Polecane posty

poosa21    856
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

No generyk trineksapaku każdy taki sam 

Tu się z tobą nie zgodzę. Zdążają się przypadki szczególnie w mieszaninach że jeden śor będzie inaczej się mieszał niż drugi a zawiera to samo. Z mojego doświadczenia wiem że 0,3l modusa to nie tyle samo 0,3l generyka. Duży wpływ mają substancje pomocnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
Dnia 14.11.2022 o 05:52, androproteam napisał:

Jakie polecacie odmiany jeczmienia jarego? Stanowisko będzie po burakach cukrowych

Soldo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
Dnia 11.11.2022 o 18:11, maroko napisał:

Mam 2 ha poplonu mieszanki zbożowej. Tzn. po żniwach poszła talerzówka i jest taki do kolan poplon z tego co wyrosło. 

Na wiosnę będę tam woził obornik pod kuku i zostawiam nie zaorane. 

Lepiej to jeszcze raz talerzować czy tak zostawić niech zmarznie?  Talerzówkę mam już wyczyszczoną niestety. 

Ja bym to potalerzował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U Was tez w okolicach jęczmienie robią się żółte? 
Tak zauważyłem u siebie. Niezależnie czy mały gospodarz czy duży obszarnik. 
Swój jesienią 2x Inazumą do tego fungicyd z mikro i makro a mimo tego jaśnieje w porównaniu do pszenic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428

U mnie miejscami na początku listopada zaczął robić się żółty, teraz się uspokoiło. Kiedyś jak siałem po 10. września to była cytrynka, teraz po 20. września siew, to i tak w miarę dobrze to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Kilka lat temu w naszej okolicy też jesienią były żółte jęczmienie i jak spadł śnieg to wiosną wszystko poszło pod pług. W tym roku na szczęście nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73
4 godziny temu, tobago napisał:

U Was tez w okolicach jęczmienie robią się żółte? 
Tak zauważyłem u siebie. Niezależnie czy mały gospodarz czy duży obszarnik. 
Swój jesienią 2x Inazumą do tego fungicyd z mikro i makro a mimo tego jaśnieje w porównaniu do pszenic. 

zółty czy jasno zielony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Hmmm mi dwa razy robił się cytrynowy, ale wczesny wjazd z nawozami i było ok.   Nie było pługa. 

W tym roku ogólnie zdarzają się pola z cytrynowym jęczmieniem. 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U mnie też żółty jest są miejsca, paski takie  że jest fest żółty i po 3 liście ma a większość jest lekko żółtawa i rozkrzewiony porządnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Moim zdaniem spokojnie z tą żółcią. Dostanie papu i się zregeneruje. Już tak bywało. No i z 8 t spokojnie wychodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych osób. Mianowicie chciałbym zapytać o wsiewkę koniczyny czerwonej w jęczmień jary. Do tej pory wsiewkę robiłem zawsze owies i nie było nigdy problemów. W tym roku chciałbym spróbować z jeczmieniem jarym. Mianowicie boję się wysiać koniczyny w tym samym terminie siewu co jęczmień z uwagi na to, że koniczyna może go przerosnąć

Zatem pytanie brzmi, czy mogę posiać jęczmień jary, a następnie po kilku tygodniach rozsiać koniczynę czerwona i wszystko to zabronowac chwastownikiem? (Chodzi mi o to czy koniczyna czerwona wsiana na przykład na koniec kwietnia poradzi sobie i czy chwastownik można zastosować na jęczmień jary, bo czymś po tych kilku tygodniach trzeba bedzie spulchnić skorupę ziemi) 

Czy raczej te kilka tygodni opóźnienia niewiele dadzą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian106    19

Panowie co proponujecie na T1 w jęczmieniu ozimym. T2 też należy zrobić? pytam bo pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i nie mam doświadczenia. Mam jedynie zapasy prochlorazu ale pewnie trzeba by coś dodać jeszcze innego na T1. Podpowie ktoś, coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Jak masz prochloraz to dodaj jeszcze fenpropidyne 300g/ha i tebukonazol 150-200g/ha i masz T1 gotowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
Dnia 7.12.2022 o 08:02, sybiuszek24 napisał:

U mnie też żółty jest są miejsca, paski takie  że jest fest żółty i po 3 liście ma a większość jest lekko żółtawa i rozkrzewiony porządnie 

Jeśli takie coś to łokaś.

IMG_20221208_121554.jpg


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144

U mnie żerowanie łokasia inaczej wyglądało, zostawały po nim puste place. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian106    19
14 godzin temu, tomekZ058 napisał:

Jak masz prochloraz to dodaj jeszcze fenpropidyne 300g/ha i tebukonazol 150-200g/ha i masz T1 gotowe

Dzięki wielkie. A T2/T3 trzeba robić w jęczmieniu ozimym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
13 godzin temu, czesio200 napisał:

Jeśli takie coś to łokaś.

IMG_20221208_121554.jpg

No właśnie coś podobnego jest miejscami nawet większe place

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
10 godzin temu, adrian106 napisał:

Dzięki wielkie. A T2/T3 trzeba robić w jęczmieniu ozimym ?

ja bym zrobił np. Priaxorem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj