Polecane posty

1 godzinę temu, yacenty napisał:

unixa zostaw na pszenicę, w jęczmieniu daj prochloraz

Można jeszcze kupić prochloraz ??

1 godzinę temu, yacenty napisał:

unixa zostaw na pszenicę, w jęczmieniu daj prochloraz

Jeśli tak to w jakiej dawce ? 

Solo czy dorzucić Tern ?

Edytowano przez MateuszImiołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, yacenty napisał:

dziś juz nie

Udało się zdobyć prochloraz, pójdzie mikstura T 1 na wzór Artemisa. Nie wiem czy pełna dawkę dawać, czy okroić trochę. 

Jęczmień po pszenicy, jak myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marcin5320 napisał:

Co stosujecie na szkodniki ? Jęczmień ma jeden liść …

Mospilan, Inazuma,czy szukać w piwnicy czegoś mocniejszego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5320    1
12 minut temu, Pawlak81 napisał:

Mospilan, Inazuma,czy szukać w piwnicy czegoś mocniejszego. :D

😎

Na inazumie pisze ze od trzeciego ? Czyli się nie przejmować ? A kaiso ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jestem znawcą-to mój czwarty jęczmień ozimy od 2001roku.

@yacentypolecał zastosowanie insektycydów systemicznych?W okolicy twierdzą, że acetamipryd z mszyca sobie nie poradzi.

Kupiłem Mertil 600sc 0,4l/ha i Hełm 75wg 8g/ha(ten jest od trzeciego liścia?)Teraz też szukam coś na dolanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

na pierwszy liść szkoda mocnych środków, można samym pyretroidem przelecieć o ile codziennie nie pada deszcz. U mnie jeszcze mszycy nie widać, 11 dzień po siewie. W sobote mam nadzieje ze już będzie na tyle duży żeby polecieć herbicydem i od razu wtedy pocisnę inazumę, żeby mieć 2 tygodnie spokój.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Za mała roślina żeby był efekt po inazumie. Teraz lepiej coś taniego a później jak będą 3 liście to wtedy coś lepszego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

Spróbuj, będzie pogoda to się uda :P może zamiast 10ha posiej 5 jak się boisz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

W tamtym roku siałem jęczmień ozimy Jakubus na Podkarpaciu 10 października 350 sztuk na metr.  Był za rzadki. Jak bym zwiększył normę do 450 sztuk było by idealnie ale i tak na 5 klasie oddał 6800 kg. Raczej bym jeszcze zaeyzykował

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
outstanding    22
19 minut temu, yacenty napisał:

Spróbuj, będzie pogoda to się uda :P może zamiast 10ha posiej 5 jak się boisz

Nie planuje dużo bo tylko 4.5ha ale zawsze to coś na małorolnego haha.

Odmiana dwurzędowa, jaka obsadę przyjąć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

taką jak producent zakłada na opóźniony termin. 7/10 siałem w osadzie optymalnej, nalało mu deszczu, kisł do grudnia, ale i tak poszedł jak dzik w kukurydze i sypał fajnie

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W 2016 posiany 13.09 wschodził miesiąc.Kuzyn siał po 20.10 i po 6ton wtedy uleciało.Siej!!!

OK!to teraz chlapne DelCaps.

Wczoraj, jak kukurydzę młócili to siedziało robactwa na co piątej roślinie.

Edytowano przez Pawlak81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152

Macie pomysł od czego mogą być te nekrozy? Od siewu pryśnięte tylko inazumą 4 dni temu. 

received_814831076631306.jpeg


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8
15 minut temu, misio3p napisał:

Macie pomysł od czego mogą być te nekrozy? Od siewu pryśnięte tylko inazumą 4 dni temu. 

received_814831076631306.jpeg

Materiał kwalifikowany czy swój? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
misio3p napisał:

Macie pomysł od czego mogą być te nekrozy? Od siewu pryśnięte tylko inazumą 4 dni temu. 

received_814831076631306.jpeg

pogryziony?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2152

Materiał pomieszany, do kwalifikatu dodałem trochę materiału siewnego swojej roboty. Nie wiem tylko jaki to miałoby wpływ. 

Znak po żerowaniu owadów to najbardziej prawdopodobny trop. Pytam, bo występuje to placowo tylko na dość trudnym stanowisku - gleba murszowa. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylu93    8

U mnie w jednym roku po swoim ziarnie tak było. Ziarno było drobne i zaprawione bez nawozu donasiennego więc w ziarniaku było mało składników pokarmowych. Po jakimś czasie wszystko się wyrównało i brak jakichkolwiek przebarwień prawdopodobnie zaczęło pobierać składniki z gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3685

Jęczmień w fanie 1 liścia, zaczyna wychodzić drugi. Pojawiły się pierwsze ślady mszycy. Pryskać na dniach cypermetryną czy jeszcze poczekać aż będzie więcej owadów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj