Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

k16mk    94

Pszenżyto jare Mamut siane 1,5 tygodnia temu , niejeden się podśmiewał że sieje w mróz a tu proszę 3 korzonki , jak myślicie na święta wyjdzie ???

IMG_20210330_174337.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
3 godziny temu, daron64 napisał:

A u mnie na jesieni, mimo oprysku, było mnóstwo chwastów, ale teraz jak chodziłem, to nieźle to wygląda pod tym względem. Zobaczymy jak po świętach podoba będzie. Jeszcze odżywek nie kupowałem żadnych. Czego najwięcej w takiej sytuacji, jak wyżej, dostarczyć roślinom?

Ani nie myśl o przesiewaniu, patrząc na zdjęcia jest dobrze. A czego dostarczyć? Moim zdaniem azot da tu najlepszy efekt 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362

ta im dłużej chwasty rosna tym więcej nawozu ciągną. nie lepiej za 90 zl zrobić jesienia i mieć spokój? teraz na wiosnę dobrze kompleskowo zrobic to 130 zl trzeba dac pewnie

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

U mnie zabieg jesienny chyba około 110zl wyszedł. Druga wiosna z kolei kiedy nie ma temperatur na herbicydy. Jesienią okres wegetacyjny też dłuższy. Jesienny oprysk to już powinien być obowiązek, jeśli tylko są warunki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
21 minut temu, misio3p napisał:

Ani nie myśl o przesiewaniu, patrząc na zdjęcia jest dobrze. A czego dostarczyć? Moim zdaniem azot da tu najlepszy efekt 

Do dobrze to tu jednak bardzo dużo brakuje, ale napewno nie jest tak źle, jak się spodziewałem. Przesiewal nie będę napewno. Mam przygotowana jeszcze sałatę ~200kg/ha. Ewentualnie w razie potrzeby mógłbym trochę zwiększyć, ale to już kosztem owsa. Tylko jak to rozegrać? Dać po świętach ze 100kg i później resztę? Narazie bardzo mokro.  Na jakiś oprysk w sumie za zimno, przynajmniej patrząc na prognozy.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
1 godzinę temu, Piotrek1975 napisał:

Odp, dyplomatyczna😑

Mam podgląd po sąsiedzku na taką miotłę nie zwalczoną jesienią. Fatalnie wygląda.

 

Co do oprysku to na tą chwilę 3 dni z przymrozkiem, więc ja bym czekał, choć nie wiem co w etykiecie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

Kuźwa 🤨 co roku pryskam pszenżyto wiosną środkiem Chisel Nowy i miotły zbożowej nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ile to na ha wychodzi? w sumie już kupiłem, ale warto wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

@pafnucy jeśli pytanie do mnie to stosuję się do zaleceń według instrukcji dawkowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061

@pafnucy tego akurat ci nie powiem bo został mi duży zapas z zeszłego roku. 

Ale cenowo to średnia półka ale przeważnie patrzę na skuteczność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
9 minut temu, Agrest napisał:

Mam podgląd po sąsiedzku na taką miotłę nie zwalczoną jesienią. Fatalnie wygląda.

 

Co do oprysku to na tą chwilę 3 dni z przymrozkiem, więc ja bym czekał, choć nie wiem co w etykiecie napisane.

Cześć, a co mi byś poradził, po Świętach, dokładnie we wtorek nadają 15*C w dzień, +5 w nocy i podobnie przez kilka kolejnych dni. Kupiłem huzar activ plus, na etykiecie temperatura stosowania od +5*C. Miotły mam bardzo dużo, szczególnie na cięższych glebach, jeśli prognozy utrzymają się, to chyba nie ma co czekać? Co sądzisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Na razie czekaj i obserwuj prognozy.

Wszystkie te herbicydy im ciepłej tym lepiej.

Do świąt na pewno bym nie wyjeżdżał.  Zobaczysz co w święta aktualizacja pokaże.

Ja raz wiele lat temu pospieszyłem się z preparatem ZEUS. Miał minimalną +8. Oprysk wykonany w ciepłą noc , ale kolejne były w okolicach +5 i efekt fatalny. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No to i ja czekam Agrest, 1400 zł wyrzucić to nie uśmiecha mi się. Ale po świętach niskie tęperatury mają być, to mnie siedzi na umyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
40 minut temu, PRIMO napisał:

@pafnucy tego akurat ci nie powiem bo został mi duży zapas z zeszłego roku. 

Ale cenowo to średnia półka ale przeważnie patrzę na skuteczność. 

Do 31 08 2020 był dostępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Co polecacie na chwasty jedno i dwu i liścienne w przenżycie i pszenicy? jesienią nie było pryskane. najlepiej coś dobrego i w przyzwoitej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
15 minut temu, Agrest napisał:

Na razie czekaj i obserwuj prognozy.

Wszystkie te herbicydy im ciepłej tym lepiej.

Do świąt na pewno bym nie wyjeżdżał.  Zobaczysz co w święta aktualizacja pokaże.

Ja raz wiele lat temu pospieszyłem się z preparatem ZEUS. Miał minimalną +8. Oprysk wykonany w ciepłą noc , ale kolejne były w okolicach +5 i efekt fatalny. 

 

Dzięki za odpowiedź, teraz to na pewno nie, bo nie będzie warunków, ewentualne okienko na chwilę obecną będzie w następny wtorek, później deszcze. Na jesieni nie było zabiegu, więc teraz chciałbym zrobić najwcześniej jak się da, bo tutaj też do końca fazy pierwszego kolanka ten huzar, później od grzyba i skracanie, to też jakieś obciążenie dla roślinki, nie chciałbym wszystkiego naraz robić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Meloman C 1 jakoś tam dycha , te całkiem co grzyb zniszczył czy też najpierw wyprzenie poszło od śniegu wypuściły nowe liście 1 czy nawet 2 już . Ciekawe co z tego będzie i jak ma się do plonu ??

 

 

 

 

20210330_121114.jpg

 

20210330_121641.jpg

20210330_122118.jpg

20210330_122124.jpg

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Mam podgląd po sąsiedzku na taką miotłę nie zwalczoną jesienią. Fatalnie wygląda.

 

Co do oprysku to na tą chwilę 3 dni z przymrozkiem, więc ja bym czekał, choć nie wiem co w etykiecie napisane.

Oj mam i ja podgląd, często jeżdżę obok, ojciec mówi ale gęsto posiał, szczota... a tam więcej miotły jak pszenżyta 😂 dywan normalnie, zboże mizerne i słabo pokrzewione, a nawozów i obornika chłop nie żałuje... 

Mój meloman też coraz ładniejszy, a ja durny już pług naszykował na niego 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

To które ja mam na podglądzie to chłop za chwilę się zdziwi, bo się okaże że obsada to 10 -20 szt na m²

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Komuś z meteorologów na łeb chyba siadło robiąc aktualizację prognozy. Co raz więcej mrozu po świętach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Tak czytam o tej obsadzie i nie załapałem że o miotłę idzie myślałem że to o pszenżycie 😅

 

A tu Rotondo 2 zdjęcia z niedzieli a ostatnie z dziś . Widać że wraca do żywych  😌 

20210331_094006.jpg

20210328_111409.jpg

20210328_111407.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj