Polecane posty

czesio200    3400

Chloropyrifos kiedyś dziś już praktycznie nie ma nic skutecznego. U mnie już było tak, że wiosną przesiewalem kilka ha bo nie zostało na polu nic.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
Dnia 22.12.2022 o 18:07, soltys48 napisał:

Concordia bez sztucznych nawozów pod korzeń &key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

IMG20221222102952.jpg

Ładna, nigdy mnie ta odmiana nie zawodziła, siałem 5 lat z innymi ta zawsze najlepsza, od tamtego roku jej miejsce zajmuje padura jeśli chodzi o dwurzędowy, wielorzędowy w tym roku dalej bohun ze strzelc, ale widzę że mniej żółty bohun i to dużo mniej od padury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

U mnie już zółciutko ale jęczmień bez grama nawozu. dodatkowo oberwał -13 i tam gdzie było za mało sniegu to upaliło.

20221227_134942.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25682

Ja chyba zacznę za grochem się rozglądać. Prognozy nie napawają optymizmem. Trudno mi wierzyć że nie będzie konkretnego epizodu zimowego, a na tą chwilę na 40 dni prognoza na plusie.

Dobrze że ubezpieczony ale lepiej żebym nie przesiewał.

A tak hipotetycznie. Zastosowania bacara trio. W razie wymarznięcia jak to ma się do grochu, talerzówka wystarczy na 5cm?

@yacenty proszę zrób coś z moim kontem, załącznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Pierwszy raz mam jęczmień ozimy odmiana bordaux.Kwalifikat wysiany w normie 125b kg na ha.Doprawiony systivą.Na dzień dzisiejszy zdrowy i dobrze rozkrzewiony.Na t1 mam zakupiony Verben.Dobre będzie to rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2146

Ważne by było ciepło w czasie i po zabiegu, w takich warunkach będzie dobrze. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
Dnia 30.12.2022 o 11:12, Agrest napisał:

Ja chyba zacznę za grochem się rozglądać. Prognozy nie napawają optymizmem. Trudno mi wierzyć że nie będzie konkretnego epizodu zimowego, a na tą chwilę na 40 dni prognoza na plusie.

Dobrze że ubezpieczony ale lepiej żebym nie przesiewał.

A tak hipotetycznie. Zastosowania bacara trio. W razie wymarznięcia jak to ma się do grochu, talerzówka wystarczy na 5cm?

@yacenty proszę zrób coś z moim kontem, załącznikami.

W sezonie 2017/2018 u nas na Pomorzu już była taka sytuacja że do lutego było jak teraz, bez konkretnej zimy a w lutym przyszedł śnieg i Mrozy do minus 25. Jęczmień jak i inne zboża nie wymarzły, gdzieniegdzie je przydusiło co w sumie wyszło na dobre bo łany były zbyt gęste. Nie ma co panikować. 

Apropo jeczmienia jarego, jaką odmianę byście polecili na gleby lekkie, głównie 5 klasa z domieszką 4b i 6tej. PH 6.5-7.2 fosfor wysoko ,potas średnio, magnez średnio, siarka nisko. Będzie orka wiosenna po poplonie z owsa,grochu i lubinu które przemarzły i na to pójdzie na części 30 tys. Litrów gnojowicy od świń a na drugiej części obornika po 40,może 50 ton. Zastanawiam się czy 150 kilo mocznika pod korzeń wystarczy jeśli chodzi o azot czy dorzucić na start jeszcze 100 kg saletry. W celu uzupełnienia siarki i magnezu pójdzie pewnie siarczan magnezu posypowo.

Celuje w 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
23 godziny temu, drobny napisał:

IMG_20230101_095147.jpg

 

jary po kukurydzy? bo u nas chłopy dla testów posiali


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
Dnia 30.12.2022 o 10:33, yacenty napisał:

U mnie już zółciutko ale jęczmień bez grama nawozu. dodatkowo oberwał -13 i tam gdzie było za mało sniegu to upaliło.

20221227_134942.jpg

Jacek i u mnie żółto 😛 na działce gdzie była kukurydza, a tam gdzie pszenzyto mniej żółty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4149
Dnia 22.12.2022 o 18:07, soltys48 napisał:

Concordia bez sztucznych nawozów pod korzeń &key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005

IMG20221222102952.jpg

Tylko obornika bydlęcego nawaliłem tyle, że nie szło przyorać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2437
15 minut temu, yacenty napisał:

jary po kukurydzy? bo u nas chłopy dla testów posiali

Nie wymarzł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Na ten moment nie wiem, ale to już kolejny rok tych testów i nie małe bambry


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
1 godzinę temu, Desperado napisał:

Tylko obornika bydlęcego nawaliłem tyle, że nie szło przyorać.

To już mało istotne 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4149

No nie wiem, zmienia definitywnie postać rzeczy że niby nic nie dostał, a w rzeczywistości dostał dwa razy tyle, tylko w innej postaci.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniktaki    0

Verifpro.net - paypal, ebay, stripe, banks, crypto, docs and more!
Follow channel https://t.me/Verifpro_accounts to get more info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile dajecie nawozu azotowego pod korzeń w jęczmieniu jarym paszowym?Jeśli azotu pod korzeń nie dam a posypie po wschodach będzie jakaś duża różnica w plonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj