Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Z ta ziemia poda autostrade to nie wiem czy jakis interes zrobisz teraz dosc drogo zapłacisz a wykupia ci po cenachśrednich z danego regionu. Jesli ziemia duzo podrożeje to zarobisz jesli nie zgodzisz się na cene wykupu to cię na siłe wywłaszcza po ich cenie. O tym ze będziesz mógl sprzedac działke na jakis cpn tez ni ma co mazyć chyba ze projektant to zaplanował.

Co do przetargu tam rózne rzeczy się dzieja sa ludzie którzy tylko podbijają cenę i chłop sie rozpedzi a potem becelowac trzeba najwyżej jak nie kupi wadium przepadnie.

Opublikowano

chyba zyskuje bo dopłaty wieksze :( a co do tego pola pod autostrade to różnie moze byc :( JAkby zaoferowali tak jak w tym artykule koło 2tys za m2 to wiadomo ze sie opłaca:) a to własciciel nie wie ze tam ma byc autostrada ze chce sprzedac ??

Opublikowano

Ja dziś kupiłem 9ha w jednym kawalku 4-5 klasa za 80 tys, i koleś jest zobowiązany że zrobi deszczownie na tym polu bo nie ma robic co z przetworzoną wodą, więc myśle że cena OK??

Opublikowano

chyba zyskuje bo dopłaty wieksze :( a co do tego pola pod autostrade to różnie moze byc :( JAkby zaoferowali tak jak w tym artykule koło 2tys za m2 to wiadomo ze sie opłaca:) a to własciciel nie wie ze tam ma byc autostrada ze chce sprzedac ??

Facet raczej wie że będzie przez jego pole przechodzić ale on już mówił o tym polu mojemu tacie w tamtym roku ale wtedy chciał je puścić w dzierżawe a my nie bierzemy dzierżaw tylko już jak obrabiać to swoje.

 

Ostatecznego werdyktu jeszcze nie było gdzie ma przebiegać autostrada ale są 2 warianty. albo pierwszy koło nas albo drugi troche na północ od łukowa.

Opublikowano

chyba zyskuje bo dopłaty wieksze :( a co do tego pola pod autostrade to różnie moze byc :( JAkby zaoferowali tak jak w tym artykule koło 2tys za m2 to wiadomo ze sie opłaca:) a to własciciel nie wie ze tam ma byc autostrada ze chce sprzedac ??

 

Dopłaty nie są większe, i raczej traci a nie zyskuje. U mnie prawa strona wioski względem drogi (w tym również moje gospodarstwo) jest na terenie natury, a lewa strona NIE i gdy ktoś chce budować np. oborę to trzeba mieć dodatkowe pozwolenia od ochrony środowiska :(

Opublikowano

Ja pisałem o zwykłym polu, tylko dodatkowe problemy z tej Natury są. A z tymi ptaszkami to też różnie bywa, łąki trzeba później kosić, a jak wiadomo za późno też nie dobrze i u mnie w wiosce wszyscy za pola i łąki biorą normalne dopłaty.

Opublikowano

mi chodziło o dopłaty na łace do ptaszków itd :( z RS I piszemy o łace a nie działce budowlanej.

dopłaty do ptaszków na natura 2000 to 1370zł a do ptaszków na zwykłej łące 1200zł więc nie taka znowu duża różnica, ale jest gorszy problem, a mianowicie na takiej łące absolutnie nikt nie wyda pozwolenia na wycinkę drzew czy krzaków na rowie, melioracji nikt nie zrobi, a bobry mogą chodzić jak święte krowy, ale i to nie jest wcale takie najgorsze, bo większość rolników u nas ( duża lesistość) ma przy działce rolnej, łące czy w ogóle ma lasy, niektórzy przed laty nakupili dużo ha lasów, a teraz jak weszła natura 2000 można sobie tylko pochodzić i pooddychać w swoim lesie, wyłomy leżą gniją i ruszać tego nie wolno!!!

Opublikowano

Co do ziemi pod autostrade nie nastawial bym sie na jakieś szczególne zyski. Po pierwsze jak to w naszym kraju nie wiadomo kiedy będzie zwłaszcza odcinek z wawy do terespola po drugie nie wiadomo gdzie będzie. Wiec jesli kupisz ziemie jeśli ogólne ceny wzrosną zyskasz. Z tym że wykup bedzie poprzedzony wyceną danej działki. Te 2 tys to jest jednostkowy przypadek słyszałem jak ludziom za kilku letnie domy po 400 płacili ze nawet na odbudowanie podobnego nie starczało.

Opublikowano

Co do tej autostrady do terespola to dotarłem do mapki gdzie sa 3 warianty i w tych wariantach sa jescze po 2 lub 3 podwarianty :( takze to wszytko na wodzie pisane. U mnie nie ma natury 2000 wiec szczegółow nie znam :(

Opublikowano

przez moje pole ma tez przebiegac droga ekspresowa niby budowa miala sie rozpoczac w 2011 r czyli juz powinny byc przygotowania a tu jest wielki H.j ze tak powiem wiec nie ma sie co podniecac tak tymi autostradami i innego rodzaju drogami a co do ceny to tez kokosow z tego nie bedzie jesli bedziesz sie opierac to przymusowo cie wywlaszcza masz co prawda mozliwosc odwolana ale to tylko okolo 6 miesiecy dodatkowego czasu polecam lekture-

Ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomosciami(DzU z 2004 r. Nr.281,poz.2782 ze zm.) to sie tyczy wywlaszczenia

A jesli chodzi o odszkodowanie za miedzy innymi utracone dochody niemoznosc uzytkowania gruntu w celach rolniczych (lub w okreslony sposob -jak tam kto woli)itp to reguluje to Ustawa z kwietnia 2003 r. O szczegołowych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie drog publicznych

Opublikowano

Kurcze chciałbym żeby u nas ziemia była po te 10-15 tys :( Ale jak tylko coś sie pojawi to zaraz przyjeżdża gostek i po 20 daje bez problemu :( :(

Opublikowano

HM Jest lina kredytowa na zakup ziemi oprocentowanie 2 %. Resztę dopłaca państwo. Mają to tylko niektóre banki napewno BGŻ. Procedura załatwiania nie jest uproszczona :( trzeba się nabiegać bines plany itd ale warto

Opublikowano

U nas KZ dostępny tylko w BGŻ, BS już nie prowadzi. Ostatnio sam robiłem biznesplan, ale to pierwszy i ostatni raz. Lepiej odżałować parę stówek niż babrać się w te wyliczenia.

Opublikowano

biznes plan nie musi być robiony przez doradcę. sam piszę i nie ma problemu.

ja brałem w zeszłym roku kredyt na kupno ziemi i choc jestem udziałowcem banku i mam papiery doradcy rolnego odpozyskiwania funduszy unijnych to na biznezplanie musiała byc pieczątka z ODR, u doradcy za taki wniosek zapłaciłem 200zł. Może w twoim banku nie ma tego ale w moim jest.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez mikad
      Jeżeli ktoś jeszcze o tym nie słyszał to UE od września zakaże producentom wędzenia wyrobów wędliniarskich. Nasi włodarze mieli czas na ustosunkowanie się do tego przepisu i być może wynegocjowali by jakieś odstępstwa ale jak zwykle dali doopy. Więcej tu http://www.agronews....rzesadzony.html
    • Przez odszkodowaniarolne
      Cześć wszystkim,
      Dzisiaj przychodzę z tematem, który regularnie wywołuje potężną frustrację i poczucie niesprawiedliwości u każdego, kto prowadzi gospodarstwo. Chodzi o sytuację, w której rolnik – jako właściciel – ulega wypadkowi przy pracy, chce skorzystać ze swojej obowiązkowej polisy OC i... odbija się od ściany.
      Wielu gospodarzy żyje w przekonaniu: „Płacę co roku niemałe składki na OC gospodarstwa, więc jak zatnie mi się prasa, urwie wałek i stracę zdrowie we własnym ubiegłym roku czy kwartale, to ubezpieczalnia wypłaci mi odszkodowanie”.
      Niestety, rzeczywistość prawna w Polsce jest brutalna.
      Polisa OC rolnika chroni przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone innym osobom (pracownikom, pomocnikom, sąsiadom, a nawet członkom rodziny). Jednak z punktu widzenia prawa: rolnik nie może sam od siebie żądać odszkodowania. Jeśli jesteś właścicielem ubezpieczonego gospodarstwa i to Ty ucierpisz, ubezpieczyciel odmówi wypłaty z OC z automatu. Zostaje Ci wtedy tylko (zazwyczaj skromne) świadczenie z KRUS-u lub prywatne NNW, o ile je dokupiłeś.
      Czy to oznacza, że właściciel gospodarstwa jest zawsze bez szans na odszkodowanie z OC? Nie do końca. Istnieją bardzo rzadkie, specyficzne sytuacje (np. gdy współwłaścicielem jest małżonek, a winę ponosi druga osoba), gdzie przy odpowiedniej konstrukcji prawnej udaje się wywalczyć środki.
      Ponieważ temat jest skomplikowany i pełen prawnych haczyków, opisałem tę pułapkę szczegółowo na blogu, wyjaśniając, kto dokładnie może liczyć na pieniądze, a kto zostanie z niczym: 👉 https://odszkodowaniarolne.pl/blog/czy-rolnik-mo%C5%BCe-skorzysta%C4%87-z-w%C5%82asnej-polisy-oc-wyja%C5%9Bniam-pu%C5%82apk%C4%99-prawn%C4%85
      Mieliście już sytuację, że ubezpieczalnia odmówiła Wam lub Waszym znajomym wypłaty z OC, bo poszkodowanym był "właściciel"? Jak Waszym zdaniem powinny wyglądać te przepisy? Zapraszam do merytorycznej dyskusji!
    • Przez Kuki19
      Jak to obecnie wygląda, było to poruszone w innym temacie o zmianach w krus więc kontynuując, opłaca się całą składkę tak? skończyłem szkołę i obecnie zarejestrowany jestem jako bezrobotny czy zyskam coś więcej jak uebzpiecze się jako domownik w krus? Przez jaki czas musiał bym opłacać składki żeby mieć prawo do emerytury? Czy można potem zamiennie rejestrować się jako bezrobotny i jako domownik w krus?
       
      Proponwał ktoś żeby wydzierżawić 1 ha i opłacać za siebie składkę jako rolnik, czy w ten sposób nie zamknę sobie możliwości uzyskania premi dla młodego rolnika?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v