Polecane posty

Mateusz1q    1829
14 minut temu, Axd529 napisał:

Jęczmień w fazie 3 liści. Dawać już N czy czekać? Chcę dać 300 kg saletry. Pod korzeń nie dawałem azotu. Podzielić tą dawkę na 2 czy wszystko od razu?

On zapalcie za to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Tak wyszło że nie mogłem pod korzeń dać. To w taki razie za dużo będzie? A jak by podzielić teraz 200kg i za jakiś czas 100kg?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
Axd529 napisał:

Jęczmień w fazie 3 liści. Dawać już N czy czekać? Chcę dać 300 kg saletry. Pod korzeń nie dawałem azotu. Podzielić tą dawkę na 2 czy wszystko od razu?

Jaki to jęczmień? I tak wogole ile dajecie N na browarny?? Ja dzisiaj rozsialem 100 kg saletry. Pod korzeń poszło 250 kg polifaski 6 i 100 kg fertil 12N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2437
10 godzin temu, SamaPrawda napisał:

Byłem teraz u znajomego i wededukowaliśmy, że to grzyb. Raczej nie ma co ratować, bo zanim oprysk zacznie działać to może większa połowa zostanie

Nie wiem w jaki sposób to stwierdziliście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
krzysiek1614 napisał:

Axd529 napisał:

Jęczmień w fazie 3 liści. Dawać już N czy czekać? Chcę dać 300 kg saletry. Pod korzeń nie dawałem azotu. Podzielić tą dawkę na 2 czy wszystko od razu?

Jaki to jęczmień? I tak wogole ile dajecie N na browarny?? Ja dzisiaj rozsialem 100 kg saletry. Pod korzeń poszło 250 kg polifaski 6 i 100 kg fertil 12N

Odmiana feedway


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412
12 godzin temu, krilan06 napisał:

Zbadaj ph

Może mało dokładna próba ale to jedyne co mogę zrobić na szybko. Pierwsze zdjęcie to miejsca gdzie nie chce rosnąć, drugie to miejsce gdzie rośnie, jak widać siew jęczmienia na tym polu był głupim pomysłem.

20230429_093349.jpg

20230429_092041.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124
Dnia 27.04.2023 o 11:37, SamaPrawda napisał:

Jakieś pomysły co tu mogło się wydarzyć? Dzierżawa 2 rok wcześniej kukurydza na ziarno, przed siewem dostał około 150kg mocznika

20230427_093632.jpg

 

Ewidentnie leży pH i zasobność w składniki pokarmowe ,żaden grzyb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

witam , chce dać takie coś na t2 będzie dobre rozwiązanie 125 g AZOKSYSTROBINA + 200g tebukonazol ? dobre dawki czy coś zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2146

125 - 150g tebukonazolu wystarczy. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
2 godziny temu, Turok napisał:

witam , chce dać takie coś na t2 będzie dobre rozwiązanie 125 g AZOKSYSTROBINA + 200g tebukonazol ? dobre dawki czy coś zmienić ?

Sam daje po 125g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80
misio3p napisał:

125 - 150g tebukonazolu wystarczy. 

ok to zmieksze na te 150g a azystrobina jest ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
5 godzin temu, Turok napisał:

witam , chce dać takie coś na t2 będzie dobre rozwiązanie 125 g AZOKSYSTROBINA + 200g tebukonazol ? dobre dawki czy coś zmienić ?

Jak tak będę dawał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beryl89    5

Czy axial komplet z Winnetou poradzi sobie z chwastami w jeczmieniu jarym? Najwięcej jest komosy i rzepaku. Pytam, ponieważ czesto piszecie,że taki średni jest to środek na chwasty dwuliścienne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młody1997    48

W jęczmieniu jarym będę go stosował trzeci rok z rzędu, bo jęczmień czysty jest po tym. Jak ktoś ma owies głuchy to w sam raz, kosi go równo. W ozimych zrezygnowałem, bo chaber zostawał.

Dnia 29.04.2023 o 10:05, SamaPrawda napisał:

Może mało dokładna próba ale to jedyne co mogę zrobić na szybko. Pierwsze zdjęcie to miejsca gdzie nie chce rosnąć, drugie to miejsce gdzie rośnie, jak widać siew jęczmienia na tym polu był głupim pomysłem.

20230429_093349.jpg

20230429_092041.jpg

Błędem było sianie czegokolwiek innego niż wapno. W 2020 roku z badan gleby wyszło pH 4,2. od tego czasu poszło 7 t/ha wapna (3,5 czystego składnika). teraz rośnie tu jęczmień.

WP_20230430_014.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39

Wczoraj opryskalem jęczmień jary na chwasty środkiem Herbistar 200 i Triben Super. Powoli myślę o regulacji na którą planuję dać Medax max i pytanie jaka dawka? 0,5 kg będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25679

A jak rokuje?

Pierońsko drogo wychodzi. Ceny medaxu w tym roku to jakieś nieporozumienie.

Medax 3kg 680zł -> 6ha

Windsar 5l 500zł -> 10ha przy dawce 0,5. A pewno I 0,3-0,4 w odpowiedniej fazie wystarczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
Agrest napisał:

A jak rokuje?

Pierońsko drogo wychodzi. Ceny medaxu w tym roku to jakieś nieporozumienie.

Medax 3kg 680zł -> 6ha

Windsar 5l 500zł -> 10ha przy dawce 0,5. A pewno I 0,3-0,4 w odpowiedniej fazie wystarczy

 

Co do rokowań to ciężko powiedzieć bo wczesna faza. Jęczmień jary mam pierwszy rok więc nie mam dużego doświadczenia z tą uprawą. Znajomy, ktory pracuje w dużym gospo mówi że lecą medaxem i robi robotę. Coś nie jestem przekonany że moddus solo utrzymał by go do żniw ale może się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8986
40 minut temu, Agrest napisał:

A jak rokuje?

Pierońsko drogo wychodzi. Ceny medaxu w tym roku to jakieś nieporozumienie.

Medax 3kg 680zł -> 6ha

Windsar 5l 500zł -> 10ha przy dawce 0,5. A pewno I 0,3-0,4 w odpowiedniej fazie wystarczy

 

A kiedy skracać jary, tak jak inne zboża faza pierwszego kolanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25679

Oczywiście, na 1 kolanko.

57 minut temu, krzysiek1614 napisał:

Co do rokowań to ciężko powiedzieć bo wczesna faza. Jęczmień jary mam pierwszy rok więc nie mam dużego doświadczenia z tą uprawą. Znajomy, ktory pracuje w dużym gospo mówi że lecą medaxem i robi robotę. Coś nie jestem przekonany że moddus solo utrzymał by go do żniw ale może się mylę

Ale coś widać czy idzie jak burza i krzewi się czy słabo rośnie.

No i ile azotu i gęstość siewu.

Może nie ma sensu wogole skracać?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25679

O I taka to historia.

2 maj, są pierwsze ości. Chyba przesadziłem że skracaniem bo ma 40- max 45cm.

Nigdy więcej nie zostawię jęczmienia bez nawożenia azotem jesienią.

Kłos krótki i 2-3 piętra zredukowane od dołu, podobnie jak rok temu

20230502_145530.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    39
Agrest napisał:

Oczywiście, na 1 kolanko.

57 minut temu, krzysiek1614 napisał:

Co do rokowań to ciężko powiedzieć bo wczesna faza. Jęczmień jary mam pierwszy rok więc nie mam dużego doświadczenia z tą uprawą. Znajomy, ktory pracuje w dużym gospo mówi że lecą medaxem i robi robotę. Coś nie jestem przekonany że moddus solo utrzymał by go do żniw ale może się mylę

Ale coś widać czy idzie jak burza i krzewi się czy słabo rośnie.

No i ile azotu i gęstość siewu.

Może nie ma sensu wogole skracać?

Z tego co widać to ładnie się krzewi. Ostatnio miejscami lekko poblad, ale to chyba od tych opadów. Wysłałem jakieś 165kg/ha - 300 szt. na metr. Pod korzeń dałem 250 polifiski 6 i 100kg Fertil 12,5N ( tak mi doradzili z firmy gdzie będę go oddawał )w piątek rozsialem jeszcze 100 kg saletry pogłównie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
41 minut temu, Agrest napisał:

O I taka to historia.

2 maj, są pierwsze ości. Chyba przesadziłem że skracaniem bo ma 40- max 45cm.

Nigdy więcej nie zostawię jęczmienia bez nawożenia azotem jesienią.

Kłos krótki i 2-3 piętra zredukowane od dołu, podobnie jak rok temu

20230502_145530.jpg

A u mnie w kosmosie liść flagowy się wysuwa, przydałaby się druga regulacja, ale warunki dopiero w poniedziałek , planuje etefon 0,5l tylko czy nie będzie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj