
LeF
Members-
Ilość treści
1112 -
Rejestracja
-
Ostatnio
Reputacja
39 ExcellentO LeF
-
Ranga
Zaawansowany
- Urodziny 02/12/1987
Informacje
-
Płeć
Mężczyzna
-
Lokalizacja
kuj-pom (Pałuki)
Ostatnio na profilu byli
10089 wyświetleń profilu
-
Ja bym odpuścił ale wapno. 500 kg to dużo nie zmieni, a czytając badania składu gnojowicy okazuje się, że tam pH jest ok 8. Więc nie powinna dodatkowo zakwaszać ziemi. A wniesie dużo mikro i makro składników. Wapno daj po zbiorze na rozdrobnioną słomę aby przyspieszyć mineralizację resztek. Przygotuj finanse i kup odpowiednią ilość dobrego wapna.
-
-
Bobcat2250 Farmpartner przywozi Ci kukurydzę luty-marzec, fakturę dostaniesz pocztą bezpośrednio z siedziby firmy w Niemczech. Płacisz w zależności jaki termin płatności wybrałeś, przeważnie to było jakoś do połowy maja. Ja z reguły dostawałem wcześniej nasiona a fakturę późno, raz nawet jak kuku była posiana.
-
U siebie głęboko uprawiam jesienią (staram się przejechać pole pod kukurydze gęboszem w którym mam podsiewacz nawozów, głębokosc 35-40 cm), wiosną idzie gnojowica (z racji ilości wjazdów i masy zestawu głęboko robię dzień po aplikacji- gruber 3 belkowy), zostawiam a dzień przed siewem talerzóweczka na głębokość siewu (ok 5 cm, często ciągnę za talerzówką dodatkowy wał z agregatu)- niszczymy jakieś samosiewki i chwasty. Gdybym miał podać rzutowo NPK to na jesień albo przed głęboką, wczesną uprawą wiosenną. Kukurydza lubi wiatr w korzeniach, nie lubi zajechanego podglebia, ma głęboki system korzeniowy, który mimo szerokiego rozstawu przerasta glebę niemal że na całej powierzchni, no i kukurydza ciągnie ponad 50% wody z głębokości poniżej 30 cm.
-
Goraj555 - Farmoritz w tym roku wyszedł przeciętnie, w moich postach jest porównanie z innymi odmianami, U mnie 9,0 t przy 26-27% a w 2021 roku około 13 t/ha przy 32-33%. U mnie klasa 3-4 Pamiętam jak na Dniach Pola Farmsaat, gdy ta odmiana wchodziła do sprzedaży, przedstawiciel mówił, żeby nie siać na słabszych glebach.... Teraz twierdzą, że daje sobie radę na słabszych stanowiskach (po badaniach terenowych u rolników taki wniosek wyciągnięto). Podkreślają też, żeby schodzić z obsadą przy tej odmianie (ja siałem 76-78 tyś/ha) Jako,że jestem z kuj-pom z powiatu żnińskiego tą 5 klasę bym odpuścił (przy naszych opadach) , chyba że Ty masz dobry rozkład opadów. Bo nie twierdzę, żeby ta odmiana przy glebie klasy 5 w dobrej kulturze i przy przyzwoitych opadach sobie nie poradzi. Mówię tylko, jak to u mnie z obserwacji wychodzi.
-
Kolego Goraj555 - w 2022 roku Farmoritz zszedł bardziej suchy niż Pioneer 9241 o około 3-4% (jak dobrze pamiętam) co mnie zdziwiło. Farmsaata mam od 5 lat i podług moich obserwacji zawsze był bardziej wilgotny od odmian Pioneera o ok 2-3 %, jedynie w 2022 r było odwrotnie. Może to z powodu wiosennej aplikacji gnojowicy świńskiej w ilośći XX m3 :)
-
Jak szukasz czegoś z dobrym wigorem to zwróć uwagę na odmiany Farmsaat. Farmfire i Farmoritz zawsze dobrze startowały i ładnie rosły. Czy ktoś dowiadywał się, czy odmiana (nowość) z Pioneere P8754 jest dostępna u niego w regionie? Mam rozbieżności od przedstawicieli, jeden gada, że na ten sezon jest niedostępna. Drugi mówi, że mają ok 2000 worków na swój region. Ktoś zamawiał, orientował się ?
-
Farmsaat w 2018 roku zremisował z Pioneeremi 8400 i 8134, w 2019 Farmfire wygrało z H32, 2020r Farmfire wygrał z Pioneerem 8400, w 2021 roku Farmoritz wygrał nieznacznie z P9363 no i w tym roku Farmoritz przegrał z 9241. Bardziej od rekordów interesuje mnie odmiana stabilna w latach. I z Farmsaat, dla mnie, jest taką jednak Farmfire. W 2019r podczas suszy pokazał jednak przewagę. Natomiast AqaMaxy z Pioneera też są stabilne. Ktoś pytał o masę; Pioneer był wyższy. Ale nie mogę porównać ilości ulistnienia bo nie kosiłem na kiszonkę. Resztek pod mulczer po jednej jak i drugiej było dużo. Co do FAO to 9241 to 270, Farmoritz natomiast to zależy od roku - jak się producentowi "napisze"
-
U mnie w tym roku gościły dwie odmiany. Pioneer 9241 i Farmoritz 9241 plonowało 10 t/ha przy 32% Farmoritz 9,0 przy 27% W sąsiedztwie były siane inne odmiany. Mam porównania dzięki rzetelności i uprzejmości sąsiadów np: - Pole przy polu rosły dwie odmiany, Pioneer 8329 dał 10,8 t przez granicę Farmuller, który dał ledwo 8 ton. - Pole następne 8329 daje 8,2 t przez granicę Farmoritz daje 6,9 tony - Jakieś DKC (nie pamiętam numeru) 7,1 tony a kawałek dalej Farmoritz 6,6 t Trudny rok dla powiatu Żnińskiego. Plony od ok 5,5 tony do 9,5-10 ton w zależności od działki.
-
-
-
LeF zaczął obserwować Uprawa kukurydzy
-
Miałem w zeszłym roku 9363 i ze wschodami nie było problemu. Mimo, że dent i wcześniej siany rodził sobie dobrze.
-
-
-
Sieję 5 rok kukurydzę i do dziś nie wiem skąd te przebarwienia. .... Obserwuję inne plantacje, nawet te nie odchwaszczane, i efekt jest podobny. Jak słońce pada pod innym kątem to na polu żółto. Ćwiczyłem różne opcje, odchwaszczanie przed wschodami, po wschodach, mikro na 3 liść, mikro na 5- 6 liść i żadnej prawidłowości wyciągnąć nie mogę... Np na Masseeds FB wrzucaja zdjęcia i też kuku żółta.
-
Sieje Farmsaat już 5 lat, teraz będzie 6 rok. Zawsze schodzi bardziej wilgotny od odmian sąsiadów lub odmian z innych hodowli o zbliżonym FAO. Prawdą jest też to, że plon jest wyższy. Podoba mi się moc roślin wiosną, jak pięknie ciągną do góry. Przedstawiciele Farmsaata na spotkaniach podkreślają, że zieloność roślin związana jest z dobrym SteeyGreenem. W tym roku Farmoritz i 9241 i 8834 a w sąsiedztwie Farmrock Farmoritz jakieś DKC i Glutexo, Constellation
-