Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19728
8 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Przedwczoraj w dzień i noc ponad 50 l, za wczoraj dzień i dziś noc koleje 40 l, i nadal pada. Koszenie umówione na jutro a gdzie pryzmy to 10 cm wody. Co za pojebana pogoda. Jak było potrzebne to ani litr nie spadł a teraz co by mogło odpuścić to dowala. No ale niech pada, lżej się będzie przeorywać i przesiewać wyschniete łąki. 

chętnie przyjmę nadmiar wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

wlkp wczoraj 6l . w sumie sierpien 8!!!!  od deszczu w połowie lipca dopiero dzis troche ziemia nasiąkła tymi 6l.... qq po jeczminiu odzyła na kilka dni bo juz usychała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

50 litrów to juz jest coś, a nie kilka cm wilgoci i znów sucho


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Miałem jechać na Air Show ale zaczęło nawet intensywnie padać. Dla Radomia też zapowiadany deszcz na cały dzień

Dla mnie lepszy deszcz jak samoloty, niech pada bo pługa nie idzie wsadzić. Ładnie pada oby tak do wieczora.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

sołtys 48 ty przypadkiem nie miałes kupic kosiarki dyskowej pronar  jak tak to daj opinnie  WWL wczoraj 18 litrow ale cały tydzien poprzedni bez deszczu ale bardzo duza rosa była i mgły .  kiedys rozmawiałem z gosciem to mowił ze moze nie padac   najego rodzaj ziemi do siewu naciagnie rosą i mgłą  do siewu zboża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

chciałem wczoraj zaorać po gryce pod żyto na tym polu

jest tam w większości VI klasa i nie było mowy.W miejscu gdzie wiosną stała woda teraz jest beton , wyorują się bryły wielkości koła 16'

@jarecki miałem kupić dyskówkę ale ten rok dał tak po dupsku,ze wybiłem sobie ją z głowy-przynajmniej narazie

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Chyba zaczela sie prawdziwa jesien. Bociany odlecialy, w prognozach srednioterminowych nadaja juz kilka dni temperature wieksza niz 20 stopni. Trzeba czekac na pazdziernik i zapowiadane upaly moze wtedy cos ruszy. Ciekawe czy rzad powola komisje od wczesnego nadejscia zimy w sierpniu przy okresie suszy. Za pare lat moze byc snieg w sierpniu...?

Co do opadow to dzis drugi dzien z deszczem od kwietnia tak tylko burze i opady konwekcyjne ktore przewaznie mnie omijaly. Prawie 10mm i wczesniejsza burza 7mm. Przy zapowiadanych temperaturach sadze ze a) juz za pozno b) starczy do nastepnych opadow.  Prawde mowiac to chyba w tym roku jak i po czesci w poprzednich padalo tu najmniej w calym kraju, wnioskujac z radarow. Zawsze pojdzie bokiem bo dookola jest wzniesienie terenu lub wypada sie przed puszczą. Jedyny solidny opad na jaki moge liczyc to z polnocnego wschodu ale zdazyl sie tylko raz w tym roku.

Szukujcie sie do srogjej zimy, wnioskuje to patrzac na "ptaka" a dokladnie jego wzlot i odlot 😄 w innym przypadku mozna liczyc na prognozy dlugoterminowe i upaly w pazdzierniku.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204

 Jak patrzę na ptaka,no muszę poobserwować😎,14 stopni i drobny deszcz. Byś w Sztabinie pobalował,a tu deszcz😕

7 minut temu, fireseba napisał:

     ,   patrzac na "ptaka" a dokladnie jego wzlot i odlot 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

Od 15:00 pada, niechce mi się iść zobaczyć ile na padała ale trochę jest, rano zobaczę jak przestanie.😎☂☂☂🍻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

U nas w Wlkp. nie ma suszy, jest katastrofa ekologiczna, ale nikt tego nie dostrzega.


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, fireseba napisał:

 

Szukujcie sie do srogjej zimy, wnioskuje to patrzac na "ptaka" a dokladnie jego wzlot i odlot 😄

 Być może i Twój "ptak" przepowiada pogodę, na wyż idzie do góry, na niż na dół, ja zazwyczaj po takich wynikach szykuję się do siusiania.    :P

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
24 minuty temu, kizak napisał:

 Jak patrzę na ptaka,no muszę poobserwować😎,14 stopni i drobny deszcz. Byś w Sztabinie pobalował,a tu deszcz😕

Eee taki tam deszcz. Przestaje padać już więc można jechać na dicho 😋😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355

przez dzień do teraz 7,5l , teraz mżawka pada


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

https://wiadomosci.wp.pl/snieg-zaatakowal-europe-w-austrii-napadalo-az-40-cm-za-kilka-dni-ma-byc-upal-6288565908203137a

Jestem czarnowidzem ale laczac fakty tak juz jest. Pamientacie upaly po 28 stopni na polnocy Finlandii? Po nich spadl duzy snieg, teraz to samo w Austrii. Temperatura zaczyna sie zmieniac i to nie tylko w strone ciepla ale tez i mrozu. Moze byc tak ze snieg, przymrozki przeplatane upalami beda wystepowaly w czerwcu badz w sierpniu. Jak zniosa to uprawy? Czy moze byc gorzej niz podczas suszy lub podtopien? Trzeba zapytac o to ptaka. Ptak prawde ci powie i nie wali w ch*ja bo on ma czuja;-)


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Nic mnie już nie zdziwi. Lepiej, normalniej już nie będzie

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
6 godzin temu, zenas napisał:

U nas w Wlkp. nie ma suszy, jest katastrofa ekologiczna, ale nikt tego nie dostrzega.

Rozwiń temat kolego co to u Was za katastrofa ekologiczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

avici_lv80 napisał:

Chwilę przed 6,  kalesony na dupcię. 

IMG_20180827_055721.jpg

to u mnie dzisiaj tylko +3

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

To u mnie przez weekend 24mm

Najniższa temp. 10 stopni. Wczoraj w dzień 12 co przy mżawce i deszczu komfortowe nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Rolnik1973 napisał:

9 l napadało za wczoraj i noc, szału na orki nie ma ale na poplony już coś da.

Nie narzekaj u mnie tyle w całym sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj