Polecane posty

yacenty    3901

w tym roku zaj.... taka zupę że ciekaw jestem jak przetrwa i jak chasty przetrwają


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Dnia 9.10.2022 o 19:53, yacenty napisał:

pontos - 0.5l
legato - 0.16l
corida - 25g

inazuma - 200g

Można taką mieszaninę w fazie krzewienia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3705

Na roślinkach jęczmienia pojawiają się pierwsze owady. Na najbliższe dni nadają ocieplenie do 20 st w dzień i do 10 w nocy. Pryskać cypermetryną czy poczekać do jutra jak będzie więcej szkodników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3705

Mam taki jeden placyk na polu. Rośliny są widocznie mniejsze i bledsze. W czym może być problem?? pH, zbyt głęboko siew czy za luźne podłoże? Droga sprawa, na polu po lucernie niektóre rośliny wyglądają tak jak na 2 zdjęciu. O co tu może chodzić? Jakiś robak w ziemi ? 

IMG_20221016_101454.jpg

IMG_20221016_102052.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2484

Na pierwszym zdjęciu obstawiam niskie ph, a na drugim to wygląda jakby jakiś szkodnik załatwił.

Mój jęczmień w czwartek opryskany expert + decis mega, nie wiem czy też tak macie że miejscami jęczmień robi się żółty jakby z nadmiaru wilgoci, w pszenżycie tego nie ma

@superfarmer02 - jak to tylko jeden plac to możesz wapna granulowanego porządnie nasypać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4334

Też tak mam.

1 godzinę temu, superfarmer02 napisał:

Mam taki jeden placyk na polu. Rośliny są widocznie mniejsze i bledsze. W czym może być problem?? pH, zbyt głęboko siew czy za luźne podłoże? Droga sprawa, na polu po lucernie niektóre rośliny wyglądają tak jak na 2 zdjęciu. O co tu może chodzić? Jakiś robak w ziemi ? 

IMG_20221016_101454.jpg

IMG_20221016_102052.jpg

Od ph też, ale są, chyba że źle widzę, dziurki koło roślin, a jak faktycznie są, to Łokaś garbatek ma tam bal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3705
6 minut temu, krilan06 napisał:

Na pierwszym zdjęciu obstawiam niskie ph, a na drugim to wygląda jakby jakiś szkodnik załatwił.

Mój jęczmień w czwartek opryskany expert + decis mega, nie wiem czy też tak macie że miejscami jęczmień robi się żółty jakby z nadmiaru wilgoci, w pszenżycie tego nie ma

@superfarmer02 - jak to tylko jeden plac to możesz wapna granulowanego porządnie nasypać

Wapnowanie było, wiosną 600kg magnezowego i teraz przed siewem 500 kredy ale widzę że jeszcze dobrze się nie rozpuściło 

5 minut temu, Desperado napisał:

Też tak mam.

Od ph też, ale są, chyba że źle widzę, dziurki koło roślin, a jak faktycznie są, to Łokaś garbatek ma tam bal.

Faktycznie są, kiedy i czym od niego pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    15

U was też w jęczmieniu jest tyle tych owadów ? Opryskane było raz na mszyce , zachodze na drugi dzień a tam dalej jak się schyli to pełno lata takich zielonych owadów i brązowych , udusić się można od tego tyle tego jest. Te zielone to chyba złotooki z tego co patrzyłem

Edytowano przez 19seba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    15

Czyli musze jechać jeszcze raz czymś lepszym bo chyba nic sobie nie zrobiły z tego oprysku , czym jest dobrze opryskać ?  Delcaps dałem na już bo była mszyca na jednym polu , zachodze a ona dalej siedzi . Możliwe że nawet jak zdechnie to bedzie wisieć na liściu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3705

Dodałem trochę tebukonazolu ale to śmiesznie małe ilości. Po prostu chciałem to gdzieś zużyć. Znajomy teraz dał 250g azoksystrobiny. Zależy kiedy siałes jak wcześnie to można by coś dać

Edytowano przez superfarmer02
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2484

W czwartek jechałem na chwasty i dodałem decis mega. Dziś zrobić kolejny zabieg na mszyce inazumą? Lata trochę tego dziadostwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

U mnie jęczmień 2-3 liście. Ciepło się zrobiło i znajduje pojedyncze mszyce. Niektóre czarne ze skrzydłami inne przyklejone zielone. 
 

Nie wiem czy jechać z Inazumą.. Nie ma tego aż tak dużo. 
Opryskam a za chwile wlecą nowe.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3901

czekaj, a wiosna płacz że było mało


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

Spoko, mogę pryskać. Nawet lubie tylko myśle tak sobie.. dziś opryskam a co będzie jutro czy pojutrze? 
Dziś mam Inazume. Wiec pójdzie tylko to. 
Pewnie za tydzień, 10 dni będzie szedł jakiś fungicyd. Co wtedy dodać? Tez Inazume czy zwykłą deltametryne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2484

150g/ha będzie dobrze tej inazumy? Nie przeszkadza że dopiero 2 liście? Bo w etykiecie że niby od 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

150 to chyba nawet mało bo widziałem tutaj dawali 200. 
Sam się zastanawiam ile nasypać. 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    360

A mając do wyboru oprysk jęczmienia na mszyce a pszenice na chwast i robal przy okazji co jest priorytetem? 
Dzis tylko jedno mi się uda zrobić. 
Ciagle jeszcze wieje wiec nie wyjadę za szybko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    857

Jutro ma być ciepło to mszyc może przybyć, zrob dzisiaj pszenice a jutro zrobisz jeczmien po południu, chybaze masz 100ha do pryskania to.moze być ciężko 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj