Skocz do zawartości

Polecane posty

Ansja    345

Bedac w podrozy jadac przez kilka wojewodztw widac spora roznice w uprawach.Niektorzy maja juz zboza ozime sa zolte wiec zniwa zaczna wczesniej,w innych natomiast zielone.Pogoda w Polsce jest bardzo zroznicowana .

Wiadomość z agroFakt.pl

fireseba    101

Fireseba no bądź miły i zaproś Panią, żonie daj kartę i auto wyślij na szopping :D a kto jak kto ale Ty o suszy mógłbyś wiele powiedzieć..

Ja chętnie bym Panią zaprosił (kawaler), ale niestety właśnie zaczęło padać :)

Nie ma problemu mogę zaprosić pograbimy razem pole:P

szczypka    59

a u mnie jak zawsze dookoła chmury grzmoty i deszcz mnie złapało raptem na parę minut 5l skapało dobre i to 

andrzej333    12

a u mnie jak zawsze dookoła chmury grzmoty i deszcz mnie złapało raptem na parę minut 5l skapało dobre i to 

a u mnie nawet  nie 5 l kompletnie nic

Szymi40    373

Zachmurzyło  się   nadziei  narobiło  i  tyle....  spadło   parę  kropli - trzeba  dalej  żyć  marzeniami   o porządnym   deszczu.   Z  tego co widać  na radarach  większy deszcz  jak zwykle  w Łódzkiem.   :(  

Szymi40    373

Z  tego  co mi  wiadomo  okolice  Wielunia i Sieradza   na  brak  deszczu  nie  narzeka...  ;)

miwigos    85

Przydały  by  się  kilka  dni   pogody  dla  jęczmienia  ozimego

Ozimy przeżył to masz fuksa

soltys48    346

u mnie w promieniu 30 km niema żadnego ozimego jęczmienia.....

Dziś udało się skończyć pierwszy pokos zaczęty w maju ;)

Dzisiaj lekko porosiło-nawet deszczomierz tego nie zauważył

matingus    107

Z  tego  co mi  wiadomo  okolice  Wielunia i Sieradza   na  brak  deszczu  nie  narzeka...  ;)

Ale okolice Łęczycy już tak.

10 minut mżawki i to wszystko...

fireseba    101

Zachmurzyło  się   nadziei  narobiło  i  tyle....  spadło   parę  kropli - trzeba  dalej  żyć  marzeniami   o porządnym   deszczu.   Z  tego co widać  na radarach  większy deszcz  jak zwykle  w Łódzkiem.   :(  

http://misi.ayz.pl/pogodynka/ Augustów też nie dojdzie, trawy po górkach mniejsze niż po koszeniu 22.05 a po dołach trochę siana nie trzeba folii

iron    398

A u mnie aż 3mm wczoraj .wszystko bokiem przeszło

pedro2    350

u każdego bokiem przeszło, zmierzało na podlasie nasi przegrali i d... blada nie popada. A tak ładnie się zachmurzyło wieczorem

Zastanawia mnie tylko jedno piszecie, że pada u was po 30 50 60mm i za kilka dni sucho... u nas tygodniowo max 15-20mm i było wszystko ok, tylko teraz już qq skręcone, ale do tej pory ładnie wszystko rosło

Edytowano przez pedro2

fireseba    101

Jest sucho to co spadło dwa tygodnie temu czyli ok 50l wyparowało w ciągu 5 dni i trawa oprócz tego że jest zielona nie rośnie. Suszy nie będzie bo nie pada tylko na obszarze 10% Polski, a miejscami jest gorzej niż w tamtym roku

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/116128,prognoza-miesieczna-czy-lipiec-bedzie-chlodny-i-deszczowy

Edytowano przez fireseba

marekfarmer    4703

Susza   jest  trzeba  składać  prośby  do wójtów burmistrzów o  powołanie komisji  szacującej  straty.  Jak narazie  pogoda  służy dla jęczmienia.  jak dzisiaj nie popada to  jutro  koszę.  Ale  deszcze  by  się  przydał  ale na niedzielę 

damianzbr    988

Według map z Puław ja jestem na obszarze ciemno niebieski / jasno niebieski, czyli suszy u mnie nie ma...

A tu stan moich upraw kukurydzy. Z 45 ha około 40 %, czyli około 18 ha w ten sposób wygląda. I u każdego tak samo w promieniu 10 km.

U mnie tak samo, najlepsza stała się najgorsza. Czyli na piachu miała niezły start bo gleba się nagrzała a teraz to już teraz na 85% wiem że nie będzie kolby bo susza masakryczna, patrz fotki:

1. 14.06.2016

2. 30.06.2016

3. 20.06.2016 - 5cm przesiąkło po obfitym deszczu nocnym z niedzieli na poniedziałek. Padało od 3 do 8 rano. Ale dalej i tak był popiół.

18375614.jpg?1467373332

18375631.jpg?1467373332

18375640.jpg?1467373332

Edytowano przez damianzbr

fireseba    101

ładną masz cebule

aaa to jest kukurydza, jak bym nie przeczytał to bym nie zgadł

Edytowano przez fireseba

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd? 
    • Przez ARWO

Witajcie, 
      Co chciałybyście dostać na dzień kobiet? Tradycyjny kwiatek, czy może zasugerować naszym panom coś innego. A może sami panowie coś podpowiedzą? Czekam na Wasze propozycje