Polecane posty

bartekac7    81

U mnie to już radar pogodowy jak zawsze się sprawdzał to teraz zgłupiał. Co chwilę co innego pokazuję. A chce młócić w poniedziałek.  A nie wiem jak mi to wyjdzie. 

Ja też będę siać po pszenżycie jęczmień ozimy.  Tylko, że musiałem rok temu odbierać od miedzy, bo poprzedni właściciel strasznie zapaprał. No i trochę naleciało perzu. Chcę opryskać orkanem a potem za jakieś 3 tygodnie brona talerzowa a przed siewnie orka. Dobra opcja czy za szybko talerzówką chcę robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
soltys48 napisał:

Na tą chwilę suszy nie ma i śmiem twierdzić że pszenżyto skiełkuje już w kłosie

1 minutę temu, yacenty napisał:

na perz to glifo z chwastoxem. czyści zarówno perz jak i wszelkiej maści osty nie osty

Jakie proporcje?

suszy nie ma ? weź ... nie gadaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
bartekac7 napisał:

U mnie to już radar pogodowy jak zawsze się sprawdzał to teraz zgłupiał. Co chwilę co innego pokazuję. A chce młócić w poniedziałek.  A nie wiem jak mi to wyjdzie. 

Ja też będę siać po pszenżycie jęczmień ozimy.  Tylko, że musiałem rok temu odbierać od miedzy, bo poprzedni właściciel strasznie zapaprał. No i trochę naleciało perzu. Chcę opryskać orkanem a potem za jakieś 3 tygodnie brona talerzowa a przed siewnie orka. Dobra opcja czy za szybko talerzówką chcę robić?

moim zdaniem troszkę szybko 3 tygodnie jak chcesz zwalczyć perz. u nas trzymamy minimum miesiąc. wtedy ten perz praktycznie się rozpada i jest gole pole, choć są i tacy co mówią że jest to ok. jeszcze inni jadą już po 2 tygodniach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
jarecki napisał:

14 minut temu, Agrest napisał:

Mam problem bo dużo perzu z kłosami ponad łanem. Zwalczany w ubiegłym roku a jest go więcej. Chyba nasiona na wiosnę wschodzą.

ja pryskałem tym glifosatem z Ciech firmy i lipa , teraz jak będe kupował to kupie Ruandap z monsanto bo te generyki to coraz słabiej według mie działają 

Twardą wode masz. Do glifo daj siarczanu amonu. Rozwiązuje problem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
jarecki napisał:

14 minut temu, Agrest napisał:

Mam problem bo dużo perzu z kłosami ponad łanem. Zwalczany w ubiegłym roku a jest go więcej. Chyba nasiona na wiosnę wschodzą.

ja pryskałem tym glifosatem z Ciech firmy i lipa , teraz jak będe kupował to kupie Ruandap z monsanto bo te generyki to coraz słabiej według mie działają 

są jeszcze tańsze i lepiej działają


U mnie Panowie wywaliłem 17ha jeszcze ze 40 zostało i pogoda pokazuje to co u was a na dodatek codziennie jeszcze do piąku popołudniami możliwe burze, mam nadzieje że nie będzie padać tym razem, część pszenic już położyło a część już nei ma flagówki, raczej już te deszcze na plon na + nie pomogą, a jęczmień jak stał do tego deszczu piątkowego tak teraz większość leży troche się zejdzie to skosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
2 godziny temu, yacenty napisał:

moim zdaniem troszkę szybko 3 tygodnie jak chcesz zwalczyć perz. u nas trzymamy minimum miesiąc. wtedy ten perz praktycznie się rozpada i jest gole pole, choć są i tacy co mówią że jest to ok. jeszcze inni jadą już po 2 tygodniach

Ok dzięki.  Poczekam z miesiąc i wtedy brona talerzowa. Mam nadzieję,  że w ten sposób samosiewów bedzie jak najmniej. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
15 godzin temu, Rolnik200598 napisał:

Yr to wg mnie najbardziej pesymistyczna prognoza. Przynajmniej u mnie zawsze zapowiadają najwięcej opadów i najniższą temperaturę

14 godzin temu, jarecki napisał:

ja pryskałem tym glifosatem z Ciech firmy i lipa , teraz jak będe kupował to kupie Ruandap z monsanto bo te generyki to coraz słabiej według mie działają 

W tym roku chciałem zaoszczędzić i dalem Ok 2,5 l/ha na pola ugorowane pod zazielenienie. Też z ciecha. Dobrze zadziałało. Najlepiej na pszenicę sąsiada za miedzą  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25640

Jęczmień omłócony 8 lipca, gryka zasiana 9 lipca do godziny 8⁰⁰. Dziś po 33h od siewu😄.

Gra o plon😜

20210711_164018.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ten piach to pod grykę ok ale jęczmień tam wytrzymał ? Dałeś nawozy pod grykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25640

Bez nawozu. 

Jaki piach, tu akurat z przodu z 1 ar 3b. Reszta 4b i 5.

 

U mnie 3 klasa wygląda podobnie. Może dlatego nie zbieram 10t z ha?🤔

Na 3a na poziomie 40cm potrafi być żółty piach z pasmami glinki.

Widać nie miał kto w łapę dać klasyfikatorowi gruntów w czasach minionych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
2 godziny temu, Agrest napisał:

Bez nawozu. 

Jaki piach, tu akurat z przodu z 1 ar 3b. Reszta 4b i 5.

 

U mnie 3 klasa wygląda podobnie. Może dlatego nie zbieram 10t z ha?🤔

Na 3a na poziomie 40cm potrafi być żółty piach z pasmami glinki.

Widać nie miał kto w łapę dać klasyfikatorowi gruntów w czasach minionych.

Też mam taką działkę, że w papierach większość 3b, a przepalisk na polu opór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25640

Ja mam sporo w gospodarstwie 3a I b, ale to gleby lekkie.

A np 7,8ha które kupiłem z 5 lat temu to 3a, ale zupełnie inna gleba. Tam piachu nie wyorzę, a i trochę iłu się trafi. Podkład do głęboka glina. I to jest widać w suche lata.

Pod porzeczkę ta moja 3a super się sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

W zeszłym roku też tak robiłeś? Skosiles suche ? Kiedy to zbierzesz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Liczył ktoś u siebie koszty nawożenia jeczmienia jarego w tym roku? Jak to u Was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

Udało się skosić dzisiaj przed deszczem resztę jęczmienia i znowu pada. Odmiana Lentia od saatbau. Spisała się bardzo dobrze. Plon 10,3t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Pięknie, to ty kosiłeś na górce koło Łażan?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, wojtek554 napisał:

Udało się skosić dzisiaj przed deszczem resztę jęczmienia i znowu pada. Odmiana Lentia od saatbau. Spisała się bardzo dobrze. Plon 10,3t/ha.

Teraz to mnie dobiłeś, nie mam tyle przyczep.   O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO napisał:

15 minut temu, GRZES1545 napisał:

A zapowiadał się w miarę dobry rok na zboża.

Cały przyszły tydzień po 33 to dosmali wszystko 

dzisiaj nh jechałeś może przez Komarówkę Podlaską, i jd z wieltonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12
yacenty napisał:

Pięknie, to ty kosiłeś na górce koło Łażan?

Nie, ja trochę dalej mam pola, gmina kostomłoty, u sąsiada podobnie sypało, ta sama odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

No ale z tego co wiem to choćby w Gościsławiu już dużo częściej i dużo więcej lało.

U nas kolejne 5l spadło. wiec w tym tygodniu już pozamiatane koszenie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj