Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

FarmerDyzio    1129

u mnie później raczej ciężko będzie z czasem. i widzę że codziennie może deszczyk być. także ja raczej nie czekam tylko z rana zacznę pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Tez wyjeżdżam na działkach niepryskanych jesienią, a po niedzieli regulacja  i t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Tak jak obserwuję to pszenżyto po pleśni jakby gorzej się regeneruję od żyta hybrydowego. Żyto wyglądało marnie po zejściu śniegu,  ale jednak węzeł krzewienia nie oberwał i już wygląda całkiem przyzwoicie. Pszenżyto jakoś nie chce się zebrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marszal1999    27

Ciekawe jak to będzie czy pogoda się nie zmieni też plany na sobotę mam z axialem a dziś krupa spadła i biało się zrobiło na podwórku. Chyba przesadziłem z tym mocznikiem 🤣

170022353_1961443497345036_5047926915268436798_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Cieszcie się z tego śniegu. U mnie marzec 7mm, kwiecień 3, i do połowy miesiąca zero w prognozie.

Jak taki będzie maj to nici z plonów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marszal1999    27

Oj u mnie (łódzkie) co roku było tak że wiosna mokro nie da się wjechać w pola bo załomy i glina a potem sucho aż do żniw i w żniwa woda na polu stoi hehe. Teraz też myślę czy nie poryję kolein z opryskiwaczem w niektórych miejscach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
2 godziny temu, damianos95 napisał:

Panowie srodek axial komplett pak czy przy takiej pogodzie podziala jesli zabieg zrobie w sobotę ? Chce aby zniszylo chwasty a nie tylko by popryskac mam duza presje miotly 

Screenshot_2021-04-07-13-59-27.png

Screenshot_2021-04-07-14-00-30.png

Jechać z tematem, ta aplikacja pokazując na sobotę temperaturę 1*C informuje o tym, że taka będzie minimalna temperatura w sobotę od północy do rana. Patrząc na tego screena mogę powiedzieć, że w sobotę wieczorem będzie minimalna temperatura 5*C a w takiej axial na spokojnie działa.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Czy stabilan 750 przeterminowany dwa lata można użyć. Dodam że w zimę mógł zamarznąć.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Z tym że przeterminowany to bym się nie bał, gorzej że przetrzymywany nieodpowiednio, może nie zadziałać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
33 minuty temu, misio3p napisał:

Jechać z tematem, ta aplikacja pokazując na sobotę temperaturę 1*C informuje o tym, że taka będzie minimalna temperatura w sobotę od północy do rana. Patrząc na tego screena mogę powiedzieć, że w sobotę wieczorem będzie minimalna temperatura 5*C a w takiej axial na spokojnie działa.

Nie nie to co widzisz u gory to dzisiejszy dzien jak klikam na sobote pokazuje mi 

Screenshot_2021-04-07-14-29-18.png

7 minut temu, krilan06 napisał:

Z tym że przeterminowany to bym się nie bał, gorzej że przetrzymywany nieodpowiednio, może nie zadziałać 

Wlasnie dzialasnie bedzie slabsze 

Kolego powiedz mi jesli na metrze mam 450 do 500 rozkrzewien moge liczyc na dosc fajny plon ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
16 minut temu, damianos95 napisał:

Nie nie to co widzisz u gory to dzisiejszy dzien jak klikam na sobote pokazuje mi 

Też korzystam z tej aplikacji, dobrze wiem co piszę:) 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
50 minut temu, Axd529 napisał:

Czy stabilan 750 przeterminowany dwa lata można użyć. Dodam że w zimę mógł zamarznąć.

Poświęć się dla dobra nauki, i użyj ;) Znalazłem w tamtym roku w nieogrzewanym pomieszczeniu otwartą piątkę z 3l chwastoxu, co rozpoznałem tylko po zapachu, bo naklejka była papierowa i zostały zbutwiałe strzępki. Miał ze 20 lat albo więcej, marzł pewnie nie raz, wyglądał normalnie i działał normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
16 minut temu, misio3p napisał:

Też korzystam z tej aplikacji, dobrze wiem co piszę:) 

Oki czyli mowisz ze przy takiej pogodzie zlikwiduje spokojnie miotle i inne chwasty ? Nie bedzie jakiegos mniejszego dzialania ? 

Powiedz mo jak mozesz jak mam okolo 450-500 rozkrzewien na metrze to moge liczyc na dosc dobry plon czy za mala obsada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Policz 500* 14 pięter * 56 ziarniaków/ 1000 szt * mtn42g= 16,4t.  Zobacz jaki jest potencjał

Niech będzie 500x10x40x 40g/1000 szt to masz 8t.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 minutę temu, Agrest napisał:

Policz 500* 14 pięter * 56 ziarniaków/ 1000 szt * mtn42g= 16,4t.  Zobacz jaki jest potencjał

Niech będzie 500x10x40x 40g/1000 szt to masz 8t.

 

Wiesz to taki moj eksperyment bo malo wysialem a nie jak kiedys 250kg na hektar i kazdy mi truje ze rzadkie i coekawe co w zniwa bedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
1 godzinę temu, damianos95 napisał:

Kolego powiedz mi jesli na metrze mam 450 do 500 rozkrzewien moge liczyc na dosc fajny plon ? 

A nie masz zdjęć? I pytanie co dla Ciebie znaczy fajny plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Fajny to powyzej 5ton mam tylko takie 

20210313_105457.jpg

Ono bylo robione 12 marca

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
1 godzinę temu, slavvek napisał:

Poświęć się dla dobra nauki, i użyj ;) Znalazłem w tamtym roku w nieogrzewanym pomieszczeniu otwartą piątkę z 3l chwastoxu, co rozpoznałem tylko po zapachu, bo naklejka była papierowa i zostały zbutwiałe strzępki. Miał ze 20 lat albo więcej, marzł pewnie nie raz, wyglądał normalnie i działał normalnie.

A jak byłby to roundup albo inny żrący środek  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Przy 145N o ile będą warunki ile dać tego ccc żeby nie legło? Dodam że ciężka ziemia gliniasta, przedplon owies.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 godziny temu, michal_19 napisał:

U mnie Porto na systivie i premis rewelacja , zaczyna strzelać w źdźbło, może w sobotę uda się n2 zrobić. A po niedzieli regulacja i t1

IMG_20210407_133938.jpg

@damianos95 chyba będzie to najlepszy termin , nie ma już na co czekać warunki super.

A systiva nie da rady do t2 niby zastępuje t1? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Jest trochę mączniaka ,ale naprawdę mało i podstawe źdźbła chce zrobić dobrze bo jest potencjał. Pójdzie proline max na t1. W jarych to pewnie  starczylaby systiva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    25

Będę pryskał 2 litry lentipuru i 2 chwastoxu lecieć w piątek lub sobotę czy się wstrzymać dodam że spora presja chwasta jest 

6E271C3C-3E19-4ACF-A8DA-A55D288F1626.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj