kingway

Uprawa bezorkowa po kukurydzy talerzówką pod zboże

Polecane posty

kingway    9
Napisano (edytowany)

Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 

Edytowano przez kingway

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022

Uda się, ale bez uprawy wgłębnej choćby najzwyklejszym  gruberem na rekordy nie ma co liczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie uda się, mam u siebie zboże po zbożu na jednym polu były buraki na drugim przejechane talerzówką, różnica jest kolosalna, tam gdzie była tylko talerzówka po zbożu to jęczmień się męczy niemożliwie, najmij usługę gruberem, sama talerzówka bez orki lub grubera to porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72

Piasek 5 klasa to nawet talerzowa na 12 do 15 cm da radę zrobić i to może wystarczyć. Na glinie trzeba głębiej ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

jęczmień na 5 klasie to średnio dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

jak masz ciężką talerzówkę to nawet bym się nie zastanawiał na tym piachu szkoda ropy na przewalanie tej 5 klasy ja w tamtym roku zrobiłem eksperyment cięzka borowina zasiałem 5 ha częśc pod pług częśc pod talerzówke tak jak piszą pszenica się męczyła na jesieni po talerzówce ale zasiałem tesz na piachu po rzepaku po talerzówce i pszenica super wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Obok mojego pola znajomy zasiał pszenice po pszenicy bezorkowo.Na wiosne wyglądała strasznie,zaczął jej sypać,pryskać.Niby ładnie  poczarniała,ale z tego plonu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
9 godzin temu, kingway napisał:

Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 

kolega zasiał pszenżyto po qq ziarnowej. raz sama talerzówka, potem drugi raz głębiej z siewnikiem. od tego sianego po orce się nie różni. gleba też piasek 5 klasa. sam mam zamiar posiać w ciężką talerzówkę łubin i część qq. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Woziłem w zrszłym roku na wiosnę gnuj pod pszenicę i go zaorałem a że wiosną była też mokra to się orało w ciężkich warunkach i raptownie przyszła susza że gliny tak zeschły że nie szło ich rozbić i na glinie praktycznie zboża nie było. Więc wiesz jak to jest z tą orką wiosenną. Tylko czy jak będziesz siać po samej talerzówce to nie zostanie sporo łędów które będą się sztopać. Może płytka orka ale wiadomo jak na glinie zaciągnie to już się robi głęboka. Albo podwójnie po talerzować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez karbex
      Witam,
      Mam pytanie - mam gruber do uprawy ściernika na podwójnym zabezpieczeniu - 5 łap, 2.2 metra. Uprawiam bezorkowo i robię tym gruberem ale widzę że są dostępne dłuta do modyfikacji żeby robić tym na głęboko - wiadomo - z podcinaczami to robie tak do 12-15 cm. Czy jest sens wymiany Ty dłut np do uprawy wiosennej żeby zrobić na głęboko a później agregat z broną aktywną i siew? Gleby lekkie IVb, V klasa.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj