Skocz do zawartości

TOREZ

Members
 • Zawartość

  604
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

34 Excellent

O TOREZ

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Pszenica Ozima i jara

    Tym bardziej zacznij czytać fachową literaturę, skoro piszesz głupoty, bo ccc to nie moddus.  
 2. Pszenica Ozima i jara

  Naaapewno daje, tak. Szczerbate kłosy. Przed napisaniem głupot radzę zasięgnąć informacji o działaniu gospodarki hormonalnej rośliny w poszczególnych fazach,a tym bardziej w okresie tzw wielkiego okresu zbóż.  
 3. Nawożenie pszenicy ozimej

    Nie zgodzę się. Bo azot na kłos to tylko i wyłącznie poprawa parametrów pszenicy. Jeżeli przyjmując nawożenie 140N w dwóch dawkach, to mamy potencjał na plon od 5 do 7 ton/ha - wszystko zależy od utrzymania tego potencjału (ochrona fungi, terminy stosowania nawozów i śor). Stosując dawkę 3 na kłos dając 30 kg/azotu/ha nie uzyskamy przychodu w wysokości 500 zł. Bo 100 kg saletry to koszt + - 100 zł. Poprawiając parametry pszenicy załóżmy o plonie 7 ton x 20-30 zł (różnica w cenie paszowej a konsumpcyjnej) = 140-210 zł. Czyli przy dobrych wiatrach będziemy około 100 zł do przodu na ha.   Na tempo przemieszczania azotu wgłąb profilu ma wiele zmiennych, tj. metoda uprawy gleby, jej struktura, skład, zawartość próchnicy, temperatura, itd. TAkze nie bierzcie tych danych na poważnie, bo te 100L nie w każdym przypadku równo poskutkuje.  
 4. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Hehe Kolego, a po co azot będziesz sypał jak w żniwa raps po 1100 zł/t będzie. :) Za zaoszczędzony kapitał pszenicy nakupisz z Ukrainy po 300 zł/t  :rolleyes:  
 5. Pszenica Ozima i jara

  A co Ty chcesz tu dokrzewiać??????? Późno siana pszenica ma 3-4 liście to i przyrosty korzeni ma słabe, zapewne poniżej 3-4 cm. Syp azot - szczególnie formę saletrzaną. Wykonaj oprysk siarczanem magnezu + stymulator (albo odżywka mikroelementów + fosfor). Teraz masz za zadanie stymulować roślinę do krzewienia i rozwoju systemu korzeniowego. CCC hamuje silnie rozwój korzeni bo substancja działa poprzez nie, a trinespak (moddus) potrzebuje wysokiego nasłonecznienia + temperatury minimum przez 5-6 dni a tych warunków szybko nie spełnisz.
 6. Pszenica Ozima i jara

  koniu a jaki plon by Ciebie satysfakcjonował?
 7. Rzepak i nawożenie [połączone]

    Kula07 Tak z czystej ciekawości zapytam, a czy potrafisz wytłumaczyć dlaczego stosuje się podział azotu na 3 dawki i dlaczego Kietrz taki praktykował?  
 8. kuba93 Konkrety pisz, jaki areał do dyspozycji i fundusze na wkład własny co pozwoli określić w jakim kierunku Tobie doradzać. Kilka lat temu planowałem budowę obory na 480 krów przy zakładanej powierzchni 140 ha na qq i lucerne. Na stanie była ponad 100 mlecznic. Także do rzeczy.
 9. Rzepak i nawożenie [połączone]

  ElGrAnDo W zależności od ph gleby ustalasz czy mocznik u Ciebie zda rezultat i stosowanie go będzie ekonomicznie uzasadnione.
 10. @Cihu Cenę dostałeś OK. Za 10 samochodów Szczepanki zaoferowały 700 netto po dłuższych negocjacjach. Gęstość 78-80. Opadanie 240-290. białko 13,9. Choć w sumie na gęstość praktycznie tylko patrzą.
 11. Robertkujawy: A nie wiesz ile chemirol za qq suchą oferuje?
 12. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Tu nie ma się co licytować, nie od tego jest forum.
 13. Rzepak i nawożenie [połączone]

  aro1975 A nie zastanawiałeś się nad np. kornkali? Albo Yara viking?
 14. Pszenica ozima Skagen

  Lżejsza gleba to i głębiej nasiona umieszczone i stąd takie objawy.
 15. Pszenica ozima Joker

  Zbyt głęboki siew.
×