Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

jedrus2020    207
krilan06 napisał:

35 minut temu, jedrus2020 napisał:

I ile zmniejszacie dawkę nawozów przy zastosowaniu na jesień 40 ton obornika?

Tak jak ktoś tu pisał,  nie daję npk na jesień wówczas, a wiosną azot normalnie

w zeszłym roku na jednej działce miałem pszenzyto jare na samym oborniku od brojlera i bylo ponad 4t. Miejscami leglo i nie zebrał. Zato znowu na jednym kawałku zyto na samym oborniku było słabe. dzlatego się zastanawiam jak działać z nawozem. Bo w tym roku zboza nie wyglądają źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
1 godzinę temu, marek9404 napisał:

Panowie czym pryskać pszenżyto jare posiewnie, żeby było ekonomicznie i wzięło też owies głuchy, jakaś mieszanka typu legato+glean+puma?, z tego co czytałem gleanu już nie dostane

Na dwuliścienne jadę s.a. fluroksypyr i do tego metsulfuron metylu i osobno na jednoliścienne- Puma lub Fenoxinn. Czy to ekonomicznie - nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
5 godzin temu, pop129 napisał:

U mnie właśnie tak to wygląda na lepszych kawałkach, żałuję, że nie skusiłem się w jesieni pojechać, ale sytuacja była jaka była. Na gorszych kawałkach wygląda mniej więcej tak. Może powinno być trochę gęstsze, ale chyba nie jest źle. Średnio po 7/8 wykształconych w pełni rozkrzewień i 2-3 rozwijające się dopiero. W blokach startowych jestem z odchwaszczaniem, ale nie ma niestety warunków, może w sobotę...

IMG_20210405_113413.jpg

Lepiej trzy dni później zrobić herbicyd, jak dzień za wcześnie. 😉

Ten tydzień według prognoz u mnie powinien być początkiem marca, komuś się chyba sterowanie pogodą poprzestawiało.

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
1 godzinę temu, jedrus2020 napisał:

w zeszłym roku na jednej działce miałem pszenzyto jare na samym oborniku od brojlera i bylo ponad 4t. Miejscami leglo i nie zebrał. Zato znowu na jednym kawałku zyto na samym oborniku było słabe. dzlatego się zastanawiam jak działać z nawozem. Bo w tym roku zboza nie wyglądają źle.

No wszystko zależy od zasobności działek, przedplonu, itp. U mnie co drugi rok na każdą działkę idzie ok 30t obornika dlatego schodzę z nawozów npk przedsiewnie. W zeszłym roku pszenżyto jare siane w październiku plon pod 8t i chyba nie za wcześnie powtórzę taki wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
2 godziny temu, Agrest napisał:

Lepiej trzy dni później zrobić herbicyd, jak dzień za wcześnie. 😉

Ten tydzień według prognoz u mnie powinien być początkiem marca, komuś się chyba sterowanie pogodą poprzestawiało.

 

Wiem, że z herbicydem nie ma żartów, któregoś roku wypłukałem opryskiwacz, zadowolony nalałem wody, sprawdziłem końcówki, wlałem środek i pojechaliśmy w pole, opryskaliśmy wszystko ładnie pięknie, po 2 tygodniach spalony pas na szerokość opryskiwacza, na szczęście tylko kilkanaście arów spalonych, nie wiedzieliśmy co się stało, myślę, nieodpowiedni środek? Za duża dawka? Później okazało się, że 2 z 4 mieszadeł nie działały. Tak samo z temperaturą wiem, że nie ma żartów, ale od soboty niby nadają 16*C w dzień, a 6 w nocy, w kolejnych dniach podobnie, już niedaleko, ale jak to w prognozach wszystko może się zmienić, więc pozostaje czekać i obserwować...😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek9404    0
3 godziny temu, krilan06 napisał:

Na dwuliścienne jadę s.a. fluroksypyr i do tego metsulfuron metylu i osobno na jednoliścienne- Puma lub Fenoxinn. Czy to ekonomicznie - nie wiem

Jakiś konkretny preparat? i w jakich dawkach? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Np Galaper 200ec - 0,4l/ha i galmet 20sg - 20g/ha, a Puma - ja stosuję 0,8l/ha i do tego jakiś przyklejacz żeby lepiej działało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ja u siebie poleciałem z początkiem tygodnia jak tylko te temperatury 20+ były z huzarem na pszenicę tak chciałem trafić żeby przynajmniej ze dwa dni było powyżej 5st i prze 3-4dni bez przymrozku, dziś przejechałem zobaczyć co w polu piszczy i już miotła i wszystkie dwuliścienne prócz rzepaku się przebarwiają na jasną zieleń pod koniec tego tygodnia już pewnie będzie po chwastach chyba ż ebędzie zimno no to dopiero jak ciepło sie zrobi to efekt będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
2 minuty temu, ZELKOW napisał:

Ja u siebie poleciałem z początkiem tygodnia jak tylko te temperatury 20+ były z huzarem na pszenicę tak chciałem trafić żeby przynajmniej ze dwa dni było powyżej 5st i prze 3-4dni bez przymrozku, dziś przejechałem zobaczyć co w polu piszczy i już miotła i wszystkie dwuliścienne prócz rzepaku się przebarwiają na jasną zieleń pod koniec tego tygodnia już pewnie będzie po chwastach chyba ż ebędzie zimno no to dopiero jak ciepło sie zrobi to efekt będzie

Też mam już huzara kupionego, a powiedz mi co byś zrobił jeśliby się pogoda sprawdziła ta co w prognozach, bo w tej chwili jest okienko pogodowe u mnie w sobotę 16*C w dzień 6*C w nocy, później cały czas 5*C lub powyżej 5*C w nocy. Tylko przymrozek będzie jeszcze w nocy z czwartku na piątek -2*C, z piątku na sobotę już nie będzie przymrozku w nocy, lecieć jeśliby się sprawdziła? Tylko ciekawe jeszcze co z wiatrem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

no jeśli będzie tak jak piszesz to pewnie śmiało leć, huzar to najgorzej jest stosować jeśli podczas zabiegu jest 5⁰C i po zabiegu spada, bo spada i efektywność działania, przepuszcza miotłe gdzie jest duże nasilenie bo dwuliścienne i tak czyści

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
42 minuty temu, ZELKOW napisał:

Ja u siebie poleciałem z początkiem tygodnia jak tylko te temperatury 20+ były z huzarem na pszenicę tak chciałem trafić żeby przynajmniej ze dwa dni było powyżej 5st i prze 3-4dni bez przymrozku, dziś przejechałem zobaczyć co w polu piszczy i już miotła i wszystkie dwuliścienne prócz rzepaku się przebarwiają na jasną zieleń pod koniec tego tygodnia już pewnie będzie po chwastach chyba ż ebędzie zimno no to dopiero jak ciepło sie zrobi to efekt będzie

Mam axial komplett pak w jakich temperaturach polecasz go zastosowac zeby wzielo miotle mam jej duza presje w pszenzycie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Panowie co na T1 dajecie?


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
46 minut temu, Ursus932 napisał:

Prochloraz i fenpropidyne

Jakie dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxe    9

a może warto na T1 dać UNIX 75 WG. można go stosować przy niższej temperaturze niż prochloraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Likwidować to czy nie? Pszenżyto Octavio, trochę szkoda to niszczyć. A jakbym tak rozsiewaczem samym rzucił jęczmień jary na to? Zapowiadają dużo deszczu także zawsze coś tam wzejdzie pomimo tego że ziarno nie będzie przykryte

20.jpeg

W zeszłym roku tak wyglądało 15 maja, oczywiście nie było uszkodzone po zimie

21.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Andpol napisał:

Jakie dawki?

Prochloraz 360g fenpropidyna 250 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marszal1999    27
daron64 napisał:

Rozmawiałem z kuzynem dzisiaj, to mówił, że jeszcze z N1 czeka

N1 czy N2?🙄 ja czekam z N2 do około 20 kwietnia w przyszłym tygodniu chwasty i akurat po tygodniu druga dawka azotu mam nadzieję że do tego czasu sekret odrzuci rozkrzewiania bo na N1 10.03 dostał 30kg azotu a i tak utrzymuje po 8-10 rozkrzewień 🙄 Pierwsze kolanko się pokazuje już u mnie w trismarcie trzeba szykować się z T1 i skracaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
22 minuty temu, marszal1999 napisał:

N1 czy N2?🙄 ja czekam z N2 do około 20 kwietnia w przyszłym tygodniu chwasty i akurat po tygodniu druga dawka azotu mam nadzieję że do tego czasu sekret odrzuci rozkrzewiania bo na N1 10.03 dostał 30kg azotu a i tak utrzymuje po 8-10 rozkrzewień 🙄 Pierwsze kolanko się pokazuje już u mnie w trismarcie trzeba szykować się z T1 i skracaniem.

Czym bedziesz odchwaszczal ?

I co dajesz na N2 i w jakiej dawce ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj