nie patrzysz na cene? 

Tanszt wariant 450 g prochlorazu 300 fenpropidyny, 

a na bogato tu juz duzo wariantów było 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

Panowie, jutro ostatni dzien przymrozków, mogą pryskać pszenicę  modusem czy może rośliny potrzebują przerwy po przymrozkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Moim zdaniem 2 dni to minimum bym odczekał. W tamtym roku po skracaniu 2 dni wyskoczył przymrozek i przypaliło pszenżyto 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8990

Jeszcze poczekam, na głównym pędzie kolanko 1cm od węzła, roślina ma 27cm to nie muszę się spieszyć chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Na siłę nie ma co. Ja też czekam cierpliwie w tym roku postawiłem na medax. 

  • Like 1

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

A z mikro+ makro+ mocznik dolistnie tez lepiej czekać od ostatniego przymrozku z 1-2dni? I pytanie ile od oprysku do najbliższego deszczu musi minąć 24h wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Pytanie jak to będzie przyswajać roślina po stresie. Ja bym odczekał. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Panowie dziś w nocy 0 stopni, jutro 3 stopnie w nocy, pojutrze 8 i przelotne deszcze, moge jutro pryska herbicydem kantor forte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
13 minut temu, loquito napisał:

Niektórzy wczoraj i dziś pryskali na chwasty, a nocami po -4

Może ctu a ta substancja jako tako powinna podzialać kto wie? Wiem ze szanse że pryskaja ta substancja jest 1% albo i mniej ale kto go tam wie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
2 minuty temu, Michal014d napisał:

Może ctu a ta substancja jako tako powinna podzialać kto wie? Wiem ze szanse że pryskaja ta substancja jest 1% albo i mniej ale kto go tam wie 😀

Axial komplett, Caryx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Ja w tamtym roku robiłem nomadem, po paru dniach przymrozki i nic nie wzięło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521

Jak z rozpuszczalnością środka medax max i mieszanie z delaro i odżywkami? Łączyć zabiegi czy rozdzielić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Łączyłem z artemisem, juwelem bądź prochlorazem bez problemu, dodatkowo micro proleaf max. Rozpuszczalność dobra sypie bezpośrednio do rozwadniacza. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj