Skocz do zawartości
daniel33

kultywator z kółkami czy bez kółek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daniel33    9

Siemka mam taką sprawę kultywator z kółkami czy bez kółek ? Mam kółka i nie wiem czy dokładać . Podacie wady i zalety kółek.

MarcinNH    42

jak masz wałek z tyłu to kółek nie dawaj na wału sie oprze i na podnośniku, nawet lepiej ci ziemie rozbije

marian2011    111

Jeśli masz kultywator a tak piszesz a nie agregat co ma wałek którym ustawiasz głębokość to kółka raczej niech będą pomagają ustawić głębokość pracy bo tak musisz trzymać na pompie

Wiadomość z agroFakt.pl

piotrb14    187

albo kółka albo wał z przodu, nie polecam opcji bez kółek lub wału z przodu,

mlody28    38
Napisano (edytowany)

No z kołami w kultywatorze jest tak samo jak z pługiem i kołem kopijącym. Teoretycznie lepiej bez, ale trzeba umieć (regulacja siłowa lub mieszana podnośnika). Z kołami jest prościej. Wg mnie na małe pole to lepiej z kołami.

Edytowano przez mlody28

michal1993    350

No z kołami zawsze łatwiej, w moim kultywatorze na regulacji kółka zerwał się gwint to praca nim nie jest już taka łatwa, człowiek musi się bardziej koncentrować na pracy,

robert983    23

popieram kolegów którzy są za tym by je założyć, łatwiej ustawić głębokość.ja mam kółka z przodu i jeden wałek z tyłu [jak kolega wyżej przydało by się dwa lepiej by rozbijały ziemię] ale i tak jest dobrze wystarczy dobrze ustawić i jest git.

milanreal1    290

No z kołami w kultywatorze jest tak samo jak z pługiem i kołem kopijącym. Teoretycznie lepiej bez, ale trzeba umieć (regulacja siłowa lub mieszana podnośnika). Z kołami jest prościej. Wg mnie na małe pole to lepiej z kołami.

Mylisz sie kolego. Kształ odkładni pługa jest taki aby ułatwiał zagłębianie pługa. Dlatego pług przenosi dociążenie na koło kopiujące i np na lekkiej glebie zdaża się że koło kopiujące zapada sie w glebie. W kultywatorze jest inaczej, te koła jedyny opór jaki stawiaja to opor toczenia, czyli znikomy.

michal1993    350

Macie jakieś patenty na zerwany gwint od regulacji kółek w kultywatorze? Myślałem o pręcie trapezowym i odpowiednio wyprofilowanej nakrętce... Są może jakieś gotowe zestawy naprawcze?

Edytowano przez michal1993

seweryn20    587

A jeszcze lepiej jak je wywalisz i zamiast kółek założysz z tyłu wał choć by rurowy. Siła która wciąga maszynę w ziemię dociska koła ciągnika a wał kruszy bryły na powierzchni ziemi poprawia zagłębianie się lejków siewnika.

rafal4610    54

czasami wezme od sąsiada agregat Ro-Masz Warka i ma tylne wałku na docisku(no na łańcuszkach, ale w porównaniu a moim starym Bometem to jest docisk, bo u mnie wałki wiszą na łańcuszkach :P) to kółka od razu do samej góry, a głębokość reguluje cięgłem. Efekt pracy jest super

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Planuję zakup talerzówki Mandam Tal-C 3m z wałem v-ring (daszkowym). Jak  sprawują się te talerzówki i co myślicie o tym wale? Przedstawiciel poleca wał standardowy rurowy lub sprężynowy do którego nie mam przekonania. Talerzówka będzie pracowała przy ciągniku min 120KM. Będę wdzięczny za wszystkie opinie.
    • Przez michu12
      Witam chciałbym zrobić talerzówkę 2m V do ursusa c-360 potrzebuje wymiarów ramy, osi i wszelkich innych elementów. Jeśli ktoś taką posiada to proszę o wymiary i o swoje opinie
      Chodzi mi o taką konstrukcje.

• Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez grzybu1
      Witajcie,

mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha

Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?

Pozdrawiam.
    • Przez Piotrrr
      Mam zetora 7211.Chcialbym kupic do niego grubera z talerzami i walkiem o szerokosci 1.80. Moze ktos pracowal z takim zestawem i sie wypowie co do pracy?