Polecane posty

Marcin133    944

EKU przepaduje cały dzień a teraz dość solidnie jest szansa na trzeci pokos traw....gorzej z łakami na naturze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
1 godzinę temu, XTRO napisał:

właśnie naszedł obłoczek a z niego spadło pewnie ok 3mm. Ale mocno kroplisty i z wiatrem sporym

u mnie dzisiaj 11mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5371
1 godzinę temu, XTRO napisał:

właśnie naszedł obłoczek a z niego spadło pewnie ok 3mm. Ale mocno kroplisty i z wiatrem sporym

mnie też ten obłok zaliczył i jakies 3l zostawił, rano ok 1,5l wiec 4,,5 za dzien, słaby wynik

wiecej leliśmy u sąsiada przed chwilą, opijaliśmy nowego kumbajna NH :P 

@damianzbr mam prośbę, może głupią ale prośbe , weź zmień awatar na ten poprzedni z chomikiem i kiwi czy jakos tak , bo zapamiętałem go z poprzedniej wersji AF , tak tak jestem wzrokowcem :D 

Edytowano przez marulekk
  • Haha 1

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549

:D

Arek- ja nie wiem czy przypadkiem u Ciebie Kacper nie dolewa wolną chwilą, bo to coś nie możliwe, żeby zawsze u Ciebie było więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

młody w wawie pracuje i dolewa pewnie w gardło :)

tamte 20 to fake news - w rzeczywistości 2mm, ale wczoraj (4mm) i dzisiaj (11mm) sam odczytywałem

dzisiaj zrobiłem 500km i powie Ci to co u nas padało to nic w porównaniu do tego co się działo dzisiaj na trasie okuninka - chełm - piaski - lublin - dosłownie ściana wody przed południem 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7274

Zachód Łomży dostaje ostro z tego co widać po radarach, ja 20km na wschód. Idzie ta plamka od Augustowa centralnie na mnie i kolor ciemnieje 😋 ok 5mm będzie.

W sumie lipiec ok 70mm z tego co pamiętam bo chrześniak strzałeczki z deszczomierza zaiwanił 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368
ale u mnie do..balo deszczem aż moj prowizoryczny deszczomiedz musialem uzyc do wylewania wody z pod garazu na oko ze 40 mm spadlo teraz w nocy 17 przez dzien jakies 5 i jest juz dobrze na kuku gozej ze zbożami ja chociaz zyto wykosilem a malo kto zaczol poplon po zycie nie tylko wzejdzie ale i urosnie gorczyca z facelia. Lubelskie LLE

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
2 godziny temu, marekfarmer napisał:

komu pada temu pada umnie pogoda super sąsiad kosi żyto ja jutro ruszam kosić mieszankę i odrazu prasować. i czekać wtedy na pszenicę ozimą i jara ale to że 2-3 tygodnie jeszcze

Marek to u Ciebie jest już suche zboże ? do koszenia ? jedynie groch ,bo reszta po ostatnich opadach jest mokra i ziarno miękkie .W sumie dało 46 litrów z piątkiem .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1299
Ładnie za Piaskami dolewało u mnie przez dwa dni 22mm spadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    768

A u mnie dziś 0,5 mm w tym tygodniu 7.5mm ziemia wilgotna 4cm dalej sucho świętokrzyskie teraz zaczęło rosić mam nadzieję że całą noc ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Zachód Łomży dostaje ostro z tego co widać po radarach, ja 20km na wschód. Idzie ta plamka od Augustowa centralnie na mnie i kolor ciemnieje 😋 ok 5mm będzie.

W sumie lipiec ok 70mm z tego co pamiętam bo chrześniak strzałeczki z deszczomierza zaiwanił 

I co sciemnialo? Jak widzisz nie zawsze to co pada u mnie pada i u Ciebie. Wczoraj bylo tak samo tylko ze inaczej:)

pewnie liczyles na to co mnie krancami musneloScreenshot_20180715-222541.thumb.jpg.baceb44421cf45fb655621c6a1a14c9d.jpg

2 godziny temu, theta napisał:

widać że pajac i mu się należy

zresztą jak mu wstyd przyznać to jego sprawa

Nie uzywaj wyrazow ktorych nie znasz a tym bardziej tycza sie Ciebie. Jestem narwaniec ale nie pajac, mam swoja godnosc. Pajacem jest ktos kto lekcewazy innych np. Piszac u mnie napadalo tyle ze oglaszam koniec suszy. To jest definicja slowa PAJAC

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

No u nas trochę popierduje a dopiero za Sokółka, Augustowem nabierają chmury na sile i idą do Pedra 😉@fireseba dobrze że w ogóle coś pada bo juz było tragicznie.   20 ha zboża i gdyba nie własny kombajn i trzeba byłoby wynająć to bym je chyba zaorał w piz.u albo bydło wpuścił. Ze 100 l mogloby jeszcze spaść.Dziś 6 l, przez ostatnie dni 33 l , od początku wegetacji prawie 90 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    442

Około 17 chwilę pokropiło. W polu względnie jest. Jednak lepszy pożytek z tego deszczu by był gdy by padał cały dzień niż kilka dni pod rząd kilka chwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
Krzysiu nie do Pedra u nas też dopiero się tworzą lub zachodem uciekają , pierwszy dzień popadało dziś,za to za Łomżą na południe tj Ostrów mazowiecka Ostrołęka od 4 dni napierd.... bez opamiętania,niby niedaleko a daleko.My z Pedro Okolice Stawisk więc to nie Łomża To nie północ mazowsza gdzie pada od dawna regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@DanielFarmerNa północy mazowsza też nie wszędzie pada.  W maju u mnie nic nie padało gdzie  dokoła w promieniu kilku km padało i to dość obficie. W czerwcu był jeden porządny deszcz, reszta to opady które wyparowywały po 2 godzinach słońca. Podobnie sytuacja wygląda na podlasiu. Z jednej strony Łomży pada co chwila a z drugiej jak trafi.  Dziwna to pogoda. Kiedyś jak front przeszedł to dostali wszyscy deszczu a teraz komu trafi. Nawet przykład z wczoraj. Byłem w miejscowości oddalonej o 5 km to lało że wycieraczki nie nadążały zbierać a u mnie nawet kropli. Po południu dopiero chmura jakaś trafiła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7274

Noo  w pasie myszyniec-minsk maz od kilku dni pompuje co od nas przejdzie za Łomżę to tam się dobudowuje.

Jednak niewiele z niej popadało Seba, jakaś sucha 😂 na dzisiaj wystarczy 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie cały tydzień ma teraz padać... To znaczy ma być pogoda ale niebo zachmurzone i przeloty co chwila mają nadchodzić... Więc nici ze zbioru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
8 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Marek to u Ciebie jest już suche zboże ? do koszenia ? jedynie groch ,bo reszta po ostatnich opadach jest mokra i ziarno miękkie .W sumie dało 46 litrów z piątkiem .

u nas   jest  susza    te kilkadziesiąt litrów  na m2   pomogło ale  nie na długo.  Zboże  suche  ja mam mieszanki  pryskane  glifosatem  więc  zielonego nie ma  można ruszać.      Za ok 3h  ruszam  :)   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i znowu leje . Coś mi się wydaje że tu za długo gościo o deszcz się modlił :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

 

8 godzin temu, krzysieek napisał:

No u nas trochę popierduje a dopiero za Sokółka, Augustowem nabierają chmury na sile i idą do Pedra 😉@fireseba dobrze że w ogóle coś pada bo juz było tragicznie.   20 ha zboża i gdyba nie własny kombajn i trzeba byłoby wynająć to bym je chyba zaorał w piz.u albo bydło wpuścił. Ze 100 l mogloby jeszcze spaść.Dziś 6 l, przez ostatnie dni 33 l , od początku wegetacji prawie 90 l.

HALINA! Chcesz 100l? Mowisz masz

Screenshot_20180716-073258.thumb.jpg.4b017deb1620bb69261f0d2853e3e178.jpg

https://wiadomosci.wp.pl/prognoza-pogody-na-dzis-16-lipca-burze-i-ulewy-ida-ze-wschodu-z-halina-6273801709057665a

Juz kilka minut po godzinie 6 dostal imie Halina, przyjdzie znacznie wczesniej bo radary europejskie pokazuja descz 120km od granicy, przy predkosci 60-70km/h bedzie o 10.15 u mnie. Na "rozowo" bedzie przez 2h.

@krzysieek u nas maja inny sposob ma koszenie zboza, przenica czy mieszanka idzie rotacyjna i na slome. Kombajnem za wysoko kosi a sloma blosko po 100zl. Liczac ze dwie belki wiecej wyjdzie i nie trzeba placic za bizona kalkuluje sie na to samo, a latwiej kupic srute niz dobra slome do paszowozu.

Idzie Halina bedzie zadyma:)

 

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trza było nie grzeszyć myślą i gradu nie wyglądać . :(

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj