Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Serwis pogodowy dla rolników

damianzbr    976

U mnie robiło się już mocno sucho. Jak sąsiad orał pod kukurydzę to się kurzyło, bo od początku kwietnia ani kropli. Aż w tym tyg. tak dolało że w polu mokro. Kukurydzy zasiać nie można. Wschodnie Mazowsze. Niby padało nie daleko a to w Siedlcach, a to w Kozienicach a u mnie nic. Tak samo w tamtym roku, dobre zlewy przeszły nawet i 15 km obok, a u mnie nic. I teraz w końcu porządnie dopadało.

Otuchy może i do was przyjdzie, deszcz. U mnie z kurzu w 3 dni woda stoi na polu.

Wiadomość z agroFakt.pl

benek79    13

Ja to juz mysle ze ten rok bedzie gorszy od zeszłego,co ja gadam juz jest gorszy a opadów intensywnych w prognozach nie widac.

daremw    128

Obecny rok będzie gorszy, no przynajmniej w moim regionie. Deszczu niby trochę teraz było ale to kropla w morzu, w dodatku dużo ozimych słabo przezimowało, użytki zielone osłabione po poprzednim roku i brak wody, na jare też wilgoci na razie mało. Niech jeszcze bardziej spadną ceny produktów rolnych to wielu zbankrutuje, przykładowo u mnie mleko za kwiecień -5 gr a cena może tragiczna nie była ale robi się coraz skromniej, ruszy wypas to znowu obniżą. Także trzymajcie się koledzy rolnicy i dysponujcie pieniędzmi rozsądnie.

LeF    24

Rzeczywiście, na modelach pogodowych dla kujawsko pomorskiego do 10 maja widać tylko opad 1,0 mm. A temperatura ma rosnąć. Zapasów wody w podglebiu nie ma z powodu zeszłorocznej suszy i małych opadów zima....

Mam nadzieję, że pogoda to dynamiczny stan atmosfery i ulegnie zmianom, przede wszystkim, żeby zaczął padać deszcz!!

rumcio40    7

Dla Kujawsko-Pom żadne modele się nie sprawdzają, tak samo prognozy TV też oderwane od rzeczywistości. Za cały kwiecień 16mm. Jeszcze trochę to będziemy mieli drugą pustynię w Polsce (Błędowska i Nowa Kujawska)

Rolnik1973    1247

To posprzedawać dżondyry, kupić kamaza i koparkę i otwierać żwirownię. Wierzchnią warstwę do mnie by wygórować by wody nie stały i żyć ze sprzedaży piachu.

MichalYek    0

panowie wreszcie bedzie cieplo zimnoluby bedzie mozna spedzac czas na wycieczkach rowerowych kompielach oby tylko nie padalo do pazdziernika wcale bo deszcz obniza temperature i wogole jest jakos posepnie

soltys48    315

u mnie 6 noc z przymrozkiem

u mnie-płn wlkp 8 z rzędu nocy z mrozem

Już nawet owsy w koleinach żółkną, co za mokry rok.

moje owsy schną z braku wody i mrozu!!!Jęczmiona tragedia a o oziminach szkoda pisać

zetorki12    1932

Z tego co zauważyłem to Rolnik1973 ciągle o pogodzie , czyli często patrzy w niebo . Wiecie dlaczego tak patrzy ? B)

ws71    36

panowie wreszcie bedzie cieplo zimnoluby bedzie mozna spedzac czas na wycieczkach rowerowych kompielach oby tylko nie padalo do pazdziernika wcale bo deszcz obniza temperature i wogole jest jakos posepnie

Z główką wszystko w porządku ;[

MichalYek    0

a co chlopki roztropki nie urosnie wam 10 ton z hektara jak przy suszy produkujcie jeszcze wiecej to ceny wam bardziej spadna. wesciesie lepiej za jakas prace w miescie poradzimy sobie bez waszych produktow pol roku zima sie obijacie a potem chcecie krocie zarabiac

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się