Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Michal014d    142
1 godzinę temu, misio3p napisał:

Gościu, od trzech miesięcy spamujesz o tym co będzie lepsze na T1 w co najmniej trzech tematach, które obserwuję. Jedź kup protiokonazol i fenpropidynę i w końcu zakończymy ten temat.

Dobrze ze nie od roku. Dziękuję za porade panie naburmuszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Wiem, że może nieprzyjemnie brzmi, ale jak ktoś jest pierdoła to czasem trzeba tak napisać, bo tylko w ten sposób dociera.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
52 minuty temu, Uziu92 napisał:

za 2-3 tyg

Za 3 tyg to flaga będzie 😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
misio3p napisał:

Wiem, że może nieprzyjemnie brzmi, ale jak ktoś jest pierdoła to czasem trzeba tak napisać, bo tylko w ten sposób dociera.

Masz lajla👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
29 minut temu, Uziu92 napisał:

kłosy od razu :D

Kto wie moze pylniki wyrzuci 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
13 godzin temu, k16mk napisał:

N2 dziś i jutro , 200kg saletry pszenżyto strzela w źdźbło jak ktoś nie był na polu to się może zdziwić !!!

IMG_20210331_143109.jpg

IMG_20210328_172011.jpg

pewnie i N 3 robisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekhq    0

Witam 

Oprysk bizon(florasulam: 3,75g,diflufenikan: 100g,penoksulam: 15g)na jesieni przepuścił mi miotłę w pszenżycie ozimym.

Czym można by je opryskać na wiosnę?

Drugie pytanie czy stosował ktoś Windsar (trineksapak etylu 250g) na skracanie i jak się sprawdził?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
20 godzin temu, misio3p napisał:

Wiem, że może nieprzyjemnie brzmi, ale jak ktoś jest pierdoła to czasem trzeba tak napisać, bo tylko w ten sposób dociera.

Dociera dociera ale nie lubie chamskich z nienawiścią komentarzy. Ale jak to mówią kazdy kij ma 2 końce jakby ktoś odpowiedział to bym kilka razy o to samo nie pytał 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
10 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

pewnie i N 3 robisz 

w moim przypadku wystarcz N2 , ważne żeby wszystko zrobić w porę

Pszenżyto jare MAMUT po siewie 1 tydzień i 6 dni właśnie wychodzi , a ludzie dopiero sieją jak susza zajrzała w oczy !!!

IMG_20210401_172348.jpg

IMG_20210401_172414.jpg

IMG_20210401_175638.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2021 o 19:20, Agrest napisał:

Siarczan magnezu dolistnie.

Na te żółte place

Kiedy  będzie widoczny efekt oprysku siarczanem magnezu plus mikroelementami ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Jeśli to był brak magnezu to po paru ciepłych dniach powinno nabierać zielonego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak na pierwsza dawke na pszenzyto poszło po 250 kg saletry to na drugą tez moge dać 250 kg saletry ? czy jednak za duzo by było na pszenzyto saletry ? 

zawsze dawałem ok 200 kg ha saletry  na pszenzyta w 2 dawkach w sumie ponad 400 kg ha wychodziło teraz chcialbym dac 500 w sumie ? warto czy za duzo bedzie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

500kg saletry to 170kg czystego azotu dla mnie za duzo wystarczy ci innych skladnikow potasu fosforu by spozytkowac ten azot na plon ? Jesli tak to syp jesli nie zamknij nawozenie w okolicach 140kg czystego azotu wystarczy na pszenzyto 

Chyba ze masz super zasobna ziemie glinke i celujesz w 8-9 ton to syp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Te siane w październiku wyglądają lepiej od tych sianych we wrześniu, przynajmniej w kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
Dnia 1.04.2021 o 14:05, wojtekhq napisał:

 

Drugie pytanie czy stosował ktoś Windsar (trineksapak etylu 250g) na skracanie i jak się sprawdził?

 

Substancja ta sama co w modusie. Ja od dwóch lat stosuje regullo tyle ze tam jest 500g/l, cena na plus, a nie zauważyłem gorszego działania niż modus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
23 godziny temu, damianos95 napisał:

500kg saletry to 170kg czystego azotu dla mnie za duzo wystarczy ci innych skladnikow potasu fosforu by spozytkowac ten azot na plon ? Jesli tak to syp jesli nie zamknij nawozenie w okolicach 140kg czystego azotu wystarczy na pszenzyto 

Chyba ze masz super zasobna ziemie glinke i celujesz w 8-9 ton to syp

ponad 250 kg polifoski 6 poszło na ha tam , ziemia tam 4 5 klasa  miejscami jest lepsza miejscami gorsza czyli piaszczysta miejscami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

4a 4b 5 klasa , miejscami piasek , miejscami całkiem dobra ziemia ,a nawet jesli bym dał wiecej azotu czyli te 170 kg i tego pszenzyto nie wykorzysta to zostanie w glebie ten azot ? bo pozniej bede siał tam rzepak to by zostało pod rzepak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj