Polecane posty

cotamjaktam    47

Dzięki za fachowe wytłumaczenie, z tym tebu myślałem, że przyoszczędze na cenie ale jednak lepiej 250 brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
20 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Na cały jęczmień 0.8kg Unix + 0.45L Tern + 0.4L Ambrossio

Na to dobre pszenżyto 1kg Unix + 0.6L Tern + 0.6L Ambrossio 

Na to słabe pszenżyto 1L Delaro + resztki Unixa + 0.6L Tern 

Zostanie Ci na przyszły sezon 350ml Terna. Azoksar wykorzystasz do T2. W przyszłości kupuj tebukonazol 250 EW, jest to lepsza formulacja. 

po co tyle Unixu w mieszaninach? Skoro Syngenta zaleca 0.6kg w mieszaninie z fenpropidyna i triazolem?
kiedyś 0.6kg unixa, 0.4l ternu i 0.5l tebukonazolu to była ochrona premium, a dziś dawki razy dwa a pszenica kosztuje 60% tego co kiedyś

u mnie pszenica po pszenicy szła taka ochrona: unix 0.6, tern 0.4 i 0.4 protiokonazolu 250

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
42 minuty temu, Gerard123 napisał:

Czyli dać tebu oraz fenpropidynę tylko?Zwiększyć dawki?

Na T1 Protiokonazol + fenopropidyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Co wy z tą fenpropidyną,macie mączniaka 🙄 Ja przydzwonię w sobotę 180-190g Samego protio.Jedyne choroby jakie są to plamistość siatkowa i septo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Mam bardzo gęsty i łan i wiem ze za chwile będę miał mączniaka, u mnie pomimo 250 roślin na metrze jest łąka.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, drobny napisał:

Co wy z tą fenpropidyną,macie mączniaka 🙄 Ja przydzwonię w sobotę 180-190g Samego protio.Jedyne choroby jakie są to plamistość siatkowa i septo

ale bym ci zęby wyprostował za to profilowe, chwilę mi zajęło ogarnąć że to tylko gif 😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10
3 godziny temu, soltys48 napisał:

Azoksy na t1 mija się z celem

Na T2 wystarczy priaxor

 

2 godziny temu, Aroo22 napisał:

 

Dobrze nawet się nie przypatrzyłem, ale tak jak koledzy piszą. Skomplikowana ta mieszanka. Azoksy bardziej na T2, ale jak już będzie tam Priaxor to bym go zostawił nawet solo w tej dawce 0,8l. Do T1 do protio dołożyć np. Fenpropidyne.

 

2 godziny temu, Jarek22B napisał:

Zamiast azoksy dałbym 0,4 fenopropidyny 750

Dlaczego azoksy mija się z celem? W małym stopniu chyba, że się mylę zabezpiecza przed mączniakiem, z którym nie pamiętam kiedy miałem problem oraz w tej chwili go nie ma. Dlatego się zastanawiam czy jest sens dawać właśnie fenpropidyne której koszt to 60zł i działa tylko na niego. A dać właśnie azoksy, którego nie będę stosował na T2, koszt to tylko 30zł i zabezpieczy trochę przed rdzami, które często wyskakują między T1, a T2 z którą szkoda wcześniej jechać bo celuje się w flagę. No i jeszcze jest to strobiluryna czyli powinna dać ten efekt zieloności. Właśnie tego pytam bo może źle rozumuję? A może nie warto odpuszczać tej fenpropidyny i dać jej z 0,3 do protio i azoksy.

A na T2 jak dla mnie nie wystarczy sam Priaxor. Robiłem porównanie i priaxor 0,75 + tebu 0,7 było lepiej jak priaxor 1l solo. Jedynie co, to tam gdzie 1l priaxora słoma była półżywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
9 godzin temu, yacenty napisał:

po co tyle Unixu w mieszaninach? Skoro Syngenta zaleca 0.6kg w mieszaninie z fenpropidyna i triazolem?

Max dawka, kolega szykuje się na wysoki plon to i podstawa źdźbła chroniona na wysokim poziomie. Wraz z protio można ładnie schodzić z dawką Unixa, a ze słabym tebu przy T1 to tak średnio moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

robiłeś 0.6 unixa, 0.5l 0.6l tebukonazolu 250 i 0.4 ternu i było źle? czy ci się wydaje że będzie słabo?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

No i kiepska pogoda.

-2⁰, wszystko białe. W dzień ma być słonecznie i 12⁰

Noc niby 4⁰ ale lubi być niżej jak prognoza.

Skracać dzisiaj czy czekać?

Jutro i pojutrze cieplej ale praktycznie bez warunków na zabieg bo wiatd w dzień 8-9m/s i raczej pochmurno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerard123    1

Panowie zamawiam środki właśnie.

Na jęczmień lepiej dać na T1

0.5 kg unix + 0.4 tern + 0.5 tebukonazolu

czy tebu lepiej zastąpić protio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Agrest napisał:

No i kiepska pogoda.

-2⁰, wszystko białe. W dzień ma być słonecznie i 12⁰

Noc niby 4⁰ ale lubi być niżej jak prognoza.

Skracać dzisiaj czy czekać?

Jutro i pojutrze cieplej ale praktycznie bez warunków na zabieg bo wiatd w dzień 8-9m/s i raczej pochmurno

zależy czy musisz. jak faza ucieka i twierdzisz że trzeba to ja bym skracał, ale po południu. z moich doświadczeń pogodowych to zdarza się bardzo rzadko że z prognozowanych 4 zrobi się minus, ale owszem potrafi się zdarzyc. idź, zobacz co w polu, może wystarczy skrócić w piątek? u nas od piątku nadają lato. w piątek 17, sobota 22, niedziela 20 itd.

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

W niedzielę kolanko było 3cm od węzła na najsilniejszych pędach.

Zrobię dziś z 10ha około 13stej. 

Od poniedziałku znowu duże ochłodzenie prawdopodobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507
47 minut temu, Agrest napisał:

W niedzielę kolanko było 3cm od węzła na najsilniejszych pędach.

Zrobię dziś z 10ha około 13stej. 

Od poniedziałku znowu duże ochłodzenie prawdopodobne

Po mrozku powiem Ci że odważnie... Ale możesz zrobić bedzie wiadomo jak reaguje jęczmień po stresie na opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

U mnie też prawdopodobnie w sobotę dopiero pogoda na zabieg, z tym że chyba zrobię poprawkę na chwasty. Podziała? 5 dni temp dobowa musi być powyżej 8 stopni, pierwsze 3 dni mega ciepłe, potem ochlodzenie, myślę że podziała bo pierwsze oznaki zamierania chwastów po 2-3 dniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

I ja w sobotę atakuję z T1 i R1 

pójdzie 180g protio+75g azoksy + 1kg dr green zboża + coś na mszycę aa i 0,4l moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Na piątek planuję grzybówkę w jęczmieniu powiedzcie mi panowie obecnie jest w takiej fazie skracać czy poczekać i po świętach skrócić, się jej czujemy pierwszy rok proszę o podpowiedź, planuję dać modusa

 

IMG_20240325_112200.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

tiofanat met. to dawaliscie dawniej na t1 czy t2 ?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Nie nadawał się ani tu ani tu, prędzej T2, ale najlepszym miejscem na jego zużycie jest zabieg T3.

3 godziny temu, adamn999 napisał:

Na piątek planuję grzybówkę w jęczmieniu powiedzcie mi panowie obecnie jest w takiej fazie skracać czy poczekać i po świętach skrócić, się jej czujemy pierwszy rok proszę o podpowiedź, planuję dać modusa

 

IMG_20240325_112200.jpg

Podobna faza jak u mnie, mając na uwadze prognozowane temperatury to po świętach będzie w sam raz do skracania.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpaw    16

Jeszcze 28 października był taki👎 myślałem że pójdzie do zaorania. Teraz wygląda tak, może coś z niego bedzie 

IMG20231027151829.jpg

IMG20240326134804.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek120    10
Napisano (edytowany)

Resized_20240326_173310.jpeg

Będzie coś z tego? Żółta karłowatość chyba daje się we znaki,odmiana jakubus,dodam zeto mój pierwszy jęczmień ozimy

Resized_20240326_173314.jpeg

Edytowano przez Piotrek120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj