Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime?

galeria
Pszenżyto
12 minut temu, slavvek napisał:

Helou :) A piszą coś tam o łamliwości i podstawie źdźbła? Jak nie, to nie bardzo.

Dobra to co do tego dolać ? Bo te środki zostały i musze je wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Przez kilka ostatnich ciepłych dni wreszcie widać że zboża trochę ruszyły.

Probus i Gringo

 

IMG_20210328_131506.jpg

IMG_20210328_132216.jpg

Edytowano przez Sim95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slavvek napisał:

Prochloraz (Prokarb, Mondatak, Mirage)  lub Cyprodynil (Unix)

W jakiej ilosci bedzie odpowiednie ? :) to moja pierwsza samodzielna wiosna 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
12 godzin temu, Belaruss820 napisał:

Co miałeś na myśli że sie śmiałem? Że nie zna podstaw rolnictwa? To co ja powiem to i tak zawsze będzie źle.Nie ja decyduje jaki nawoz kupuje teść i co chce sypac. Gdybym ja decydował to inaczej by to wszystko wyglądało. Z tego co mi wiadomo to mocznika chyba nie można mieszać z saletrzakiem a on sypał zawsze razem w lejka. Nie odzywam się w tej kwestii co chce posiać,robię tak jak jest bo tu nic dużego na tych polach się nie wykombinuje. Gospo przepisane na żonę jeszcze dużo lat przed.ślubem a on dalej chce zarządzać. Planuję do roboty iść po zasiewach i wtedy zmieni zdanie o gospodarzeniu.

to współczuje takiego teścia, dla mnie krótka piłka pogadać z żoną niech się nie wpie ..a  a jeśli żona za tatusiem to idź do roboty a na ziemie kłaść lache

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ten temat już się ciągnie chyba nie krócej, jak zakup ciągnika przez @Ursus932 i podobnie jak tam (chyba, że coś mnie ominelo, to przeproaszam), nic się nie zmienia. Nie pisze tego złośliwie, bo dobrze wiem, jak relacje rodzinne potrafią być popieprzone. Ale im dłużej w czymś się tkwi, tym ciężej potem z tego się  wygramolić. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
1 godzinę temu, Pawel2678 napisał:

to współczuje takiego teścia, dla mnie krótka piłka pogadać z żoną niech się nie wpie ..a  a jeśli żona za tatusiem to idź do roboty a na ziemie kłaść lache

Nic dodać nic ująć, tego samego zdania jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26

To jeszcze ja w temacie odchwaszczania, są spoko warunki na Tolurex, a jeszcze zbyt chłodno na Mustanga. Mogę w takim razie podzielić odchwaszczanie na dwa razy, lecieć teraz z chlorotoluronem, a później za tydzień/dwa z Mustangiem? :) Czy może obniżę przez to skuteczność jednego i drugiego oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Dobrze kombinujesz .  Dwa herbicydy razem to nie zawsze lepszy efekt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Popatrz w prognozę kiedy w twojej okolicy będzie przez 5 nocy z rzędu temperatura powyżej 5°C i pryskaj.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek19    5

U mnie w sobotę rano przymrozek wiec nie dam rady. Mam Mustang Forte 195 a tam musi być 5 dni z rzędu bez przymrozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
2 godziny temu, piotrek19 napisał:

Panowie kiedy robicie poprawkę na chwasty dwuliścienne?

Czym pryskales na jesień i co zostało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem bardzo mało doświadczonym rolnikiem, nie mam takiej wiedzy jak Wy, dlatego proszę o waszą radę, posiałem  pszenżyto ozime, na początku marca dałem pierwszą dawkę nawozu 300kg/h saletry. Minęły 3 tygodnie żółty place nie zginęły ( szczególnie na drugim polu w oddali) . Proszę was o radę jak uratować to zboże.

BBA3CC79-7555-482F-90B4-A80B0515C3E3.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
22 godziny temu, robi57362 napisał:

te 30kg azotu na jesień napewno nie zaszkodzi

na rozkład słomy jak najbardziej jak zboże po zbożu ale po rzepaku kukurydzy burakach czy ziemniakach dawka 5 kg N wystarczy na jesieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
6 minut temu, Agrest napisał:

Siarczan magnezu dolistnie.

Na te żółte place

Zawsze to jakaś droga ratunku. Coś pomoże zawsze. Najlepiej to jakby uzupełnić wapnem magnezowym. Najtaniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
7 minut temu, Rafal_Zgierz napisał:

Ale to już teraz pryskać ????

Tak, jesli wegetacja ruszyła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
7 minut temu, Rafal_Zgierz napisał:

Ale to już teraz pryskać ????

Miesiąc temu było podać kizeryt.

Jeśli widzisz niedobory to nie ma na co czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, jutro podskoczę do sklepu kupię ten oprysk i nawóz. Widzę ze w środę będzie ciepło i słoneczko, to wyjadę w pole na te żółte place.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Siejecie już drugą dawkę? Pierwsza poszła ok 10 marca. Pszenżyto słabo rozkrzewione 110 kilo saletry i 110kg saletrosanu 26 rozsiałem bo nie mogłem sie zdecydować co wybrać. Jutro może podjade zobacze jak wygląda. Jesli nadal słabo pokrzewione to sypac juz N2 czy zaczekać? Zawsze siałem po 20 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj