Polecane posty

yacenty    3885

no właśnie nie ma, dopiero bacara to expert z dff


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ovi napisał:

Ja pryskałem Nawet na 3-4 rozkrzewienie i negatywnych skutków nie widze, poszło 1,5 l ctu i 300ml dff (500)

Potwierdzam, Komplet 0,5 l/ha (150 g. dff) w pełni krzewienia jęczmienia, ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12

Witam, Panowie zaczynają powoli żółknąć końcówki liści, a potem cały liść w jęczmieniu siany kwalifikat 11 września. Opryskany na chwasty legato i lentipur plus na mszyce inazuma. Na ten tydzień nadają 8 stopni na plusie i słonecznie. Potem niby co raz chłodniej ale dodatnia temperatura. Jest sens wykonać oprysk na grzyba + jakies mikro z siarczanem magnezu. Co polecacie ? Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, rolnikokos napisał:

Witam, Panowie zaczynają powoli żółknąć końcówki liści, a potem cały liść w jęczmieniu siany kwalifikat 11 września. Opryskany na chwasty legato i lentipur plus na mszyce inazuma. Na ten tydzień nadają 8 stopni na plusie i słonecznie. Potem niby co raz chłodniej ale dodatnia temperatura. Jest sens wykonać oprysk na grzyba + jakies mikro z siarczanem magnezu. Co polecacie ? Dzięki za odpowiedź

Tylko patrz za substancja który działa w niskich temperaturach i oczywiście systemicznie. I na mszyce coś daj to nie jaki koszt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikokos    12
WOJTUNIO napisał:

Przed chwilą, rolnikokos napisał:

Witam, Panowie zaczynają powoli żółknąć końcówki liści, a potem cały liść w jęczmieniu siany kwalifikat 11 września. Opryskany na chwasty legato i lentipur plus na mszyce inazuma. Na ten tydzień nadają 8 stopni na plusie i słonecznie. Potem niby co raz chłodniej ale dodatnia temperatura. Jest sens wykonać oprysk na grzyba + jakies mikro z siarczanem magnezu. Co polecacie ? Dzięki za odpowiedź

Tylko patrz za substancja który działa w niskich temperaturach i oczywiście systemicznie. I na mszyce coś daj to nie jaki koszt. 

Stąd moje pytanie jakie środki polecacie na grzyba i czy jest jeszcze sens pryskać i robić dodatkowe koszta. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Jak ma być ciepło to sens jeszcze jest, no i koniecznie znów coś warto dać na mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

   Sandra | Jakubus Siew 19.09 Obsada 280szt/350szt

sandra1.jpg

Edytowano przez drobny
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

Ładnie idzie, niby pogoda taka sobie, ale wegetacja cały czas do przodu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

A tu kawałek dalej na piachu takie same zabiegi siarczanu+mikro+fungi 2x mszyce i 1t kredy pogłównie 

sandra 3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Jak myślicie co to może być ? Wapno oraz Poli 6 była przedsiewnie, oprysk bacara. Wygnite przez deszcze ?

IMG_20201114_104616.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

wczesnie i gęsto posiane i już :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
7 minut temu, yacenty napisał:

wczesnie i gęsto posiane i już :P

Czyli czekać i wiosna zasilić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3885

Rozważyłbym jeszcze jakies T0


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
11 minut temu, yacenty napisał:

Rozważyłbym jeszcze jakies T0

Jakiś konkretny przykład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Nic juz nie dawaj,mój pryskany mikro + fungicyd też tak wygląda.Wczesną wiosna N i będzie sie regenerował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Witam,krede lepiej wysiać pod orkę zimową,czy na orkę teraz jeszcze na jesień.Planuje tam siać jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

Stosowaliscie cypermetrynę w jęczmieniu ozimym? 

Edytowano przez magic88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Dnia 8.11.2020 o 16:47, rolnikokos napisał:

 

Posiany 135 kg/ha. 12 albo 19 września siany kwalifikant. woj. lubelskie. Jest zle już jest łąką cherbicyd był flufenacet dff i granstar 2x mszyca micro i fungicyd. Stanowisko po pszenżycie było 3.5 tony radkowit standard 180 Poli 6 i na kawałku był obornik. Wiosna będzie męczony przez grzyby na 100%. 

IMG_20201114_102728.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Taka pogoda nie służy zbożu. Już powinny być przymrozki. Chyba w ten weekend się zaczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U was takie łąki a u mnie nie może się porządnie rozkrzewić jest 2 do 4 rozkrzewień gdzie niegdzie. Siany kwalifikat odmiana jakubus a drugiej nie pamiętam. Są place ładne ale też są już place żółte. Pryskane było od chwasta grzyba odżywką i mszyc. Ale u mnie też mokro bardzo może od tego tak. Ziemia ok jest bo około 6t pszenicy tam wyciągam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj