Polecane posty

yacenty    3887

ostatni dzień trzody chlewnej na gospodarstwie to był chyba najszczęśliwszy dzień ostatniej 10 latki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

już tak sieje :P
na moje 30ha to tak mniej więcej wychodzi: 9-11ha rzepaku (zależnie od kawałków, żeby nie dzielić), 6-7ha jęczmienia, reszta pszenica 12-14ha.

Tak więc na wielu kawałkach idzie pszenica po pszenicy albo jęczmien po pszenicy, co na jedno wychodzi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Jak przejdą pomysły UE to udział zbóż w uprawach w danym gospodarstwie powinien wynosić nie więcej niż 25%, także ja nie wiem co tu uprawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Nie wiem jak unia będzie to rozpatrywać ale kuku to też zboże 

W sensie zboża i kuku należą do wiechlinowatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Dokladnie zboze podchodzi pod zboze. U mnie rzepak,zboze,buraki,i ziola ale tego malo sieje i to sie raczej nie wliczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
12 minut temu, krilan06 napisał:

Nie wiem jak unia będzie to rozpatrywać ale kuku to też zboże 

W sensie zboża i kuku należą do wiechlinowatych

To też bryndza. W takim razie ugorować pozostaje w miejscach gdzie ciężko o dobry plon  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

A tak na marginesie to oni grubo pojechali z tymi 25% zbóż jeżeli w tej chwili jest ok 70%. Jakby każde gospodarstwo w Polsce się dostosowało to cały rynek rolniczy wywrócony do góry nogami

Edytowano przez krilan06
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Wtedy mniejsze gospodarstwa na Eko i jechać na zbozach plus jakieś warzywka, truskawki i strączki. Innego wyjścia bardzo nie widzę.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

A ciekawie czy wszystkich to bedzie obowiazywac czy tylko gospodarstwa powyzej 15 ha tak jak przy zazielenianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Oooo ło ile ? 😂😂😂😂 jak zdejme buta to już niższy będę 😂😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
11 godzin temu, Mich9 napisał:

Z grochem jest ten problem, że nie ma ceny. Taniej sprowadzić soję, znowu uprawa soi w polsce nie jest opłacalna. 

Masz halę to kolejki odpadają, kosisz na wieczór jedziesz o 4.00 rano 2 godziny i wyjeżdżasz. Sporo osób podziękowało  słodowni, więc nie ma tragedii. Przecież możesz też zakontraktować w innych firmach i ładujesz od razu na tiry. Miał ktoś jary rgt planet? Jak sypał i jaka agrotechnika?

Dziwne z tą ceną  grochu u was🤔 lubelskie Wipasz placił 900zł . Pod pszenicę fajny przedplon, rzepak też słyszałem że dobrze po nim rośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
12 godzin temu, krilan06 napisał:

Nie wiem jak unia będzie to rozpatrywać ale kuku to też zboże 

W sensie zboża i kuku należą do wiechlinowatych

W programach rolnośrodowiskowych kukurydza była liczona jako zboże. W ekoschemacie z dobrym płodozmianem jest max 50% zbóż i max 25% okopowych. Nie wiem skąd wziąłeś 25% zbóż. Akurat te wartości jak na UE są bardzo dobrze pomyślane, okopowe max co 4 lata, a zboże co 2. Tak to powinno wyglądać, ale ekonomia z dobrą praktyką na wsi już dawno nie idzie i nie jest to wina rolnika.

Co do tematu to poleciłbym przetestowanie odmian jęczmienia jarego Feedway z Danko i Brigitta z Saaten Union.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Jeżeli wprowadziłem w błąd to sorry, sugerowałem się filmem jednego gościa na youtube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

no panowie, sprawdzajcie każda informacje, dziś każdy może powiedzieć wszystko. i niestety widać że często się łapiemy na to że ktoś coś niby mądrego powiedział. jak już 3 mówi to samo to chyba tak jest ale dalej chyba


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
15 godzin temu, krilan06 napisał:

Jak przejdą pomysły UE to udział zbóż w uprawach w danym gospodarstwie powinien wynosić nie więcej niż 25%, także ja nie wiem co tu uprawiać 

Takie coś nie ma szans przejść . Nie możliwe jest siać do 25% zbóż na dłuższą metę przy produkcji tylko roślinnej , no chyba że na areale poniżej 10 ha . Po 2 . z eksportera pszenicy  Europa musiała by się stać importerem . Po 3. powiedz to tym co uprawiają same zboża  - pszenica, jęczmień , pszenżyto , owies  i uważają że mają dobre zmianowanie  , bo nie sieją pszenicy po pszenicy , czy jęczmienia po jęczmieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowicjuszem w uprawie jęczmienia ozimego  co polecacie na chwasty jedno i 2 liscienne i zabieg t1. Jęczmień zasiany 5 pazdziernika  na jesieni nie pryskany niczym było bardzo mokro klasa ziemi 3,4 gliniasta aktualnie ma 3,4 rozkrzewienia przy obsadzie 300 roślin na metr kwadratowy na n1 planuje dac 250 kg saltrosanu 26 a n2 200 saletry kedzierzynskiej Na T2 Mam elatusa z tamtego roku celuje w plon około 8,9 ton fosfor i potas na wysokim poziomie ph 6,1 proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, hardkor113 napisał:

Przeczytaj to co wysłalem wyżej ma być do 50% zbóz

Czytałem , ale jak widzisz zacytowałem  krilan06  i odpisałem jemu nie tobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ja na chwasty Axial Komplett Pak, a T1 Turbo Pak+prochloraz. Taka sama kombinacja jak w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj