beryl89

Members
 • Ilość treści

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

2 obserwujących

O beryl89

 • Ranga
  Użytkownik

Ostatnio na profilu byli

1704 wyświetleń profilu
 1. CZN od soboty do wczoraj 30 l spadło, są miejsca już spalone,ale teraz na jakiś czas wody wystarczy
 2. Czy stosował ktoś vyrer plus na obniżenie ph wody? Mam ponad 8.3 pH i wydaje mi się, że za duże jest. Będzie dawany Pictor i inazuma.
 3. No szkodniki to też jest może przyczyna, obserwuje staram się w porę pryskac,ale wiadomo,że te środki co są teraz to nie działają jak powinny...
 4. Jakie dawki metko i tebu dajesz? Zawsze mam problem z chorobami, nie wiem już co dawać. Dawałem Tilmor, dawałem caryx tebu, na platka pictor i w żniwa było widać,że choroby go dopadły. Dodam,że zepak bardzo mocny jest, siany punktowo 40 roslin i jest kapucha.
 5. Czy na t1 będzie lepszy caryx 0.6 i tebu 0.6? Na jesien też tak dawałem. A może toprex 0.5 na ha. Jakoś dziwnie tani się zrobił toprex bo jest już po 242 brutto za litr i mnie kusi żeby kupić.
 6. Czy 250 saletry amonowej na pierwszą dawke nie będzie za dużo? Chodzi mi o formę azotanową czy nie pobudzi za szybko i za mocno rzepaku?
 7. To nie jest ziemia torfowa, taka czarna ziemia na której dobrze planuje, mój ojciec 30 lat temu miał tam łąkę i krowy wypasał,potem zrobił ziemię orną i płony jak mówił miał niesamowite na tym kawałku. Dopiero teraz od kilku lat się pokiełbasiło na tym kawałku, a zacząłem dbać o pola i wyszło jeszcze gorzej.
 8. 200kg siarczanu amonu wystarczy na jakiś efekt czy więcej dać?
 9. Ziemia jest pulchną,podeszwy raczej nie ma. Obornik dostaje to pole co 2 lata pod buraki i rzepak. Bym myślał, że taki typ ziemi,ale mój sąsiad zza między ta sama gleba i nawozenia nie daje takiego i zborze jemu legnie przy małym naworzeniu (dwa metry od mojego pola) ziemia jest czarna taka "ala" łąkowa.
 10. Na części pola co będą Buraki mam zasadowy odczyn gleby, robiłem próbę i wyszło ph 7.8, fosfor 14,6 potas 14,2, magnez 7,2. Zasobność jest na średnim poziomie i na tym kawałku słabo wszystko rośnie, pszenica zredukowała się do jednego pędu, rzepak wyglądał dobrze, ale korzeń był bardzo płytki i na boki rósł, buraki 4 lata temu też były słabe jak na taką glebę. Czy zastosowanie siarczanu amonu pomogłoby żeby obniżyć ph? gleba średnia dobrze trzyma wilgoć.
 11. Ja dawałem 120 azotu i 40 t obornika,więc tak chyba optymalne. Nowak chyba słabo z kopaniem bo ktoś inny się wcisnął na jego miejsce, jakiś gość z okolic Sadek koło Nakla kopie u nas a cene podam jutro albo w poniedziałek, ale na pewno mniej jak 1100. Nawet w zeszłym roku Nowak brał coś ok 800zł za ha, musiałbym na fakturę zerknąć bo nie pamiętam. No to już trochę lepiej wygląda. Nie spodziewałem się,że spotkam kogoś z forum z moich stron, też Żnin czy sąsiednie gminy?
 12. Też się zastanawiam, ponieważ buraki w moich stronach miały całkiem nieźle warunki. Moje rosną do grudnia. Część rolnikow już wybrała buraki i w poniedziałek mają zabierać od tych "lepszych" rolnikow to będę wiedział więcej. Gmina Żnin.
 13. Cukrownia naklo, płony powyżej 60 w mojej miejscowości,ale cukier tylko 14.
 14. Kupowałem Nps 10-35 z Piast i na worku napisane było,że ma 32.5 fosforu rozpuszczalnego w wodzie. Więc chyba taki zły nie jest,albo napisali nieprawdę...
 15. beryl89

  Rzepak

  Tak się bałem siewu punktowego a wschody rewelacja, 4 doba od siewu.Wczoraj spadło 25l więc o skorupę nie ma obawy.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj