Polecane posty

Gość   
Gość
21 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Wystarczy trochę myśleć ,ja nie mam pszczół ale to nie znaczy że mam je truć Jeśli ktoś pryska np. jeczmień herbicydem  ale w uprawie zakwitły chwasty i są pszczoły to chociaż nie padną na polu to i tak zginą bo jak wrócą z zapachem to nie zostaną wpuszczone do ula także trochę myśleć

 

pszczoła bierze pożytek z tego co najwięcej ma do zbioru, nie lata po zbożu i nie szuka kwitnących chwastów ;)

odlatując od ula na 30 metrów już łapie pułap ponad 15 i pnie się wyżej i tak leci na pożytek i tak wraca, pryskanie na polach ją nie rusza, chyba że to faktycznie rzepak i pryska się jak zbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7990

Ale weź wytłumacz temu gościowi. Po za tym Trzeba ustawę znaleźć czy on może na pole bez nakazu wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

właśnie, u mnie idiota jeden rwał rośliny na próbki, wiem że nic mu nie wykaże to nic nie mówiłem A może tak robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, Uziu92 napisał:

mi dopiero odpuścił jak mi przyszło na myśl i mu powiedziałem że żona w ministerstwie rolnictwa pracuje i że zaraz to załatwimy 😀 to już odpuścił 😀

 Ja kiedyś szefowi powiedziałem, że zaraz zadzwonię do ciotki, która pracuje w PIP-ie na Barskiej w Warszawie, zaraz znalazło się wolne na żniwa i parę groszy podwyżki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

Po za tym Trzeba ustawę znaleźć czy on może na pole bez nakazu wejść

pałkarze jak mieli interwencję, bo ktoś zakapował to mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25827
42 minuty temu, ZELKOW napisał:

właśnie, u mnie idiota jeden rwał rośliny na próbki, wiem że nic mu nie wykaże to nic nie mówiłem A może tak robić?

Wydaje mi się że próbkę to może pobrać komisyjnie, napisać protokół,  jedna próbka zabezpieczona do badań druga dla Ciebie na ewentualne odwołanie.

A jak Ci rwie ot tak to powiedz mu że zielone dla królików to w sklepie zoologicznym sprzedają, a Ty pasożytów utrzymywać nie będziesz i nie życzysz sobie robienia szkody w zbożu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302

z piorinu nadal informują jak chcą do papierów zajrzeć, przynajmniej tak w zeszłym roku było, a mi chodzi o czepiających się nie piorinowców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25827

Ja miesiąc temu miałem z piorinu niezapowiedzianą kontrolę. 

 

Oni za wiele nie mogą.

Gorsza jest tą inną nadrzędną placówką- nie pomnę nazwy. Ale Ci ponoć mają większe uprawnienia od policji i sypią mandaty ino chuczy. Sprawdzają magazyny, szafki na odzież, maski, pestycydy, faktury, książki zabiegów, składowanie pestycydów, nawozów, oznakowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No w teleekspresie prezes życzył "słonecznych świąt" ... Sie nie zastanowił czego Nam życzy .

@Rolnik 1973 , to co , jutro na Rezurekcjach po piątaku rzucamy ???

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
2 godziny temu, bukat82 napisał:

 

Słonecznych bo wodę leli już wcześniej:D

Pszczoły są i na pojedynczych kwiatach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Według wszystkich prognoz będzie padać wszędzie po świętach tylko nie na Pomorzu. Jak prognozy się sprawdza i nie będzie padać do połowy maja to będzie to ostatni sezon dla większości gospodarstw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
31 minut temu, zetorki12 napisał:

No w teleekspresie prezes życzył "słonecznych świąt" ... Sie nie zastanowił czego Nam życzy .

@Rolnik 1973 , to co , jutro na Rezulekcjach po piątaku rzucamy ???

No co wy, raz w roku takie święto, ja daję 20 B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Łodzkie deszcz dopiero na nastepny weekend ,ale noo tak zmieni sie pewnie i przesunie na nastepny jeszcze tydzien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak dalej pójdzie , to znowu rolnicy będą musieli się w kolejkach tłoczyć za "suszowym" .

Tak przy okazji zapytam . Widział ktoś @Kontento ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422
36 minut temu, zetorki12 napisał:

No w teleekspresie prezes życzył "słonecznych świąt" ... Sie nie zastanowił czego Nam życzy .

@Rolnik 1973 , to co , jutro na Rezulekcjach po piątaku rzucamy ???

Pewnie trzeba może popada bo coś w prognozie niby jest opad, to może się sprawdzi.👍🏻

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Tak dalej pójdzie , to znowu rolnicy będą musieli się w kolejkach tłoczyć za "suszowym" .

Tak przy okazji zapytam . Widział ktoś @Kontento ?

Konteno usunął konto.

Bo gdzieś widziałem dawne posty jego są jako gość i nie aktywny jak się w niego kliknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to mów jak robimy , bo znowu tylko 5 litry spadnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15422

To ja dychę Ty piątaka to się wyrówna za tamten deszcz.

@zetorki12 a który prezes? Kaczyński czy Kurski bo nie ogłądałem teleexpresa.

Edytowano przez Rolnik1973
Aktualizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Rolnik1973 napisał:

To ja dychę Ty piątaka to się wyrówna za tamten deszcz.

@zetorki12 a który prezes? Kaczyński czy Kurski bo nie ogłądałem teleexpresa.

No co Ty ? Prezes jest tylko jeden .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445

Za te dwie  dychy  kup sobie  połówkę  - połóż   się na plecach  i  siknij  w górę  ..........wtedy będziesz miał  zloty   deszcz-  🤣    

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szymi40

 Sie nie znasz , to sie nie wtrancaj .

5 minut temu, danielursus3p napisał:

Może być mało, dorzućcie coś. Ja rzucam 20, przezorny zawsze ubezpieczony.

To nie ma być na pokaz , ale od serca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj