Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Bee    0

U mnie w okolicy (Kujawsko-pomorskie) ceny w granicach 30-35 tys. Jest drogo, ale mysle, ze nie ma sie co juz ogladac, bo ziemia w nastepnych latach bedzie tylko drozsza i czym predzej sie kupi tym lepiej.

Mam okazje dokupic kilkanascie ha oddalone 5-6 km od gospodarstwa. Jak myslicie daleko, czy spoko dystansik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

5-6 to spoko. zależy jakie drogi, ale jak masz dobrą klasę i niesą jakieś małe kawałki to dobra inwestycja na moje. Tylko kiedy Ci się zwróci ta kasa? U mnie w Wielkopolsce podobne ceny ale tu głównie 3-4kl po tej cenie z przewagą 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

35tys za hektar - w życiu bym nie dał! Co to za inwestycja, z której pierwszą złotówkę do kieszeni włożysz po kilkunastu latach - przy dobrych wiatrach! W zeszłym roku kupiłem kilka ha po 18tys/ha klasa II i III (dobrze, że się inni nie dowiedzieli bo by mnie podbili :) )


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bee    0

III i troche IV. Wszystko w jednym ładnym kawałku, drogi mam asfaltowe prawie do samego pola.

@pandanger widzisz niby te 35 tys to strasznie drogo, ale cena na pewno nie spadnie, a mysle, ze wrecz systematycznie bedzie sie piela w gore.

Koledzy podaja w postach ceny za ha 8-10 tys zl. Ja bym bral tylko ile bym byl wstanie za taka cene i naprawde zazdroszcze wam, ze macie takie mozliwosci. Trzeba sie rozwijac, a najbardziej wyrazistym tego sposobem jest zwiekszanie arealu. Rolnicy maja monopol na produkcje zywnosci i w tym drzemie nasza sila. Nalezy sie tylko nauczyc jak ja wykorzystywac. My sie nie musimy martwic o to czy bedziemy mieli co jesc, poradzimy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

cena nie spadnie dopóki jest tak duży popyt, czyli do czasu aż skończy się tanie kredytowanie (prawdopodobnie 2013 rok), pytanie brzmi jak długo utrzyma się obecny poziom zróżnicowania średnich cen gruntów (od 9 do 27 tys. zł), proponuję także zauważyć jaki procent wydatków każdego gospodarstwa domowego stanowią wydatki na żywność (również na wsi), jakiekolwiek długookresowe zmniejszenie poziomu przychodów oznacza klęskę podmiotów, które nie utrzymają płynności finansowej, w sezonie zapowiada kolejny ciężki okres dla producentów zbóż i jeszcze gorszy dla producentów trzody chlewnej, zatem z ekonomicznego punktu widzenia należy dążyć do minimalizacji kosztów oraz dywersyfikacji źródeł przychodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donato    0

Ja popieram opinie kolegi wyzej. Trzeba miec nieówno pod sufitem zeby pakowac tyle kasy po to by dodac sobie roboty i poza praca swiata nie widziec, a pierwsze zyski zobaczyc prawdopodobnie na strosc (przy załozeniu ze jestes młodym rolnikiem). Swoją drogą to wszystko przez takich (bez urazy) napalonych na ziemię rolników jak Ty, poniewaz gdyby wszyscy logicznie mysleli przez pryzmat spokojnego i dostatniego zycia do tego jeszcze uzasadnionego ekonomicznie nie mielibysmy takiego cyrku na ziemie jak jest teraz. Nie wspomne o mizernej sytuacji na rynku płodów rolnych i coraz bardziej zmniejszającej sie opłacalności. Inwestycja w ziemie przy takiej cenie to w tym momencie naprawde strzał w dziesiatkę. Chybaze ma sie miliony na koncie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U mnie w okolicy pewien duży rolnik wystawił do sprzedania 4ha w jednym kawałku za 160tyś zł, no i od lata niema żadnego chętnego :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

jak juz kiedys pisałem ceny ziemi rózne a ceny zbóz takie same. Ja kupuje jak jest okazja niewiele więcej niz 8 czy 9 ty za 4 klase która u mnie jest rarytasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

U nas w woj Lubelskim był tydzień temu przetarg na pole, było około 36 ha, ANR sprzedawała to pole, było podzielone na 12 ha, czyli było 3 działki, i tak się o to pole bili że po 50 tyś za 1 ha muszą wyłożyć, także ja podziękował za 12 ha dać 600 tyś :) Trzeba mieć nieźle nasrane w głowie :)

 

I jeden facet powiedział, to sobie teraz sami założyli sznurek na szyje...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tak to jest jak sie wpadnie w trans licytowania :) wtedy sie nie mysli ze to trzeba zapłącic :) JA tez teraz kup[ił 7,5 ha w 3 kawałkach po 8tys głownie IVb. A po 10tys podzikowałem włascicielce choc tyz było jescze 2ha. Moze zejdzie z ceny bo watpie zeby to ktos za tyle u nas kupił :)A jak zejdze do 8tys to kupie :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

kuj-pom hektar łąki 25 tyś zł. :)

 

@biały gdyby u mnie tak było jak u Ciebie to bym się nie zastanawiał... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

bialy2005

Jednak masz rację, nie kupuj za te pieniądze pola (10 tys/ ha). Lepiej poczekaj, aż gościu zejdzie z ceny. Ty dasz 10, następny 15, a kolejny już 20 i tak będzie się nakręcać spirala. U nas jest kilku, którzy windują ceny i przez to nikt nie sprzeda pola za mniej niż 25 tys zł/ ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

włąsnie o tej spirali juz kiedys pisałem dlatego sie nie wyrywam :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalm1978    1

W mojej okolicy cena dochodziła do 60 tys za ha.

Chciałem kupić w mojej miejscowości działkę 2ha , zadzwoniłem cena 100 tyśblink.gif ,

poszedlem do banku z ciekawości zapytać się o cenę ziemi którą kredytują to średnio ponad 40 tyś za ha laugh.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandanger    2

U nas w woj Lubelskim był tydzień temu przetarg na pole, było około 36 ha, ANR sprzedawała to pole, było podzielone na 12 ha, czyli było 3 działki, i tak się o to pole bili że po 50 tyś za 1 ha muszą wyłożyć, także ja podziękował za 12 ha dać 600 tyś :( Trzeba mieć nieźle nasrane w głowie :(

 

I jeden facet powiedział, to sobie teraz sami założyli sznurek na szyje...

No tak... albo pod sufitem nierówno, albo komuś drzazgą w oku, że kto inny będzie bujał się po tym polu, albo... niezły sposób na wypranie jakiejś kasy (firmy z różnymi wpisami do działalności gospodarczej), albo w końcu niezła kilku a może kilkunastoletnia inwestycja w ziemię gdzie i tak wiadomo, że jej ceny wzrosną. Na pewno nie dla rolnika, który myśli o racjonalnym gospodarzeniu i czerpaniu zysków ze swojej pracy (bardziej finansowych niż czystej satysfakcji :( )


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Oczywiście, to są ludzie, którzy liczą tylko na zysk i mają odpowiednie środki lub wiedzą co powstanie tam za parę lat (jakaś droga, przekształcą na działki budowlane lub zasieją orzecha włoskiego i będą z tego trzepać niezłą kaskę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Cena ziemi w WLKP 50tyś hektar <jak po cichu ktoś kupuje > bo jak się zaczną rolnicy podbijać to sporo więcej klasa głównie 3-4 . Słyszałem o sytuacji gdzie dwóch rolników chciało kupić ziemie chyba 2ha i cena doszła do 110tys zł za ha . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taki grunt trzeba kupić koniecznie!!!!!!!!.Pod jednym warunkiem-cena zakupu będzie niższa od ceny wykupu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tylko trzeba pamiętać że prawo się zmieniło i jak ktoś się upiera to mogą zająć pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

To pole może kosztować 15-20 tys./ha tylko ile kasy dadzą za to pole i czy zapłacą za ten kawałek który będzie przykryty asfaltem czy za całe zjeżdżone pole (np. pół hektara będzie zalane a półtorej zjeżdżone) bo przecież oni zjeżdżą to pole że tam nawet nie zaorze

 

Znalazłem pewien artykuł http://www.tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=5614 Dostali 1800zł za ar, tylko właśnie za użyte podczas budowy czy tylko pod asfalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wyrównają Ci to bo przecież jak syf zostawią to im nikt nie odbierze budowy. A zresztą poza planami nie mogą zniszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mnie przewaga IVb miejscami IVa i V


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj